Brankář Šimon Pipek vychytal penaltový rozstřel a pohár tak urvala Čáslav

6. červen 2013, 22:23
(aktualizováno: 7. červen 2013, 08:33)

Kutná Hora - Termínová listina OFS Kutná Hora naplánovala na čtvrtek 6. června finále a utkání o 3. místo poháru v kategorii U-10. Oba zápasy se v Lorci měly hrát od 18 hodin, ovšem ze svévolného rozhodnutí klubu se týmy A a B Sparty o třetí místo utkaly dříve proti na několika místech avizovanému termínu. Místo slavnostní atmosféry s vyhlášením výsledků se tak jejich střetnutí proměnilo v tréninkový zápas.

Čáslav - U. Janovice 6:5 pk (3:2, pok. kopy 3:1)

Dirigentské taktovky zápasu se chopila čáslavská přípravka, jenže stačil jeden brejk soupeře a skóre se měnilo na druhé straně: Po levé straně unikl Čálek, Čermák si míč ještě připravil a poprvé skóroval - 0:1. Skóre pak Čáslavští brzy otočili: Nejprve Miláček potrestal špatný aut uhlířů a o dvě minuty později stejný hráč poslal odražený míč podruhé do sítě - 2:1. Ve 13. min. sice Čermák po dalším úniku srovnal na 2:2, odpověď ale našel opět Miláček pohotovou ranou po autovém vhazování - 3:2. Ještě před přestávkou brankář Skalický zlikvidoval příležitost Miláčka, velkou příležitost na druhé straně nevyužil Roubíček.

Dramatický zápas gradoval ve druhém poločase: Po autovém vhazování Čermák našel R. Pazderu, který srovnal na 3:3, téměř z rozehrání míč do sítě dostal z úhlu Machů - 4:3. Tahoun uhlířů Čermák ve 33. minutě srovnal na 4:4 po dalším z úniků. Ve 39. min. se po závaru před prázdnou čáslavskou bránou nedostal k míči Roubíček, ve 43. min. se uvolnil Čermák, jenže pálil vedle. A hned z protiútoku Miláček po brejku protlačil balón za záda Skalického - 5:4. O minutu později Vyhnánek z trestného kopu srovnal na 5:5 a drama nabíralo na obrátkách. Ve 46. min. gólman Skalický skvěle kryl těžkou ránu Mikulenky, ve 49. min. neuspěl ani Machů, protože Skalický vytáhl další parádní zákrok.
Došlo tak na penaltový rozstřel, ve kterém se dařilo hráčům Čáslavi - Březina, Miláček i Machů uspěli a když brankář Šimon Pipek vychytal střelce uhlířů, bylo o držiteli poháru OFS Kutná Hora rozhodnuto.

Branky: 8., 10., 16., 44. Š. Miláček, 27.  Machů - 4., 13., 33. M. Čermák, 26. R. Pazdera, 45. D. Vyhnánek. Rozhodčí: Zdeněk Linhart, bez karet. Diváků: 50. Čáslav: Š. Pipek - Machů, Nový, Březina, Nykodým, Š. Miláček, Jiří Špičák, Mikulenka, Lub. Štoček, Junek, Gonda. Trenér Dušan Pipek. U. Janovice: Skalický - Roubíček, Čálek, Červinka, L. Pazdera, R. Pazdera, Bareš, Čermák, D. Vyhnánek.

Zápas o 3. místo: K. Hora A - K. Hora B nehlášeno