S první Spartou florbalisté kutnohorské Olympie dokázali remizovat

13. prosinec 2010, 09:05
(aktualizováno: 13. prosinec 2010, 09:05)

Praha - Béčko florbalového oddílu Olympie zajíždělo do Prahy tentokrát jen na jeden zápas, a to s Céčkem extraligové Sparty. Kádr doplnili junioři Jan Kareš s Ondřejem Sochůrkem a z Áčka Martin Reinert. Obě mužstva si po tvrdém boji připsali po bodu.

K. Hora B - Sparta C 5:5 (1:1, 2:2, 2:2)

Vyloučení: 2:3, bez využití. Branky a nahrávky Kutné Hory: 7. Oliva (Kareš), 13. Kareš (Reinert), 23. Blahník (Jelínek), 25. J. Dušek (Jelínek), 27. Kareš (Volný). K. Hora: Jetleb - Janeček, J. Dušek - Reinert, Sochůrek - Jelínek, Blahník, Oliva - Kareš, Volný, Dojčiak.

Pozdní příjezd Olympie potrestala Sparta hned v úvodu střetnutí, když využila nerozcvičenosti a úvodní nekoncentrovanosti týmu z Kutné Hory a skórovala do rozhozené obrany. Hra se ovšem přelévala z jedné strany na druhou. Sparta na tom sice byla technicky lépe, ale bojovnější byli hráči Olympie. Dobře napadali Sparťanskou rozehrávku a jedné z nepřesností využili k vyrovnání, když míček vybojoval Kareš a servíroval dobře střílejícímu Olivovi. V úvodu druhé třetiny natáhl ke střele ze střední vzdálenosti Kareš a trefil výborně růžek branky soupeře. Céčko Sparty se nepouštělo do složité kombinace, ale individuálně se snažili přecházet přes svoje strážce a nebezpečně přes ně střílet. Přesně tak se jim podařilo vyrovnat a posléze se dostat znovu do vedení, když měl brankář Jetleb zakrytý výhled. Konec třetiny byl ve znamení vyloučení. Nejprve dostala dvě minuty Sparta za podražení Kareše, Olympii se v přesilovce nepodařilo trefit branku a soupeř ve čtyřech podnikl nebezpečný výpad, který zastavil bek Dušek ukázkovým bodyčekem, který se ale ve florbalu trestá dvěma minutami. Po návratu hráče Sparty z trestné lavice měl tento problém se střídáním, AC hrálo v šesti a bylo potrestáno. V následné hře čtyři na čtyři skvěle zakombinovali Jelínek s Blahníkem a bylo vyrovnáno – 3:3. Úvod závěrečné části vyšel Olympii na jedničku, když skóroval bek Dušek sice nepřipravenou, ale o to účinnější střelou, na kterou mu nahrál Jelínek. Vedení Kutné Hoře ale nevydrželo dlouho, když soupeř nemilosrdně potrestal její nepřesnou rozehrávku. A bylo ještě hůř za minutu, kdy nešťastně tečovaná střela Sparty skončila v síti bezmocného Jetleba. Naštěstí měli Kutnohorští v sestavě Kareše, který si dobře naběhl na nahrávku Volného, jenž vybojoval míček za brankou soupeře. Závěr utkání se odehrával v nervózním duchu, kdy se zbytečně přiostřilo na obou stranách. Šance měla obě mužstva, ale skórovat už nedokázala. Dělba bodů je tak spravedlivá.