Kutnohorské dorostenky prodloužily vítěznou sérii na čtyři zápasy

16. březen 2014, 19:00
(aktualizováno: 16. březen 2014, 19:00)

Nové Strašecí - Ani o jarních prázdninách neměly kutnohorské dorostenky od zápasové dřiny klid. V sobotu 15. března je čekaly dva zápasy v dalekém Novém Strašecí. Kde se měly v prvním zápase utkat s hráčkami z pražského celku FBŠ Bohemians B a jako jejich druhé střetnutí mělo být opět s pražským celkem TJ X3M Sokol Královské Vinohrady.

Kutná Hora: Hradilová Monika, Knížová Nikola, Nováčková Kateřina, Francová Michaela, Nováková Tereza (c), Ašenbrennerová Sabina, Vyvialová Kristýna, Draslarová Lucie, druhý zápas ještě Zelená Kristýna.

SKP Olympia Kutná Hora – FBŠ Bohemians B 6:0
Branky a asistence: Nováková Tereza (Vyvialová Kristýna), Vyvialová Kristýna (Ašenbrennerová Sabina), Vyvialová Kristýna (Nováková Tereza), Ašenbrennerová Sabina (Vyvialová Kristýna), Knížová Nikola (Nováková Tereza), Vyvialová Kristýna (Knížová Nikola).

Utkání začalo, tak jak jsme si předsevzaly. Chtěly jsme na hráčky z pražské Bohemky vletět a nahnat si náskok na začátku a pak šetřit síly na druhé utkání, které nás čekalo. Toto předsevzetí se nám z poloviny povedlo – všech šest branek totiž padlo v úvodní třetině. Ale druhá polovina předsevzetí byla v tom, že jsme chtěly dohrát zápas v dobrém pohybu a také v dobré kombinaci – to se nám bohužel moc nepovedlo. Ale vraťme se k první třetině, kde padaly branky. Skóre otevřela kapitánka týmu Tereza Nováková, které z rohu před branku poslala přesný pas Kristýna Vyvialová. Pro kterou to mimochodem byl velmi vydařený zápas. Hned vzápětí totiž doklepla do odkryté klece střelu Sabiny Ašenbrennerové. O pár vteřin později nastala ta samá situace a opět Kristýna Vyvialová doklepla míček do branky tentokrát po střele Novákové. Další branku Kutné Hory dostala za záda soupeřovy gólmanky Sabina Ašenbrennerová, která protlačila balonek za brankovou čáru po přihrávce od Kristýny Vyvialové. Tohle vše se stalo do 5. minuty utkání, kterou uzavřela na delší dobu brankový příděl obránkyně Nikola Knížová, která svojí obvyklou střelou z výběhu nedala gólmance FBŠ Bohemians žádnou šanci. Přihrávku si připsala Tereza Nováková. Poté byl obraz hry delší dobu stejný. Kutná Hora tlačila a měla balonek na svých hokejkách, byla spousta střel, ale bohužel strašně málo se jich dostalo vůbec na branku. Na konci první třetiny ještě uzavřela svůj první hattrick v životě Kristýna Vyvialová, která proměnila pěknou střelu od mantinelu v poslední branku utkání. Asistenci si do svých statistik zapsala Nikola Knížová. Druhá a třetí třetina se odvíjela v tom samém duchu jako konec té první. Naše dorostenky tlačily, střílely, držely balonek na svých hokejkách a soupeři ho zas až tolik nepůjčovaly. A když se za celý zápas asi 6krát dostaly pražské hráčky na dostřel naší branky, tak Monika Hradilová, která hájila kutnohorskou svatyni neměla sebemenší problém tyto střely pokrýt. Bohužel svůj náskok Kutná Hora už nedokázala navýšit, ale šance, které měly skončit gólem bylo určitě spousta. Spíš zavládlo na naší lavičce takové malé uspokojení z první třetiny. Ale jsou to tři body a ty se počítají.

