Mužský B tým FBC Kutná Hora dvakrát uspěl v domácím turnaji ve Zruči nad Sázavou

21. březen 2017, 06:50

Zruč nad Sázavou - O další mistrovské body bojovali muži B týmu florbalového klubu FBC Kutná Hora ve zručské sportovní hale:

FBC Kutná Hora B x Lisboa 99 - 7:5 (1:2, 3:2, 3:1)
Branky KH: 5. Baťa (Douda), 18. Schwarz (Bochníček J.), 19. Baťa (Schwarz), 21. Korel (Baťa), 25. Korel (Baťa), 32. Schwarz (Bochníček B.), 36. Krčík (Schwarz)
Ospalý a nedbalý vstup Kutné Hory do zápasu byl vola aký čudný a zmätený z toho nebyli jenom místní diváci. Jednoduše a kombinačně hrající Lisboa místy dominovala. V útoku se dařilo Baťovi, pod pohrůžkou, že po žních pomaže k Turkovi, byl aktivní a posbíral několik kanadských bodů. Kutná Hora skórovala i v početní nevýhodě. V oslabení se prosadil Korel, který svou nevyzpytatelnou střelou šnečí rychlostí donutil brankáře ke školácké chybě. Před třetí třetinou udělal pán velkomožný pár změn v sestavě, do obrany se posunul Douda, který díky své bilanci vlastních branek trošku znejistil, ovšem zklamal a ve zbytku turnaje si počínal na jedničku. Okresní přebor jako přebor. „Pískni to, nebo pošlu na svaz, že jsi rasista“ ozývalo se z tribun při každém zákroku na černého, neboli Jiřího Schwarze, posilu z A-týmu. Ten mimochodem nasbíral více asistencí než za celou sezónu v A-týmu. Když to shrneme, Kutná Hora urvala tři body na svou stranu v opravdu těžkém zápase.

FBC Kutná Hora B x FBC Vittoria South Town 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky KH: 3. Bochníček B., 31. Šesták (Schwarz), 36. Bochníček J. (Schwarz), 36. Schwarz
Vyrovnaná podívaná. Ve třetí minutě poslal mazácky Kutnou Horu do vedení s klidem na florbalce zakončující Bohouš Bochníček, ten v poli zúročil své brankářské zkušenosti, klid a přehled. Druhá třetina patřila hráčům z Jižního města, přebrali otěže nad zápasem a v tu chvíli přišla chvíle kutnohorského brankáře s lahodnými přesuny. Vraný vytáhl ze svého rukávu pár kouzelných zásahů. Za stavu 1:2 pro pražský tým se na výlet rozhodl vydat kapitán Šesták, vyhlížejíc nové a lepší zítřky poslal zápas do nerozhodného stavu, parádní pumelice pod břevínko. A pak v závěru to přišlo. Schwarzovu přihrávku ideálně netrefil J. Bochníček, ale míček ve vzduchu zaplaval a přes padajícího brankáře zapadl do branky, zřejmě asi vítr. Vítězství pečetil do prázdné branky Schwarz. Uf, věřte, že to není nic jednoduchého pro střelce takových kalibrů. Kanonýr z áčka si alespoň spravil chuť potom, co ho v souboji v tváří tvář bravůrně vychytal brankář soupeře. V prvním vzájemném utkání rozhodla 36. minuta o dělbě bodů, tentokrát všechny bere Kutná Hora.

Sestava: Hála, Vraný - Douda, Šesták, Vrána, Pospíšil, Spurný, Schwarz, Bochníček J., Bochníček B., Krčík, Baťa, Korel.