Čekání mladších žáků Sparty na výhru stále pokračuje

18. říjen 2010, 16:50
(aktualizováno: 18. říjen 2010, 16:50)

Kutná Hora - V 11. kole krajského přeboru mladších žáků přivítala Sparta na umělé trávě celek Vlašimi. Nastoupily proti sobě celky z horní poloviny tabulky a hra se odvíjela převážně ve středu hřiště.

Kutná Hora - Vlašim 1:1 (0:0)

Obě mužstva předvedla takticky vyzrálý fotbal, při kterém převažovala snaha nevyrobit zbytečnou chybu. Při vyrovnanosti obou celků tak diváci mnoho důvodu k radosti nad pohlednými fotbalovými akcemi neměli. "Do šaten", které na umělce samozřejmě nejsou, šla obě mužstva za stavu 0:0.

I v druhém poločase se hrálo bez šancí a pouze od vápna k vápnu. Gólový účet se měnil až po akci, která začala dlouhým pasem na vysunutého útočníka Sparty Vojtíška. Ten si míč zpracoval, zatáhl ho po levé lajně do šestnáctky, tam se zasekávačkou zbavil obránce hostů a krásně nacentroval před branku. Hostující gólman balon pouze vyrazil k dobíhajícímu Vaňkovi, který poskakující míč usměrnil do sítě 1:0. Obraz hry se ani poté nijak nezměnil a tak diváky zaujal až vyrovnávací gól Vlašimi devět minut před koncem.

Hodnocení trenérů K. Hory: "Přestože nás mrzí, že jsme výhru neudrželi, je remíza spravedlivá a odpovídá průběhu hry. Ani tentokrát jsme mnoho pohledných fotbalových akcí nepředvedli. Věříme, že příští zápas nejen zvládneme a připíšeme si konečně další výhru, ale že předvedeme i pohledný fotbal a potěšíme přihlížející diváky."

Branka K. Hory: Vaněk. K. Hora: Foršt – Filip Berka, Puchoň, Pavlík, Zelenka - Masopust, Piskač, Brůža, Culek – Suchomel, Vojtíšek. Střídali Uher, Vaněk, Markup, Gygal.