Čáslavští přežili první poločas, tři body vybojovali po přestávce

17. květen 2015, 21:05
(aktualizováno: 17. květen 2015, 21:05)

Čáslav - Fotbalisté Čáslavi v neděli sehráli další zápas o záchranu. Ve 28. kole ČFL přivítali Loko Vltavín a nutně potřebovali tři body:

Čáslav - Loko Vltavín 2:1 (0:1)

První poločas patřil hostům, kteří si připravili hodně šancí a hodně nebezpečných situací před brankou Stehna. Ve 14. min. čáslavský gólman čelil nepříjemné pohotové ráně Podzimka zpoza vápna a míč dokázal vyrazit. V 16. min. ale souboj Podzimka zaváněl faulem, výsledkem byl Jurdíkův průnik do šestnáctky a vedoucí branka - 0:1. S další střelou Jurdíka měl Stehno plné ruce práce, po odraženém rohu a ráně Uvíry domácí zachránila tyč. Ve 38. min. zkoušel akrobatickou koncovku přes hlavu Miskovič, ale i tentokrát pálil jen do tyče, vzápětí stejný hráč prověřil Stehna další střelou. První půli ukončil brejk Maříka, jehož prudký přihrávka při zemi prošla jen malým vápnem.

Do druhé půle domácí vstupili aktivněji, gólmana Hlaváče protáhl Pánek sraženou střelou, z následného rohu ale srovnal R. Fikejz - 1:1. Čáslavští se ale museli mít na pozoru před rychlými brejky, po jednom z nich a pasu pálil Podzimek pohotově, leč vedle. O pár chvil později Láncz mířil ke vzdálenější tyči, ovšem míč prošel do autu a v 68. min. ránu Miskoviče krotil brankář Stehno a míč vyrazil na roh. Rozhodující moment zápasu přinesla 71. min.: Kunáškův centr našel v šestnátce Fikejze, který míč přistrčil Vackovi a ten rozhodl - 2:1. Domácí ve zbytku zápasu už cenné tři body uhájili a udrželi tak reálnou šanci na záchranu.

"Vltavín hlavně v první půli prokázal svou obrovskou kvalitu a sílu, my jsme v prvním poločase hráli hodně naivně," upozornil čáslavský trenér Oldřich Abrhám. "Chtěli jsme být aktivní a chtěli jsme hrát dopředu, někteří hráči si to ale vysvětlili tak, že nebudou bránit," naznačil a navázal: "Hosté bohužel chodili do brejků a to byla chyba. O přestávce jsem se snažil mužstvo uklidnit, motivovat ho. Rozebrali jsme chyby a i když i druhý poločas byl velmi těžký, dali jsme dva góly a zvládli jsme to. Vždy se snažíme, aby hra byla dobrá, aby diváci odcházeli spokojení. Dnes jsou ale pro nás tři body hrozně důležité a v tuto chvíli pro mě možná důležitější, než samotná hra."

Branky: 54. R. Fikejz, 71. Vacek - 16. Jurdík. Rozhodčí: Zadinová - Matějček, Machýček. ŽK: Vencl, Mlynka - Hodas. Diváků: 102. Čáslav: Stehno - Výborný (32. Strnad), Vencl, Váňa, Kunášek - Mlynka (88. Martínek), Tomášek, Vančura, Pánek (66. Týfa) - Vacek, R. Fikejz. Trenér Oldřich Abrhám. Vltavín: Hlaváč - Macháč, Uvíra, Turák, Zelenka - Láncz, Mařík (76. Horák), Miskovič, Podzimek - Jurdík (76. Pozníček), Hodas. Trenér Radek Kronďák.