Mladší žáci FBC Kutná Hora bojovali o další mistrovské body

3. duben 2019, 06:06

Kutná Hora - Oba týmy mladších žáků florbalového klubu FBC Kutná Hora sehráli další mistrovská utkání:

MLADŠÍ ŽÁCI ČERNÍ

Mladší žáci - Černí FBC Kutná Hora sehráli předposlední turnaj tohoto ročníku na ZŠ Edvarda Beneše v Praze Čakovicích.
Zápasy ve skupině:

FBC Kutná Hora – Start 98 Praha Kunratice Black 0:3 (0:2)
První zápas byl velice vyrovnaný, ale naši střelci spálili, na co přišli. To je ovšem již obehraná písnička. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a naši fanoušci, kteří nás pravidelně podporují, viděli kvalitní florbal.

FBC Kutná Hora – Tatran Střešovice 1:6 (1:4)
Do druhého utkání jsme šli s velkým odhodláním, ale již po několika minutách nás soupeř Tatran Střešovice přesvědčil o tom, že hrajeme proti jednomu z nejlepších týmů této věkové kategorie. Výsledek 1:6 byl pro nás ještě přijatelný.
Branky: Vaingát. (Asistence: Blahník).

Zápas o sestup:
FBC Kutná Hora – Black Angels 2006 3:5 (0:3)
Souboj o všechno byl zápasem dvou kontrastů. V prvním poločase dominovali hráči Black Angels. Ovšem po přeskupení řad a týmovém pojetí naši hráči zcela ovládli následující minuty. Bohužel jsme stačili jen snížit na 2:3. Soupeř dal poté ještě jednu branku do naší opuštěné klece.
Branky: Vaingát, Netolický, Vašíček. (Asistence: Martínek, Trník Marek).

A co je naším hlavním cílem do budoucna?
Naučit se hrát týmově i v momentech, kdy se nedaří nebo prohrává.

Autor: Martin Blahník

MLADŠÍ ŽÁCI RUDÍ

Až v dalekém Berouně sehráli další soutěžní turnaj mladší žáci – Rudí florbalového oddílu FBC Kutná Hora.

FBC Kutná Hora - Rudí – FBC Draci Říčany modří 2:3 (0:1)
Prague Tigers Striped – FBC Kutná Hora - Rudí 4:4 (1:4)

Utkání o 5. místo:
FC Bučis Team Yellow – FBC Kutná Hora - Rudí 1:5 (0:3)
S tradičním soupeřem z Říčan hráli opět vyrovnané utkání, nepředvedli však svůj standard a zaslouženě prohráli. Ve druhém zápase proti Tigers vedla Kutná Hora brzy 4:1 a vypadalo to na hladké vítězství. Nedůraz v soubojích, malá bojovnost a nedostatek pohybu pomohly soupeři k vyrovnání. Zbýval tedy zápas o páté místo s týmem Bučis, kde to bylo již za 39 vteřin 2:0 pro Rudé. To je však jaksi ukolébalo a místo florbalu se hrála „šavlovačka“. Naštěstí soupeř toho moc nevymyslel a v závěru se podařilo trefit oběma kutnohorským děvčatům. Tím se podařilo vybojovat páté místo a udržet tak výkonnostní koš. Celý turnaj gólově táhl šestibrankový elév Jarda Paďouk. Vyzvednout musím Filipa Doušu, který si pomalu zvyká na roli obránce, kde se mu velice daří hlavně při rozehrávce a podpoře útoku, a tradičně vynikajícího brankáře Matěje Němce, který dokonce dvakrát svými výhozy nahrál na gól.

Sestava K. Hory: Němec Matěj (0+2) – Douša Filip (0+1), Mundil Erik, Martínek Petr, Janeček Vojtěch – Paďouk Jaroslav (6+0), Kouřilová Tereza (1+0), Zralý Martin (1+0), Řípa Matěj (1+1), Marek Jaroslav (0+1), Formáčková Anežka (1+1), Portl Petr (0+1), Kobylarz David (1+0).

Autor: Jan Dojčiak