V kutnohorském táboře panuje po dalším turnaji jen padesátiprocentní spokojenost

7. listopad 2011, 08:57
(aktualizováno: 7. listopad 2011, 08:57)

Čakovice - K dalšímu turnaji florbalová juniorka Olympie Kutná Hora zavítala do haly v Čakovicích, kde tentokrát hostil tým Athletics, mimo jiné další kutnohorský soupeř. Cíl byl jasný: Zlepšit koncovku a získat konečně šest bodů.

Kutná Hora - Athletics Praha 3:2

Další zápas se vyvíjel dle představ, které Kutnohorští před zápasem měli: Konečně chtěli zlomit smůlu v letošní sezoně a urvat první body do tabulky. Tento cíl se začal naplňovat již v 9. minutě, kdy se po přihrávce Vojtíška, trefila nová posila Michal Milo. Další změny ve skóre přinesla 14. minuta, kdy nejprve přišlo od Pražanů vyrovnání, ale vzápětí další branka v podání druhé posily, tentokrát se trefil Dan Kašný po přihrávce Pepy Chalupy.

Druhá třetina byla plná chyb v obraně, ale hlavně šancí, které opět Olympia nemohla proměnit, což jí znovu stavělo pouze do těsného vedení 2:1. Naštěstí v 11. minutě si oba chlapci z předchozího gólu ještě jednou akci zopakovali a tak do poslední třetiny vyrážela Olympie za dvoubrankového náskoku. I když po tolika šancích to nebylo nic jistého a to teprve ne, když se pořádající tým trefil v 5. minutě a přiblížil se na rozdíl jediného gólu. Naštěstí havíře podržel gólman Hála, který několika dobrými zákroky podržel svůj tým a tak mohla Olympie, po hubeném vítězství, slavit první body v sezoně.

Branky a asistence Kutné Hory: Milo (Vojtíšek); Kašný 2 (Chalupa 2). Střely: 28/16. Vyloučení: 1/1. Využití: 0/0.

Panthers - Kutná Hora 5:3

Před turnajem si Kutná Hora určila cíl zisku šesti bodů a tak junioři měli ještě půlku úkolu před sebou. Olympie opět vstřelila první branku, kdy po přihrávce výborně hrajícího Listíka, skóroval Michal Kareš. Soupeř v 7. minutě rychle vyrovnal, po chybě v rozehrávce. Pak šli domácí dokonce do vedení, ale na to bleskově odpověděl Kocián a rychle vyrovnal na 2:2. Ještě před sirénou prvního dějství se prosadil v přesilovce Rejna, bohužel, to bylo v podání hostů, ze střeleckého předvedení do konce zápasu vše.

Ve druhé třetině vlastně Panteři rozhodli o svém vítězství v podobě dvou gólů. Třetí třetina byla z pohledu Olympie asi, co se týká herního projevu nejlepší, ovšem zase ta koncovka. Jedna nevyužitá šance střídala druhou. Pokračující střeleckou mizérií opět utekly další tři cenné body, které pokud se nezlepší koncovka, budou jen těžce získávat.

Branky a asistence Kutné Hory: M. Kareš (Listík); Kocián (Kunášek); Rejna (Kašný). Střely: 26/11. Vyloučení: 2/2. Využití: 2/1.