Bezzubá Sparta tři body z Tochovic nepotvrdila, doma prohrála!

16. březen 2024, 13:14

Kutná Hora – Fotbalisté Sparty Kutná Hora chtěli v sobotu potvrdit tři body, které v jarní premiéře získali před týdnem na hřišti SK Tochovice. Kvůli stavu svého hřiště ale nemohli využít domácí prostředí v Lorci, proto TJ Tatran Sedlčany přivítali v Červených Pečkách. Na hřišti tohoto soupeře Kutnohorští na podzim prohráli 4:2.

Kutná Hora – Sedlčany 0:1 (0:1)

V první čtvrtině diváci viděli hodně opatrný fotbal, navíc s řadou nepřesností. Teprve v 18. min. Sochůrek pěkně přenesl hru, Schwarz posunul míč Repetnému, jenž ale pálil nepřesně. Vzápětí Sirotek mířil jen do středu brány, akce ale pokračovala a Sochůrkovo zakončení bylo už daleko více nebezpečné, ovšem Dastych Kutnou Horu podržel. Sparta si za celý první poločas nic nevypracovala, ve 30. min. měla náznak rychlého protiútoku, jenže M. Exner zakončil hodně slabě do rukavic gólmana Dřevojana. Ve 44. min. se gólman Dastych dobře natáhl po ráně Hanuše ze střední vzdálenosti, přesto se hosté dostali ještě před přestávkou do vedení: V nastaveném čase prvního poločasu po rohovém kopu Hanuše hlavičkoval Brotánek úplně sám – 0:1.

Ve druhé půli se více nebezpečných situací zrodilo na polovině Sparty: V 66. min. měl plné ruce práce Dastych a Teslík se Schwarzem, který šel na bránu s Novotným. V posledních dvaceti minutách si Kutná Hora přece jen vynutila tlak se snahou o vyrovnání. V 69. min. Piskač za obranu vysunul F. Moce, který zakončil jen slabě, asi nejblíže k vyrovnání byl v 82. min. M. Exner, který si před malým vápnem připravil Cimrovu přihrávku, potom ale trefil jen Plesla před sebou! V hektickém závěru podpořil útok domácích i brankář Dastych, jenže na stavu se nic nezměnilo, naopak z brejku mohli rozhodnout Chlasták s Lípou. V nastaveném čase si vykoledoval ještě červenou kartu Kouklík za nesmyslnou „kosu“ na M. Čápa, to ale Spartu k bodům neposunulo.

Podle trenéra Kutné Hory Pavla Šimáčka chtěla Sparta hrát podobně jako před týdnem v Tochovicích. „Věděli jsme, že soupeř má rychlé útočníky i kraje, dávali jsme si na to pozor. První poločas byl z naší strany ale ustrašený,“ začal hodnotit utkání a pokračoval: „Přesto se hosté dostali do dvou šancí, při té největší nás podržel Dastych. Ten nás držel i při standardkách.“

Jediná branka zápasu padla z posledního rohu prvního poločasu. „Roh byl zbytečný, mohli jsme to uhrát,“ zdůraznil kouč a zlobil se: „Gól byl naše nedůslednost – obránce se vykašlal na rozeběhnutého hráče, přitom ve velkém vápně byly jasně rozdané karty, nám tam naběhne neatakovaný hráč a dá nám gól hlavou.“

Ve druhé půli se Kutná Hora přece jen trochu více vysunula. „Alespoň nějaký tlak jsme si vytvořili, i když v závěru už to bylo hektické,“ přiznal trenér a dodal: „Šanci jsme ale na vyrovnání měli, Michal Exner si na malém vápně pěkně zpracoval míč, uklízel ho už do brány a trefí tam hráče. Míč už jsme tam nedostali ani v hektickém závěru, kdy chodil do vápna soupeře i gólman.“

Rozhodčí utkání nastavil o osm minut. „Hráči Sedlčan ani nechodili pro míče, stáli u brány, leželi, absolutně nechtěli hrát a potom se diví, že je osm minut nastavení. Chápu to, asi bychom to dělali taky, ale v takovém extrémním rozsahu?“ divil se Pavel Šimáček a doplnil: „Potom to vyvrcholilo červenou kartou, když tam Milana Čápa vzal přes nohy.“

Vítězství v Tochovicích bylo prohrou doma pro Kutnou Horu znehodnoceno. „Škoda, že jsme vítězství z minulého týdne nepotvrdili alespoň bodem. V naší situaci bodovat potřebujeme,“ uzavřel trenér.

Branka: 45.+2 Brotánek. Rozhodčí: J. Pejša – T. Pejša, Říha. ŽK: Piskač – Hanuš, Krůta. ČK: 90.+8 Kouklík. Diváků: 60. Kutná Hora: Dastych – F. Čáp, Marek, Franc, Teslík (72. Dostál) – Honc (77. M. Čáp), Piskač, F. Moc (77. Cimr), M. Exner, Pleva (61. Strnad) – Lib. Křelina. Trenér Pavel Šimáček. Sedlčany: Dřevojan – Repetný (74. Krotil), Brotánek, Hofman (82. Plesl), Krůta – Schwarz (78. Chlasták), Hanuš, Kouklík, Sochůrek (64. Lípa), Sirotek – Novotný. Trenér Vlastimil Zelenka.

1 Milín 16 14 0 0 1 49:13 43
2 Velim 16 9 0 0 4 32:20 30
3 Poříčí n. S. 16 8 0 0 3 37:24 29
4 Tuchlovice 16 8 0 0 4 35:18 28
5 Tochovice 17 9 0 0 8 42:27 27
6 Poříčany 16 8 0 0 5 32:24 27
7 Sokoleč 16 8 0 0 5 35:32 27
8 Doksy 16 8 0 0 7 23:32 25