Starší žákyně vybojovaly první vítězství, radovaly se v Kralupech nad Vltavou

12. listopad 2014, 18:38
(aktualizováno: 12. listopad 2014, 18:38)

Kralupy nad Vltavou - Ke třetímu zápasovému kolu odjely starší žákyně do dalekých Kralup nad Vltavou v plné sestavě patnácti hráček a poprvé se turnaje zúčastnila i brankářka. Pro všechna tři utkání tedy střežila kutnohorskou branku výborně chytající Anna Lánská.

První zápas děvčata sehrála proti domácímu celku FBC Kralupy n/V., druhý zápas proti pražskému týmu FBC Panthers a poslední zápas proti výborně připravenému týmu Wizards DDM Praha 10. Po dvou měsících trénování i RAFANKY z Kutné Hory konečně poznaly pocit z vyhraného zápasu a doufejme, že jich bude jen přibývat.

Sestava Kutné Hory: Anna Lánská (G), Klausová Eliška, Lučivňáková Helena, Krajnerová Michaela, Růžičková Veronika (C), Knopfová Karolína, Kršňáková Kateřina, Vašíčková Simona, Váňová Lucie, Šimůnková Nikola, Němcová Nikola, Karelová Tereza, Ondrušová Natálie, Filipová Adéla, Páclová Klára, Krupková Lucie

FBC Kutná Hora – FBC Kralupy nad Vltavou 6:4 (1:0, 5:4)
Kanadské bodování: Krupková Lucie (2+2), Šimůnková Nikola (3+0), Knopfová Karolína (0+1).
První zápas nedělního odpoledne sehrály RAFANKY proti stálému soupeři, týmu FBC Kralupy nad Vltavou. Už minulé zápasové kolo se musel tým soupeřek snažit, aby si výhru nad našimi děvčaty udržel. Jak se říká „do třetice všeho dobrého“, Kutná Hora si ve třetím střetnutí s tímto týmem konečně odvezla cenné body. Průběh první půle byl velice vyrovnaný, kdy nás podržela výborným výkonem gólmanka Anička Lánská. Stav po první třetině byl 1:0 pro kutnohorské RAFANKY. Polovina druhé části vyzněla lépe pro soupeřky z Kralup, které odskočily špatně bránící Kutné Hoře na skóre 3:2. Děvčata z Kutné Hory si nechtěla nechat první výhru „protéct mezi prsty“ a zabojovala. Nejdříve RAFANKY srovnaly skóre na 4:4 a v poslední minutě přidaly ještě další dva góly. Výborným výkonem si tak Kutná Hora došla pro první vítezství v sezóně a starší žákyně konečně poznaly skvělý pocit z vyhraného utkání.

FBC Kutná Hora – FBC Panthers 1:2 (1:2, 0:0)
Kanadské bodování: Filipová Adéla (1+0), Karelová Tereza (0+1)
Stejně jako předchozí soupeř z Kralup i tým FBC Panthers je pro naše děvčata stálým soupeřem. Tento zápas byl vyrovnaný od začátku do konce, kde by remíza určitě lépe charakterizovala tento zápas. Bohužel to byly právě RAFANKY, kterým chybělo štěstí při konečném zakončení, a jedna chybička v obraně rozhodla o naší prohře. Snad se příště už i tento tým přidá na listinu poražených soupeřů. Pozitivem tohoto střetnutí se i tak stal výsledek zápasu, kdy jsme v minulém střetnutí dostali do naší branky dvouciferný počet gólů. To svědčí o tom, že RAFANKY se každým tréninkem a turnajem zlepšují a zlepšují.

FBC Kutná Hora – Wizards DDM Praha 10 0:11 (0:6, 0:5)
Poslední nedělní zápas se konal opět proti pražskému týmu Wizards DDM Praha 10. Výborně připravený tým v podstatě nedal kutnohorským žákyním žádnou šanci. Holky se málokdy vracely do obrany a Anička byla v bráně v podstatě bezbranná. V první půli stihl pražský tým nasázet RAFANKÁM 6 branek. Stejný průběh měla i druhá polovina, a když už se holky „probily“ na útočnou polovinu, šance nebyly proměněny. V druhé polovině kutnohorský tým obdržel 5 branek. Konečné skóre tohoto zápasu bylo tedy 0:11.  Nicméně tento nepovedený zápas nezkazil v týmu radost z prvního vyhraného utkání a z dobře zvládnutého turnaje.

RAFANKÁM gratulujeme a chválíme je za výborně odehraný turnaj. Doufáme, že jim i nadále vydrží píle, úsilí a nadšení, které je za dva měsíce tréninků posunulo zase o kousek výš.