Čáslavský gólman Michal Bárta kryl Davidu Procházkovi penaltu hned na začátku

24. říjen 2010, 17:46
(aktualizováno: 24. říjen 2010, 19:26)

Varnsdorf - Ve třináctém kole II. ligy měli fotbalisté FC Zenit Čáslav šanci dotáhnout se více do středu tabulky. Za předpokladu, že by uspěli na severu Čech, na hřišti nováčka soutěže - Slovanu Varnsdorf. Hostům ale hrubě nevyšel začátek utkání.

Varnsdorf - Čáslav 3:1 (2:0)

Čáslavští začali hodně pasivně a převaze Slovanu čelili pouze do 11. minuty. Po levé straně se pak protáhl Jordák, jeho centr se odrazil k D. Procházkovi, který otevřel skóre zápasu - 1:0. O dvě minuty později mohlo být se Zenitem ještě hůře, když rozhodčí Hájek nařídil pokutový kop za faul na pronikajícího Jordáka. Jenže penaltu D. Procházky gólman Bárta skvěle vystihl! Čáslavský gólman tak hosty nastartoval k vyšší aktivitě. Bárta musel znovu zasahovat po půlhodině hry, když vytáhl Chodův trestný kop mířící pod břevno. V závěru první půle domácí opět přitlačili a výsledkem byl druhý gól: Ve 37. min. napřáhl Jordák a ranou ke vzdálenější tyči upravil na 2:0. Čáslav se štěstím přestála i další příležitost soupeře, když Rudnitského tvrdou střelu zastavilo až břevno.

Také začátek druhého poločasu patřil Slovanu, v 54. min. Hozda z přímého kopu upravil na 3:0. O dvě minuty později Rackovu střelu vytáhl Porcal a sedm minut před koncem se dočkali i hosté, když porážku Zenitu zmírnil Dragoun z pokutového kopu - 3:1.

Všechny plány, představy a předesevzetí Čáslavi vzaly za své už v úvodních minutách nedělního zápasu. "Začali jsme naprosto zbabělým výkonem, v minulých zápasech nás zdobily nasazení, agresivita, taktika a vůle po myšlení, ale to jsme v neděli bohužel nechali v Čáslavi," uvedl trenér Oldřich Abrhám. Za stavu 1:0 mohla být pro hosty impulsem Bártou chycená penalta. "Chycená penalta byla úžasnou věcí, potom jsme hru vyrovnali a i my se začali dostávat do šancí. Bohužel jsme nebyli produktivní, nebyli jsme schopní vystřelit na bránu, své pološance jsme nedotáhli do úspěšného konce," uvedl kouč.

Za týden Čáslav přivítá Znojmo a při pohledu do tabulky je jasné, že půjde o důležité utkání. "Pro nás je každé utkání důležité," zdůraznil Oldřich Abrhám. Pokud by ale Zenit na jaře hrál o záchranu, může ve finále rozhodovat i bilance vzájemných utkání. "Z tohoto pohledu je střetnutí se Znojmem důležitý více, ovšem pořád pevně věřím, že jsme mužstvem, které má navíc než aby hrálo o záchranu," zakončil Oldřich Abrhám.

Branky: 11. D. Procházka, 37. Jordák, 54. Hozda - 83. pok. kop Dragoun. Rozhodčí: Hájek. ŽK: J. Procházka, Mach, Chod - Kopic. Diváků: 1080.  Varnsdorf: Porcal - Mach, Hozda, Pimpara, Stehlík - Rudnytskyj (78. Kulhánek), Jakobovsky, D. Procházka, Chod - Jordák, J. Procházka. Trenér Aleš Křeček. Čáslav: Bárta - Kotrba, Ptáček, Dragoun, Růžička (61. Breite) - Šturma (63. Džafič), Šisler (46. Prášil), Racko, Fikejz - J. Kopic, Kunášek. Trenér Oldřich Abrhám.