Čáslav doma opět rozdávala, všechny body si odvezl Most

19. září 2010, 18:31
(aktualizováno: 19. září 2010, 20:06)

Čáslav - V osmém kole II. ligy fotbalisté FC Zenit Čáslav potřebovali doma porazit Most, aby se posunuli alespoň trochu do klidnějších vod tabulky. V prvním poločase nedělního duelu si k tomu připravili dost příležitostí, ovšem ty neproměnili, včetně pokutového kopu.

Čáslav - Most 0:1 (0:0)

Čáslavští doma toužili po třech bodech na začátku se tlačili před branku soupeře. V 8. min. otestoval pozornost gólmana Palečka z levé strany, ovšem daleko blíže byl Zenit ke vstřelení úvodní branky ve 14. min.: Proti unikajícímu Fikejzovi vyběhl gólman Paleček, fauloval ho a domácí zahrávali pokutový kop. Jenže Prášil trefil jen nohy brankáře, snažil se i dorážet, ale hlavou mosteckou bránu minul. Ve 26. min. Racko z pravé strany hledal v pokutovém území hostů Fikejze, jenže tomu se zakončení nepovedlo. Zenit v dalších minutách podržel gólman Bárta: Nejprve vyrazil nastřelený míč Fraňka a potom skvěle vytáhl i střelu Badalyana. Na druhé straně zalétl rohový kop až k zadní tyče ke Kunáškovi, jehož vychytal Paleček, další výtečný zákrok vytáhl domácí brankář Bárta ve 34. min., kdy čelil Fraňkově nepříjemné střele ze šestnáctky. V závěru mohl Zenit strhnout vedení na svou stranu: Ve 39. min. si Fikejz vyměnil míč s Brožíkem, ale jeho střelu zneškodnil brankář, který si o chvíli poradil i s pohotovou ranou Racka po dalším rohovém kopu.

Druhý poločas patřil hostům. V 53. min. Kazár stihl zablokovat střelu Jedináka. O tři minuty později se v šestnáctce Mostu ještě k míči dostal Fikejz, jenže Paleček nebezepečnou situaci ustál bez úhony. V 66. min. po Jedinákově trestném kopu Lafranc hlavičkoval nad čáslavskou bránu, o chvíli později na brankové čáře Bártovi pomohl Kazár. V 70. min. Onyango utekl po levé straně, Franěk přepustil míč na Knakala, který čáslavskou bránu ještě netrefil. Po následném rohu domácí přežili těžký závar před svou bránou, ovšem nakonec stejně inkasovali: V 80. min. po dalším úniku Onyango z levé strany přetáhl míč na Hofmanna, který rozhodl - 0:1.

Branka: 80. Hofmann. Rozhodčí: Býma - Čecháček, Nádvorník. ŽK: Kazár, Racko - Franěk, Rusetski, Knakal, Onyango. Diváků: 427. Čáslav: Bárta - Kotrba, Haniak, Dragoun, Kazár - Racko, Prášil (74. Štětina), Šisler, Fikejz (74. Belko) - Kunášek, Brožík (60. Bartl). Trenér Pavel Malura. Most: Paleček - Knakal, Bohata, Lafrance, Rosendo - Onyango, Schut, Jedinák, Rusetski (89. Jendruščák) - Badalyan (70. Hofmann), Franěk (90. Bednář). Trenér Jorge Aňon.