Čáslavi se nedařilo, po dvou penaltách si všechny body odvezl Dvůr Králové nad Labem

29. duben 2018, 20:05

Čáslav - Ve 23. kole divize C fotbalisté FK Čáslav bojovali o další body doma. Na stadionu Pod Hrádkem přivítali v neděli soupeře z východních Čech - TJ Dvůr Králové n. L.

Čáslav - Dvůr Králové n. L. 1:2 (1:1)

Domácí zápas nerozehráli dobře: Už v 8. min. si Kubát nerozuměl s Hannichem, rozehrávku z malého vápna odevzdal Křížkovi a po faulu Vebra na O. Ujce proměnil pokutový kop Hruška - 0:1. Čáslavským se dlouho nedařila kombinace, do zakončení se dostávali jen ojediněle a na druhé straně si museli dávat pozor na rychlé brejky hostů. Střelu O. Vaníčka Kubát vytáhl konečky prstů na roh, na druhé straně Skokan protáhl Kobose parádní ranou do šibenice, ovšem hostující gólman míč také vytěsnil na roh. Ve 22. min. poslal za obranu Fuxu, ten neúspěšně podstoupil souboj s gólmanem Kobosem "na dlouhou nohu". Vyrovnání se domácí dočkali ve 37. min.: Jíchu vysunul do levé strany Kořínka, který z úhlu prostřelil Kobose - 1:1.

Od začátku druhého poločasu se domácí snažili zatlačit soupeře před jeho branku, ale gólově se neprosadili. V 60. min. se do slibné pozice dostal Kořínek, ale přestřelil a ani další centry se neujaly. V 70. min. domácí u rozhodčího marně reklamovali faul na T. Koppa v šestnáctce hostů, to na druhé straně se po zákroku J. Petrů na Rejla penalta kopala a Hruška se ani podruhé nemýlil - 1:2. V hektickém závěru se hosté nikam nehnali, každý odpískaný faul využili k polehávání na hřišti a také si nakonec odvezli všechny body.

Trenér Čáslavi Radim Truksa po prohře nemohl být spokojený s výsledkem ani předvedenou hrou. "Hlavně v prvním poločase, kdy jsme vůbec nechytili tempo zápasu, nedokázali jsme soupeře dostat pod souvislejší tlak," zdůraznil. A to ještě hosté hosté otevřeli skóre už v 8. minutě z pokutového kopu po chybné rozehrávce. "Po šíleném rozehrání, hostům jsme míč nabídli. Penalta jasná," řekl kouč. Jeho tým do přestávky stihl vyrovnat na 1:1 a ve druhém poločase myslel na víc. "O přestávce jsme si říkali, že když první poločas byl špatný, ve druhém to bude určitě lepší. Soupeře jsme dostali pod velký tlak, nějaké šance jsme tam měli, ale bohužel nic neskončilo gólem. Nakonec jsme dostali na 1:2 z druhé penalty, dneska se nám zápas výsledkově ani herně nepovedl," uzavřel Radim Truksa.

Branky: 37. Kořínek - 8. pok. kop, 70. pok. kop Hruška. Rozhodčí: Švorc - Ulrich, Gunitš. ŽK: Kunášek - Picha, Hruška, Janouch. Diváků: 150. Čáslav: Kubát - Skokan, L. Vebr, Kunášek (74. Černík), Hannich (86. Růžička) - Richard (65. Strnad), J. Petrů - Fuxa (65. T. Kopp), Vančura, Kořínek (76. Čuchal) - Jícha. Trenér Radim Truksa. D. Králové: Kobos - Picha, Macháček, Kruliš (24. Vitebský), Tomeš - Křížek, Karal, Tauchman (60. Rejl), O. Vaníček - O. Ujec (90.+2 Knespl), Hruška (76. Janouch). Trenér Milan Ujec st.

1 Živanice 23 16 0 2 5 50:26 50
2 Vysoké Mýto 23 12 4 2 5 42:27 46
3 Zbuzany 23 11 4 2 6 52:33 43
4 Kolín 23 12 2 3 6 46:32 43
5 Mšeno/Jablonec 23 11 2 1 9 46:35 38
6 Brandýs n. L. 23 7 4 6 6 39:34 35
7 Pardubice B 23 8 5 1 9 33:33 35
8 Kratonohy 23 7 5 4 7 37:45 35