Kutnohorské béčko letos poprvé prohrálo, podruhé v celé sezoně

17. březen 2015, 20:24
(aktualizováno: 17. březen 2015, 20:24)

Praha - Béčko florbalového klubu FBC Kutná Hora čekaly tentokrát dva týmy ze středu tabulky, se kterými první zápasy vyhrálo. Přesto se však daly očekávat v nafukovací hale v Praze Radlicích tuhé boje. V nich se zrodila pro Kutnou Horu druhá porážka v sezóně, první v tomto kalendářním roce, které nezabránily ani posily z áčka a céčka Chalupa a Reithar.

K. Hora: Lupínek, Jetleb – Dojčiak, Janeček – Klouček, Reithar – Netolický, Blahník, Dušek – Oliva, Chalupa, Hruška, Brožek

FBC Kutná Hora B – SK Florbal Benešov B 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Vyloučení 1:0, bez využití.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 12. Blahník, 23. Netolický (Dušek), 24. Chalupa (Reithar), 30. Brožek, 36. Blahník – trestné střílení.

Mladý a běhavý tým Benešova je vždy houževnatým soupeřem. To dokazoval po celý zápas a jen skvělý Lupínek v brance Kutné Hory dokázal tlumit jeho naděje na vstřelení branky. Florbalisté SK byli sice rychlejší v pohybu, ale slabší v osobních soubojích, toho dokázali kutnohorští využít k množství přečíslení a z nich pramenících šancí. Brankář soupeře však také svými zákroky solidně vytáčel střelce z Kutné Hory. První branka tak padla až v závěru první třetiny, když po závaru v malém brankovišti byl nejdůraznější kapitán Blahník. Druhá část se nesla v podobném duchu, ale více střel vyprodukoval Benešov. Lepší je ale dát gól, a to se před druhou přestávkou povedlo Netolickému po nahrávce od Duška, a 49 vteřin poté z dálky nachytal Benešovského fantóma Chalupa. Zdramatizovat mohl Benešov utkání v první půlce poslední třetiny, když hrál přesilovou hru, zde však po Netolického vypíchnutí balónku soupeři prokličkoval Brožek až do střelecké pozice a přes přední tyč zvýšil už na 4:0. Poslední slovo si vzal v poslední minutě Blahník, když se postavil k trestnému střílení za faul na Brožka při střeleckém pokusu, a opět zařadil svůj klenot – výstavní kličku – a pečetil výhru nad soupeřem, který sice přestřílel Kutnou Horu v poměru 21:30, ale skórovat nedokázal.

FBC Kutná Hora B – SK B.U.H. Praha 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Vyloučení: 3:1, bez využití.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 14. Reithar (Blahník), 24. Reithar (Chalupa).

Ve druhém zápase se kutnohorským florbalistům nic nedařilo. Všude byli pozdě, nevedla se rozehrávka, vázla kombinace, chyběl pohyb a nakonec se objevila i nervozita. Když všechna tato varování v bezbrankové první třetině nevedla ke zlepšení, přišel trest v úvodu prostřední části v podobě gólu. Na ten sice ještě odpověděl Reithar střelou z dálky, ale obraz hry se neměnil. Ve čtvrté minutě vyloučili rozhodčí po vzájemné potyčce Blahníka na 2+10 minut a hra Kutné Hory dostala další trhlinu. Hráči SK B.U.H. dostali Kutnou Horu pod permanentní tlak a nutili ji k chybám. Dvěma brankami odskočili na 1:3. Obránce Reithar ještě před závěrečnou pauzou vyslal střelu zpoza půlky a po šťastném odskoku skončil míček v brance soupeře. Snížení znamenalo naději pro kutnohorské ještě se o výsledek poprat. Třetí třetina tak byla ve znamení snahy Kutné Hory, která však byla bezzubá. Pražský tým zkušeně bránil a nenechal FBC kousek prostoru k jejich hře. Navíc hrozil brejkovými situacemi, kdy jednu z nich hasil bek Dojčiak nedovoleně a pískalo se trestné střílení. Klidný Jetleb se však nenechal rozhodit a exekuci zneškodnil. V závěru nepomohla ani hra bez brankáře ani zamíchání sestavou a soupeř tak bral zaslouženě tři body. Kutná Hora je stále na druhém postupovém místě, její náskok na třetí FbK Sokol Bubeneč se však ztenčil na čtyři body. Příště hraje béčko právě s tímto soupeřem a s prvními Prague Vikings.