Bohuslav Šváb: "Řešení některých našich brejkových situací bylo šílené!"

24. duben 2011, 13:11
(aktualizováno: 24. duben 2011, 13:11)

Kutná Hora - 22. kolo krajského přeboru přineslo domácím starším dorostencům vítěznou radost. Kutnohorská Sparta totiž v neděli před obědem porazila SK Kosmonosy, i když se k nejtěsnějšímu výsledku 1:0 ve druhé půli doslova protrápila.

K. Hora - Kosmonosy 1:0 (1:0)

Domácí byli od začátku sice aktivnější v zakončení, ovšem po dvou nepřesných střelách a ne příliš vydařených hlavičkách jim k jedinému gólu pomohli hosté sami: Ve 28. min. R. Menšík důsledně sledoval míč, proti němu obránce R. Koubek podklouzl, kutnohorský útočník se ocitl před gólmanem Bajtalonem úplně sám a zkušeně ho překonal nadýchaným obloučkem - 1:0.

Potvrdit své vedení mohli domácí ještě před přestávkou: Ve 34. min. se R. Menšík protlačil kolem Balouna, jeho ránu posléze gólman jen vyrazil, ovšem dobíhající Trpišovský na míč už nedosáhl.

Dvě minuty po obrátce vyslal tvrdý pozdrav na bránu Kosmonos R. Menšík, ovšem Bajtalon se dobře natáhl a míč vytěsnil na roh. Hostující Procházka pak z dobré pozice naštěstí pro Spartu minul bránu a v 63. min. byl druhý gól Sparty naspadnutí: Unikajícího R. Menšík fauloval Baloun, jenže pokutový kop právě R. Menšíka Bajtalon vyrazil a Nekola z dorážky pálil nad!

Dvě dobré příležitosti k brankové pojistce měl v krátké době po sobě Výborný: Jenže v prvním případě se sice protáhl až do šestnáctky, jenže potom mířil jen do gólmana, a o chvíli později zprava obešel dva hráče, ovšem pak z jasné pozice přestřelil!

Kutná Hora přežila zoufalý závěrečný nápor soupeře, který na poslední roh vyslal do šestnáctky Dastycha i gólmana Bajtalona, po nepříjemném závaru rozhodčí Novotný ale zápas ukončil a Sparta si mohla zhluboka vydechnout.

"Body jsou důležité, ale o zápase jsme měli rozhodnout jednoznačně už v prvním poločase," upozornil kutnohorský trenér Bohuslav Šváb. "Ve druhé půli přišlo trápení i přesto, že šance máme. Přesně jako v Sedlčanech: Neproměněná desítka na nás lehla a nebyli jsme si schopní pořádně ani přihrát. Řešení některých našich brejkových situací bylo šílené," zhodnotil utkání.

Branka: 28. R. Menšík. Rozhodčí: Novotný - Pudil, D. Dastych. ŽK: Výborný, Poklop - R. Koubek, Horák, Zyšk, Nagy, Valenta. Kutná Hora: J. Dastych - Kraus, L. Koubek, Bareš, Poklop (89. Jan Štefl) - Nekola, B. Pospíšil, Výborný (90.+1 Wasserbauer), L. Menšík (66. Kalányos) - R. Menšík (69. Marek), Trpišovský. Trenér Bohuslav Šváb. Kosmonosy: Bajtalon - Baloun, R. Koubek, Svoboda, Žižka - Tykač (75. Valenta), Horák, Nagy, Procházka - Zyšk, Kováč. Trenér Milan Kolovratník.