Ctibor Jarkuliš třemi góly nasměroval Malešov do finále poháru OFS Kutná Hora

1. květen 2012, 20:21
(aktualizováno: 1. květen 2012, 20:21)

Malešov - K prvnímu semifinále poháru OFS Kutná Hora v úterý nastoupil SK Malešov, který doma přivítal Malín. V repríze loňského finále se nakonec radovali domácí, kterým hattrickem pomohl Ctibor Jarkuliš.

Malešov - Malín 4:2 (2:1)

První půlhodinku hry spíše ve středu hřiště, bez šancí a s dvěmi nepřesnými střelami Lipského uzavřel ve 29. min. vedoucí gól domácích: Malešovští z rychlého brejku přečíslili obranu soupeře a po přihrávce J. Rejthárka Jarkuliš přehodil vybíhajícího gólmana Staše - 1:0. Odpověď Malína na sebe nenechala dlouho čekat: Ve 34. min. zadáci domácích nedokázali zastavit Janouška, který si míč připravil na šestnáctce a ranou k tyči srovnal na 1:1. O dvě minuty později ale vrátil vedení na stranu domácích Jarkuliš, když se prodral k míči po autovém vhazování a pohotově ho umístil k tyči - 2:1. Těsně před přestávkou Malín sahal po vyrovnání, ovšem zakončení Kubelky vyhlavičkoval už z prázdné brány Novák.

Druhý poločas odstartovaly dvě příležitosti domácích: Jarkuliš ze své šance vytěžil jen roh a za chvíli Antoš hlavičkoval těsně vedle. Malešovský útočník dočkal v 57. min., když po úniku Papouška podruhé přeloboval gólmana Staše - 3:1. Jarkuliš mohl přidat i další branky, ale v 61. min. po kombinaci Antoše s Papouškem pálil jen do tyče a o tři minuty později "zaťukal" i na druhou tyč malínské brány. V 66. min. Bukovičova tvrdá rána prolétla vedle hostující brány.

Také Malín si vytvořil příležitosti ke skórování, ale Rathauz nemířil přesně a Janoušek hlavičkoval jen do rukavic gólmana J. Dastycha. V 78. min. se zdálo, že by domácí promarněné šance mohly mrzet, Janoušek totiž korigoval na 3:2. Drama v závěru zápasu ale odmítl Antoš, který po vyhraném hlavičkovém souboji Jarkuliše propálil malínského brankáře Staše - 4:2. Na stavu už nic nezměnila ani pěkná rána Hylského, kterou J. Dastych vytáhl na roh.

Po nevalných výsledcích v jarní části okresního přeboru si Malešov v semifinále poháru spravil chuť. "Chtěli jsme po dlouhé době doma vyhrát a to se nám podařilo," ulevil si domácí trenér Jiří Škramovský. \"Na jaře se nám nedaří a hrajeme špatně, chtěli jsme si spravit chuť," přiznal a pokračoval: "Vloni jsme pohár vyhráli a letos jsme si řekli, že bychom se rádi dostali do finále. To se nám povedlo, myslím, že jsme trochu lepší byli, plno gólových šancí jsme neproměnili. Doufám, že se dnešní vítězství promítne v dalších zápasech okresního přeboru."

"Přibrzdila nás zbytečná chyba na konci zápasu za stavu 3:2," ohlédl se za utkáním Petr Poklop, který na malínské lavičce zaskočil za trenéra Tomáše Vojtíška. "To jsme ještě měli možnost se zápasem něco udělat, místo toho jsme si nechali dát čtvrtý gól. Pak už jsme na to neměli," doplnil a navázal: "Chyběli nám tři hráči ze sestavy a také to na hřišti bylo znát."

Druhý finalista poháru vzejde ze zápasu Zruč n. S. - Paběnice, který se bude hrát v úterý 8. května od 17 hodin.

Branky: 29., 36., 57. Jarkuliš, 83. Antoš - 34., 78. Janoušek. Rozhodčí: Jaroslav Kučera. ŽK: Jarkuliš, Lipský - Hylský. Malešov: J. Dastych - R. Špitálník, Novák, Lipský, Krásenský - Nekola, J. Rejthárek, Papoušek, Železný (58. Bukovič) - M. Antoš (86. Vokoun), Jarkuliš. Trenér Jiří Škramovský. Malín: Staš - Hylský, M. Novotný, Střemcha, Husa - Růžička, Rathauz, L. Kraus, J. Vrba (46. M. Bartůněk) - Kubelka (60. O. Vojtíšek), Janoušek. Mužstvo vedl Petr Poklop.

Po nevalných výsledcích v jarní části okresního přeboru si Malešov v semifinále poháru spravil chuť. "Chtěli jsme po dlouhé době doma vyhrát a to se nám podařilo," ulevil si domácí trenér Jiří Škramovský. "Na jaře se nám nedaří a hrajeme špatně, chtěli jsme si spravit chuť," přiznal a pokračoval: "Vloni jsme pohár vyhráli a letos jsme si řekli, že bychom se rádi dostali do finále. To se nám povedlo, myslím, že jsme trochu lepší byli, plno gólových šancí jsme neproměnili. Doufám, že se dnešní vítězství promítne v dalších zápasech okresního přeboru."