Čáslavské fotbalistky se v důležitém utkání přiblížily postupu!

9. květen 2018, 08:06

Čáslav - Šlágr kola, tak by se dalo nazvat utkání 2. kola nadstavby o postup do nejvyšší soutěže ženské kopané. Bitvu svedly dosud nejúspěšnější týmy a diváci museli být určitě spokojeni, neboť byla k vidění řada fotbalových akcí a pěkných gólů.

Čáslav - Pardubice 4:1 (2:1)

Čáslavští trenéři přemýšleli jak překvapit své soupeřky, navíc při neúčasti své nejlepší střelkyně Buchtové, která plnila repre povinnosti v zahraničí, nakonec se jejich taktika a míchanice v sestavě vyplatila a ukázala jako správná.

Čáslavské fotbalistky byly od prvních minut aktivnější, pardubické hráčky se nikam moc nehrnuly a spíše spoléhaly na důkladnou defenzívu.  Domácí  hráčky daly brzy gól, což jim pomohlo.  Běžela 17 minuta utkání a na přihrávku Čápové si naběhla Ašenbrennerová, která nedala hostující gólmance Anně Dostálové sebemenší šanci 1:0.

„Bohužel jsme se museli  vypořádat  s tím, že nám chyběla gólová Buchtová  a tak jsme se rozhodli dát na tuto pozici Karafiátovou, která hrála doposud stopera, Brothánkovu jsme naopak stáhli, i když byla po zranění, místo ní dozadu. Od první minuty jsme byli lepším celkem a v prvních deseti minutách hry jsme soupeřky takřka nepustili přes půlku. Přestože jsme měli hodně navrch, nevytvořili jsme si žádnou opravdovou tutovku, pokud zapomenu na „HRUBÝ MINEL“ sudí, která se zřejmě bála hned v první minutě odpískat penaltu na Čápovou, která byla při průniku podél lajny ve velkém vápně nekompromisně sražena!“, začal hodnotit utkání jeden z domácích trenérů Jindřich Vaněček.

Čáslavandy se po vstřelené brance uspokojily a na chvíli jakoby vypnuly, což byla voda na mlýn perníkářek. Běžela 26 minuta, kdy domácí defenzíva propadla v ofsajdovém systému a umožnila soupeřkám projít až do velkého vápna, kde dobře vyběhnula Jelínková, srazila však míč na „ofsajdovou“ Martinu Dostálovou, která tak, proti nevůli domácích, pohodlně poslala míč do čáslavské sítě 1:1. Utkání mělo i nadále náboj kvalitního utkání. V závěru první půle se podařilo domácím hráčkám přece jenom skórovat střelou Karafiátové takřka z 30m, která nedala Dostálové šanci 2:1.

Druhý poločas začal náporem děvčat z Pardubic, které v tuto chvíli neměly co ztratit a tak vše vsadily na útok. Ale velmi dobře organizovaná obrana řízená Krejcarovou v podstatě nepustila soupeřky do žádné vážnější šance. Běžela 65 minuta, přímý kop zahrávala Karafiátová, která na centimetr přesně našla dobře nabíhající Čápovou, která tak zvýšila na 3:1. O pár minut později, kdy decimovaná pardubická defenzíva nevěděla, kde jim hlava stojí, nekompromisně srazila pronikající  Čápovou, a z nařízeného pokutového kopu Burešová poslala míč počtvrté do pardubické sítě 4:1. Zbytek utkání si už domácí hráčky pohlídaly a přiblížily se tak postupu do nejvyšší soutěže. Přestože tým Pardubic má svou kvalitu, tentokráte na domácí hráčky nestačil a Čáslavandy si tak zaslouženě připsaly důležité body a odskočily právě pardubickým hráčkám už na deset bodů. V následujícím utkání už může být o postupujícím jasno.

„Utkání bylo soubojem dvou vedoucích celků, kde se ukázalo, kdo je momentálně lídrem 2.ligy. Jsme rádi, že je tento tým schopen zahrát dobře, i když není kompletní, což prokazuje vlastně po celou dobu, neboť utkání, kdy jsme měli kompletní kádr, bylo letos opravdu málo. Pozitivní je i skutečnost, že se nám na jaře až tak nedařila kombinační hra a i zde bylo v posledních dvou utkání vidět velký posun. Nyní nám stačí z posledních čtyř utkání uhrát tři body, abychom vyhráli soutěž, což byl náš letošní cíl,“  dodal Vaněček.

Branky: 17. Ašenbrennerová, 44. Karafiátová, 64. Čápová, 67. Burešová - 26. M. Dostálová. Rozhodčí: Nováková - Jílková, Pipek. ŽK: Culková (Č). Čáslav: Jelínková - Culková, Krejcarová, Brothánková, Bížová - Němcová (62. Truhlářová), Čápová, Ašenbrennerová (90. Grulichová), Kovaříková - Karafiátová (84. Frolíková), Mádlíková (52. Burešová). Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.