Červené Pečky Spartě nejprve zavařily, po přestávce ale odpadly

3. březen 2012, 17:09
(aktualizováno: 3. březen 2012, 17:09)

Červené Pečky - Generálku před jarní sezonou sehráli v sobotu na umělé trávě v Červených Pečkách fotbalisté domácího celku, kteří se chystají na boje o záchranu v I. A třídě, a také Sparty Kutná Hora: Ti budou bojovat o postup do divize.

Červené Pečky - Kutná Hora 1:6 (1:2)

V prvních minutách ale měli navrch domácí! Hostům vázla kombinace, po nepřesnostech ztráceli míče a v soubojích byli důrazní méně než soupeř. Červené Pečky se ujaly i vedení, když v 8. min. Skokan hlavou zahrál míč zpět, zmocnil se ho Vlasák a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Další branky mohl přidat Roman Hačka, Kutnohorák toho času ve službách pečeckých barev: Nejprve se ale s balónem dostal až za brankovou čáru a vzápětí po Rejthárkově ideální kolmici trefil jen tyč!

Sparta se dočkala vyrovnání v 15. min., když po zákroku Herčíka na A. Schwarze jí penaltu daroval rozhodčí Baroch - 1:1. Tempo hry začali diktovat Kutnohorští, Mach se výborně uvolnil, stejně tak po něm i Auer, jenže ten před malým vápnem volil ještě přihrávku do ofsajdu.  Sparta otočila výsledek těsně před přestávkou, když u centru J. Vančury byl "dotěrný" Hanousek dříve než gólman Malý - 1:2.

Druhý poločas se odehrál už jen v režii hostů: V 55. min. po přesné kombinaci po autovém vhazování Kozel odcentroval přesně na hlavu Vodičky, který přidal druhý gól po devíti minutách: To M. Frejlach z trestného kopu přenesl hru na levou stranu, Filipec si narazil s Kozlem a jeho přesný centr Vodička hlavou usměrnil do sítě - 1:3. O minutu později zasadil domácím další ránu A. Schwarz, jenž uklidil k tyči Barešův centr tentokrát zprava - 1:5. V 75. min. Auer po dlouhém pasu napálil míč jen do tyče, ovšem o minutu později A. Schwarz tváří v tvář gólmanovi nadvakrát upravil na konečných 1:6.

"První poločas byl z naší strany velice dobrý, to jsem byl spokojený," uvedl trenér FK Červené Pečky Miloš Malina. "V naší hře byl pohyb a nápad," dodal a pokračoval: "Penalta byla vymyšlená, poločasový výsledek měl být 1:1. Ve druhém poločase jsme ale během krátké doby dostali tři branky a to je hotovo. Pak už hrál jen soupeř a my po hřišti jen chodili. Hráčům chyběla koncentrace, začali se starat o všechno možné jen ne o hru. Je to škoda, pokazíme si jméno a otrávíme si sobotu a neděli."

"Kromě prvních dvaceti minut, kdy jsme začátek zápasu zaspali a nebyli tak koncentrovaní, jak bychom měli být, to bylo celkem dobré," zhodnotil utkání kutnohorský trenér Radim Truksa a dodal: "Od 20. minuty jsme ale byli lepší a vytvářeli si příležitosti. Nakonec jsme dali šest gólů a zápas splnil co měl."

Se zimní přípravou je Radim Truksa spokojený - s tréninkovou morálkou svých hráčů. "Až na zranění Jiřího Luňáčka na konci ledna. Do dnešního dne ještě nezačal trénovat, uvidíme, jak to s ním bude vypadat," řekl a dodal: "Jinak jsou všichni zdraví a připravení do mistráků."

V prvním jarním kole Kutná Hora narazí za týden na FK Dobrovice, zápas se ale bude hrát v Benátkách na umělé trávě menších rozměrů. "Očekávám zápas plný soubojů a bojovnosti. Doufám, že se v tom domácím minimálně vyrovnáme. Budeme tam chtít bodovat," prohlásil trenér.

Branky: 8. Vlasák - 15. pok. kop Mach, 44. Hanousek, 55., 64. Vodička, 65., 76. A. Schwarz. Rozhodčí: Baroch, bez karet. Červené Pečky: Malý - Krátký, Novotný, Herčík, Vaňkát - Hačka, Kesner, M. Rejthárek, J. Kulhánek - Slezák, Vlasák. Trenér Miloš Malina. Kutná Hora: Vavřina - Skokan (46. Bareš), M. Tomíšek, P. Růžička (46. M. Frejlach), Filipec (65. Auer) - J. Vančura, Mach (48. P. Růžička), Černohlávek, Auer (21. Kozel) - Hanousek (46. Vodička), A. Schwarz. Trenér Radim Truksa.