SKP Olympia Kutná Hora – TJ X3M Sokol Královské Vinohrady 11:4
Branky a asistence K. Hory: Francová Michaela (Ašenbrennerová Sabina), Ašenbrennerová Sabina, Zelená Kristýna (Ašenbrennerová Sabina), Ašenbrennerová Sabina (Knížová Nikola), Draslarová Lucie, Ašenbrennerová Sabina (Nováková Tereza), Francová Michaela (Zelená Kristýna), Nováková Tereza, Zelená Kristýna (Francová Michaela), Vyvialová Kristýna (Nováčková Kateřina), Ašenbrennerová Sabina (Knížová Nikola)

Do druhého zápasu nastupovala Kutná Hora s posílenou sestavou o Kristýnu Zelenou, která přijela rovnou z celotýdenní lyžovačky. Kutnohorské hráčky vstupovaly do tohoto utkání se stejným záměrem – vletět na soupeře. Což se nám sice povedlo – měly jsme herní převahu, ale zlepšující se tým Královských Vinohad byl první, kdo vsítil branku. Kdy chyběl našim hráčkám důraz před vlastní brankou a bohužel jsme prohrávaly 0:1. Ale hned za půl minuty bylo skóre srovnané, kdy rozehrávala z rohu Sabina Ašenbrennerová a viděla pěkný sběh od obránkyně Michaely Francové před branku a poslala jí míček rovnou na hokejku a Míša svou střelu umístila nechytatelně. Poté už Kutná Hora úplně převzala iniciativu hry. O pár minut později si Sabina Ašenbrennerová vybojovala míček a proměnila svou střelu v kutnohorské vedení. A tak se do první přestávky šlo za stavu 2:1. Samy holky věděly, že to zatím není ono – jejich hra se rozpadala, takže si řekly, že zase začnou hrát to, o co se celou sezónu snaží a neslo to své ovoce, protože ve druhé třetině jsme daly 4 branky. O první se postarala pěknou střelou Kristýna Zelená, kterou uvolnila Sabina Ašenbrennerová a pro Kristýnu už nebyl problém rozvlnit síťku. Poté obránkyně Nikola Knížová přelobovala celé hřiště na rozbíhající se Sabinu Ašenbrennerovou a ta si sama před golmanem věděla rady a navýšila tak naše vedení. Branku na 5:1 si poprvé připsala Lucie Draslarové, která důrazem před brankou dostrkala míček za záda bezmocné gólmanky. Poslední gólový úspěch si připsala Sabina Ašenbrennerová a zapsala si tak svůj další hattrick v soutěži. Na tuto branku jí přihrávala od mantinelu do prostředka hřiště Tereza Nováková. Třetí třetina už se nesla v duchu, že Kutná Hora chtěla jenom útočit a zapomínala na zadní vrátka. Holky chtěly dávat góly, ale do obrany se nikomu moc nechtělo a když tak naprosto bez důrazu – asi si myslely, že jim hráčky z Vinohrad ten míček ještě nahrají a řeknou na. Tak proto jsme ve třetí třetině dostaly tři úplně zbytečné branky. Ale do útoku jsme díky bohu vložily veškerou energii a daly 5 branek. Půl minuty po zahájení závěrečné třetiny se střelou příklepem opřela do balonku Michaela Francová a prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Asistenci si zapsala Kristýna Zelená, která se touto přihrávkou stala královnou asistencí v našem týmu. Za sezónu si připsala zatím asi 20 přihrávek. Gólově se také nenechala zahanbit kapitánka Tereza Nováková, která obrala u mantinelu soupeřku o míček a střelou po výběhu od mantinelu zvýšila tak náskok na 8:1. V polovině třetí třetiny jsem na holky mohla být neuvěřitelně pyšná, jelikož předvedly přesně tu akci, kterou si říkáme furt dokola. Krásně na jeden dotek dostaly ze hry všechny hráčky i s gólmankou pražského celku. Míček putoval po ose Ašenbrennerová, Knížová, Francová a Zelená, která proměnila střelu do okryté klece, kde před brankou dobře clonila Nováková. Celá pětka se podílela na tomto překrásném gólu, který jejich trenérku velmi potěšil. V závěru se ještě prosadila Kristýna Vyvialová, po asistenci od Kateřiny Nováčkové. A vteřinu před závěrečnou sirénou ještě zpomalila odchod do šaten Sabina Ašenbrennerová. Nikola Knížová, která si připsala „áčko“ na tomto gólu obrala soupeřku na půlce hřiště o balónek a rychle ho poslala dopředu a Sabina se nemýlila.