O florbalové body bojovaly taky družstva mládeže FBC Kutná Hora

14. únor 2024, 07:11

Kutná Hora - Do bojů o mistrovské body zasáhly v minulých dnech týmy juniorů, dorostenců a starších žákyň FBC Kutná Hora:

JUNIOŘI

Domácí turnaj hodnotím velmi kladně, úvodní třetina prvního zápasu byla velice vlažná a po mém vstřeleném gólu, který byl dle rozhodčích neplatný, jsme obdrželi 2 smolné góly. Ve zbylých třetinách jsme se probrali a zápas jsme otočili na konečný výsledek 5:2. Do druhého zápasu jsme nasadili posily - bratry Trníky a Petra Vávru z A týmu. Hra byla dynamická na obou stranách a po dlouhých útočných akcích jsme dokázali prolomit neporazitelnost Sparty v náš prospěch 6:4.
autor: Tomáš Tvrdík

Související článek:
Junioři Kutné Hory zvládli oba domácí zápasy, poradili si i s favorizovanou Spartou!

DOROSTENCI

Na další turnaj dorostenci vyjeli opět do Prahy. Tentokrát se utkali s B týmem Tatranu Střešovice a s týmem z Berouna.
První zápas s B týmem Tatranu byl už od začátku aktivní, běhavý a technický. Rozhodovali zde individuální přesnosti nebo naopak chyby na obou stranách. Skóre zápasu otevřel kapitán Matěj Kůrka hned po 28 vteřinách, první třetina nakonec skončila nerozhodně 2:2. Ve druhé části jsme měli výpadek především v předbrankovém prostoru a díky tomu soupeř odskočil o dvě branky.

Kutnohorský tým se ale nezalekl a do třetí třetiny vlítl s chutí vyhrát. Šest minut před koncem se zúročila naše snaha a bojovnost a opět kapitán snižoval na 4:3. Bohužel závěr zápasu se i přes veškerou snahu nepovedl a Tatran si odváží všechny 3 body.

Druhý zápas jsme vyhráli. Nechci k tomu říkat ani nic jiného, to je na diskuzi do šatny. Na závěr bych chtěla ještě jednou poděkovat týmu z Berounu, že jsme mohli zápas dohrát a nemusela se řešit dohrávka.

Sestava: Hrubý, Hyhlík – Lokaj, Vlach, Votava, Dobeš – Dušek A., Švejnoha, Kůrka, Paďouk, Blahník, Šimonek, Přibyl, Charvát, Charwot, Dušek J.

autor: Michaela Špulková

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

V sobotu tým starších žákyň, doplněné o šest hráček mladších žákyň, odehrál svůj další turnaj, tentokrát však netradičně na gymnázium Jiřího Ortena.

Kutnohorské hráčky se střetly se známými soupeřkami FbŠ Bohemians bílé a Žraloci Příbram. Tým Panthers se nám znovu našeho turnaje neúčastnil.

FbŠ Bohemians – FBC Kutná Hora 3:5 (2:4 – 1:1)
Úvod zápasu byl ve znamení opatrnosti a rozehrání z obou stran. I přesto otevřela skóre zápasu kuthoroská děvčata, kdy se po nahrávce Jurtinové trefila Natka Kantorová ve druhé minutě. V osmé minutě důraz hry domácích hráček polevil a dvě kvalitní střely Bohemky skončily v kutnohorské brance. Rychlý obrat soupeřek domácí hráčky nepoložil, naopak. V posledních třech minutách první poloviny se dvakrát trefila Jolča Křikavová a po důrazné hře i Bela Jurtinová.

Druhá polovina hry byla ve znamení zvýšeného tempa, které se přelévalo z jedné strany na druhou. Kutnohorské hráčky měly dosti možností k zakončení, ale trápila nás nepřesnost. Poslední dvě branky utkání padly v samotném závěru, kdy se přesnou střelou prosadil soupeř, ale v poslední minutě ještě stihla odpovědět Jurtinová a upravila tak na konečný stav 3:5 ve prospěch Kutné Hory.

Fbc Žraloci Příbram – FBC Kutná Hora 2:4 (1:2 – 1:2)
Do zápasu, které bychom již mohli označit jako derby, domácí hráčky vstupovaly s jasným cílem, a to oplatit soupeřkám poslední vzájemný zápas, kdy kutnohorské hráčky prohrály až v samotném závěru utkání. O náboj celého zápasu tak bylo postaráno.
Holky od první vteřiny na hřišti makaly. K soupeřkám přistupovaly během pár vteřin a nenechaly jim příliš moc prostoru na zakončení. Odměnou byla úvodní banka, o kterou se postarala Bela Jurtinová, která si na středu hřiště svým důrazem vybojovala míček a pak tvrdou střelou procedila gólmanku hostí.

Následovala přesilová hra, která se domácím hráčkám vůbec nevyvedla a absence vyloučené hráčky soupeře nebyla na hře vůbec znát. Závěrem první poloviny se skóre upravilo ještě dvakrát. Nejdříve se ze středu hřiště trefila Kačka Sadílková po krásné přihrávce z rohu od Jolči Křikavové, ale odpověď po minutě našla příbramská hráčka, která vymetla horní růžek domácí branky.

V druhé polovině hry bylo k vidění dosti osobních soubojů a blokované střely na obou stranách. Otěže zápasu po svém time-outu přebraly soupeřky, kdy je domácí tým až příliš pouštěl do nebezpečných zakončení v předbrankovém prostoru. Důrazná hra přinesla soupeřkám branku a snížení skóre na 2:3. Odpověď kutnohorských hráček na sebe nenechala dlouho čekat, a tak za necelou minutu vsítila Bela Jurtinová svojí třetí branku v zápase a dovršila hattrick. I tak nebylo nic rozhodnuto, protože v závěru hry šly domácí hráčky do oslabení. Tentokrát však děvčata nepřipustila žádné překvapení a poctivou obranou ubránily těžké závěrečné minuty zápasu a došly si tak pro vytoužené vítězství nejen v zápase, ale i celém turnaji.

Závěrem bych ráda vyzdvihla premiérovou účast Vanesy Šlejmarové pro kterou to byl první turnaj mezi staršími žákyněmi. Vanesa je hráčka s florbalkou v ruce, ale tentokrát zaskočila jako strážkyně kutnohorského brankoviště a skvělými zákroky podržela svůj tým a značně přispěla k vítězství.

Sestava: Vanesa Šlejmarová – Jolana Křikavová, Ela Dupalová, Kateřina Sadílková, Šárka Dubová, Klaudie Kuttová, Natálie Lokajová, Klára Šimčíková, Natálie Kantorová, Isabela Jurtinová, Nikola Lencová, Viktorie Dupalová

autor: Lucie Petráková