Čáslavská rezerva pokračuje ve vítězném tažení, odnesl to Sokol Libiš

10. říjen 2010, 18:05
(aktualizováno: 10. říjen 2010, 20:49)

Čáslav - V desátém kole krajského přeboru čáslavská rezerva hostila v neděli odpoledne TJ Sokol Libiš. Do tabulky si za vítězství 2:0 připsala další tři body.

Čáslav B - Libiš 2:0 (2:0)

Začátek patřil domácím, kteří první minuty utkání okořenili gólem: Ve 12. min. se Racko nadechl k samostatnému úniku, míč si narazil s Džafičem a "poborského" obloučkem překonal libišského gólmana Šídla - 1:0. Hra se potom přece jen vyrovnala, přesto mohli Čáslavští své vedení pojistit ve 36. min.: Gondek v pokutovém území doslova "sestřelil" Racka a nepřesný rozhodčí Jindřich Svoboda penaltu písknout musel. Jenže Džafič ji zahrál zle, trefil gólmana. Neproměněný pokutový kop domácí málem mrzel o minutu později, kdy Holíkova malá domů Míškovi uskočila, čáslavský gólman navíc podklouzl, ale po Jiráskově centru obrana Zenitu srazila hlavičku Janíka. A tak se Čáslav B radovala podruhé: Ve 41. min. z pravé strany odcentroval Džafič a Maxa bez přípravy uklidil balón k tyči - 2:0. Vedení mohlo po první půli být ještě výraznější, ovšem po přesném centru Belka hlavičkoval Racko jen do rukavic brankáře Šídla.

První ostrý zákrok ve druhém poločase si hostující gólman připsal v 58. min., kdy vytáhl Džafičovu hlavičku. Jenže daleko důležitější kousky předvedl jeho kolega v čáslavské bráně: Míšek si v 68. min. poradil se samostatným únikem Pochmana a následně dokázal zlikvidovat i dorážku Gondeka. To byl klíčový okamžik zápasu, hosté si už nic dalšího vážnějšího nepřipravili, naopak domácí mohli svou výhru podtrhnout třetím gólem: V 75. min. ale po Džafičově pčistrčení míče pálil Krupička těsně vedle a v 79. min. se Maxa dostal až do pokutového území, potom ovšem trefil jen nohy Šídla.

Hodně důležité byly zákroky brankáře Míška dvacet minut před koncem. "Ve druhém poločase nás podržel," souhlasil trenér Čáslavi B Jiří Antoš a doplnil: "První poločas jsme ale měli vyhrát 4:0, nedali jsme pokutový kop, další příležitost měl Maxa. Naše vítězství je zasloužené."

Branky: 12. Racko, 41. Maxa. Rozhodčí: Svoboda - Šmejkal, Benák. ŽK: Matoušek, Racko, Belko - Novák. Čáslav B: Míšek - Matoušek, P. Holík, Petr Váňa, Svoboda - Racko, M. Janda, Krupička (76. O. Tomíšek), Belko - Džafič (83. Hudec), Maxa (88. Žiak). Trenér Jiří Antoš. Libiš: Šídlo - Bohdal (46. Mansfeld), Hubáček, Trojan, Zuskin - Hadraba, Novák, Janík (70. Pospíšil), Gondek - Pochman, Jirásek.