Kutnohorské céčko dvakrát vyhrálo a upevnilo si druhé místo v tabulce

10. březen 2015, 17:07
(aktualizováno: 10. březen 2015, 17:07)

Beroun - Mužský C tým FBC Kutná Hora měl na programu další dva zápasy v Pražsko-Středočeské soutěži mužů. Po emotivním, vybojovaném vítězství nad Vokurky a podcenění, zaváhání s Čáslaví mělo céčko co napravovat. Na řadě byly duely s B týmy Vosy Praha a Elite Praha. Kutná Hora cestovala do dalekého Berouna, kde v letošní sezóně neztratila ani jeden bod.

Soupiska Kutné Hory: Vraný Jan (Vosy), Bláha Miloš (Elite) – Reithar Marek, Pospíšil Jiří, Douda Martin, Vrána Štěpán, Reinert Martin, Vaculík Jan, Štípek Jan, Behina Branislav, Bochníček Jaroslav, Krčík Roman, Havlovic Jan, Baťa Petr.

FBC Kutná Hora C x FBK Vosy Praha DDM P2 B 7:4 (2:0, 2:3, 3:1)
Branky KH: 3. Štípek (Douda), 12. Vaculík (Štípek), 18. Pospíšil (Reithar), 21. Vaculík (Štípek), 35. Reithar (Štípek), 35. Pospíšil (Reithar), 36. Pospíšil
Vyloučení: 2/2, využití: 2/1
Kutná Hora do zápasu vykročila tou správnou nohou. Ve třetí minutě skóroval Štípek, který převzal míček od Doudy a své slalomové sólo zakončil přesnou trefou. Obětavá obranná hra kutnohorských hráčů nedovolila soupeři ohrozit branku a veškeré jejich pokusy byly zablokovány. Strážce branky Vraný předváděl svoje umění zejména od druhé třetiny, kdy musel několikrát vytáhnout ze svého rukávu nějaký ten bravurní zásah. V závěru první periody Kutná Hora navýšila své vedení. Štípek rychle rozehrál z rohu hřiště a osamocený Vaculík doklepl míček do odkryté klece. Začátek druhého dějství Céčku bohužel nevyšel. Po jedné nepřesné rozehrávce a proměněnému trestnému střílení bylo během dvou minut srovnáno. Rozhodčí však odpískal i nájezd na druhé straně. Míčku se chopil Štípek, ale na brankáře Vos nevyzrál. Z následné přesilové hry se Kutná Hora už branky dočkala. Odražený míček od zadního mantinelu uklidil z velkého brankoviště do branky Pospíšil. I na tuto branku Vosy reagovaly a podruhé v zápase vyrovnaly. Odpověď přišla záhy. Štípek vybídl ke skórování Vaculíka a ten se nemýlil. Kutná Hora se mohla spolehnout na dlouhovlasého čaroděje v brance. Úvod závěrečné třetiny nabídl urputný florbal plný šancí, které pramenily z nepřesných přihrávek. Nutno podotknout, že Kutná Hora umí zahrát pěknou a dlouhou symfonickou zvonkohru na brankovou konstrukci soupeře. Vosy v 8. minutě potrestaly nedůraz kutnohorských hráčů a na ukazateli skóre svítil opět nerozhodný stav. Vzápětí přišel oddychový čas a Kutná Hora střádala plány na závěr zápasu. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou se pak kutnohorští nakonec dočkali vítězné branky. Reithar si vyměnil míček se Štípkem a ranou od „modré“ rozvlnil síťku v brance soupeře popáté. Vosy se o šanci na vyrovnání připravili sami, oslabením svého týmu o jednoho hráč. Po jedné z dalších ran z hole Reithara se míček dostal k Pospíšilovi a ten přidal svou druhou branku v zápase. Vzápětí pak dokonal hattrick, když se prosadil střelou k tyči. Kutná Hora úspěšně zvládla závěr zápasu a zvítězila 7:4.

ELITE Praha B x FBC Kutná Hora C 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
Branky KH: 11. Reithar, 15. Štípek, 30. Vaculík (Štípek), 35. Štípek (Baťa), 36. Havlovic (Štípek)
Vyloučení: 2/1, bez využití
Zápasy s outsidery bývají někdy ošidné. Kutná Hora jako v roli papírového favorita to neměla vůbec jednoduché. Elite se v první části výrazně bránilo a Céčku tak nezbylo nic jiného než trpělivé dobývání pražské pevnosti. To jasně dokládá i první branka zápasu. Buldozer Reithar se probil po mantinelu nehledě na cizí ztráty, aby následně štiplavým projektilem poslal Kutnou Horu do vedení. Ojedinělé střelecké pokusy pražského týmu lapil pohotovými zákroky brankář Bláha. První třetina moc „florbalovosti“ nenabídla. Na začátku druhé části mělo Céčko výhodu v podobě trestného střílení, kterého se úspěšně zhostil Štípek. Elite dokázalo v polovině druhého dějství snížit a necelou minutu před druhou sirénou dokonce vyrovnat. Kutná Hora se snažila strhnout vedení na svou stranu individuálními akcemi, ale tudy cesta nevedla. Na řadu přišla třetí perioda. Výsledkové překvapení nepřipustil důrazný Vaculík, který procedil míček pod brankářem soupeře. V brance se mohlo Céčko opřít o připraveného Bláhu. A když se schylovalo ke konci zápasu, byla Kutná Hora ve svém živlu. Své vítězství stvrdila v závěrečných minutách, jako tomu bylo v předchozím utkání. Na dvakrát se chytře prosadil Štípek a poslední branku vsítil Havlovic střelou pod horní tyčku branky. Po dalším vítězství si Céčko upevnilo druhou příčku v tabulce. Na vedoucí Olymp Praha B ztrácí 5 bodů, před pronásledovatelem Koleje Slovan má náskok 4 body.