Zejména v utkání proti pražské Pohodě béčku Olympie citelně chyběl střelec

18. listopad 2013, 22:58
(aktualizováno: 18. listopad 2013, 22:58)

Beroun - Sobotní odpoledne strávili hráči B týmu florbalového oddílu Olympie v Berouně, kde nastoupili k dalším dvěma utkání šesté ligy. Přijeli posílení o dva hráče áčka, a to Duse a Vaculíka. Po utrápeném vítězství nad posledními Petrovicemi museli sklonit hlavy před týmem Pohoda Praha. V průběžné tabulce operují na čtvrtém místě.

Sestava: Lupínek, Jetleb – Janeček, Dušek „C“ – Klouček, Kruliš – Dus, Dojčiak, Oliva – Hruška, Vaculík, Netolický

SKP Olympia Kutná Hora B – SK - Florbal klub Petrovice 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)
Bez vyloučení.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 8. Vaculík, 9. Dus (Dušek), 14. Vaculík (Netolický), 15. Oliva (Dojčiak), 17. Klouček (Netolický), 21. Vaculík (Netolický), 34. Klouček (Netolický)
Soupeř překvapil Kutnou Horu napadáním na její obranné polovině. Té se nedařilo kombinačně přecházet do postupného útoku, často chybovala a byla vystavována nebezpečným výpadům Petrovic. Při jednom takovém přečíslení si nepohlídala křížnou přihrávku na volného hráče a rázem prohrávala. Z trápení Olympii vysvobodil Vaculík, který sám vybojoval balónek a efektivně zakončil, a minutu po něm Dus po souhře s Duškem. Ve druhé třetině se obraz hry moc neměnil, pouze soupeř začal postupně ztrácet sílu k běhání a kutnohorským se povedlo čtyřmi góly uklidnit rozladění nad nekontrolovanou hrou. Hattrick zde dokonal Vaculík, který jako jeden z mála plnil svým výkonem očekávání, stejně jako Netolický, který si v utkání připsal čtyři asistence. V brance musel opět několika skvělými zákroky zachraňovat gólman Lupínek. V poslední třetině se trefil jen bek Klouček svým druhým gólem v zápase a podtrhl také svůj kvalitní výkon. Rozpaky nad nepřesnou hrou rozředily až tři body za vítězství 7:2.

RFK Pohoda Praha – SKP Olympia Kutná Hora B 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Vyloučení: 1:2, využití 2:0
RFK Pohoda Praha od začátku držela více míček na svých holích, Kutná Hora pečlivě bránila od půlky a výtečně tak doplňovala pozorného Jetleba. Výpadům Olympie na polovinu soupeře však scházel nečekaný nápad a vyloženou šanci si přichystal jen Vaculík a Oliva. Zápas se začal lámat ke konci druhé třetiny, kdy byl vyloučen bek Dušek. Při přesilové hře rozehrávala Pohoda standardní situaci, Oliva nedodržel předepsanou vzdálenost a při signalizovaném vyloučení soupeř tvrdou ranou otevřel skóre utkání. Svalové zranění nepustilo Janečka do závěrečné části, tak musela Olympia hrát pouze na tři beky a šest minut před koncem inkasovala podruhé po nedorozumění v obraně a pěkné kombinaci. Kutnohorští se pokoušeli s utkáním ještě něco udělat, zvýšili pohyb, ale chytře hrající soupeř jí toho moc nedovolil. Navíc v závěru předvedl stejnou chybu jako Oliva Dušek a byl vyloučen opět za nedodržení třímetrové vzdálenosti od rozehrávky RFK. Ti se moc do útoku nehnali a snažili se pouze držet balónek a vyčkat do konce. Bránící čtveřice Olympie proto zkusila více napadat, ale byla za to odměněna třetím gólem ve své síti. Ukázala se opět stará pravda, že bez vstřeleného gólu se nevyhrává.