Derby Hlízova s rezervou Čáslavi rozhodl parádní trefou v nastavení hlízovský Lukáš Křelina

4. listopad 2017, 18:49

Hlízov – Regionální derby Hlízova s rezervou Čáslavi nabídlo 240 divákům souboj o první místo tabulky. Domácí fotbalisté byli nakonec v utkání šťastnější celkem, když utkání rozhodla trefa střídajícího Lukáše Křeliny z 91. minuty zápasu.

Hlízov – Čáslav B 1:0 (0:0)

Hlízovským fotbalistům vyšel vstup do utkání. V úvodních dvaceti minutách přikovali čáslavské mladíky k jejich pokutovému území. Řada centrů ze standardních situací, ale hostující obraně příliš nezatopila. V největší šanci se tak v úvodu zápasu ocitl hlízovský Šmidrkal, který tváří v tvář ztroskotal na brankáři Kovaříkovi. Hosté se postupem času osmělili a začali diktovat tempo hry. Do přestávkové pauzy dokázal brankáře Míška překonat čáslavský Richard, ovšem praporek sudího Nepovíma byl proti uznání branky.

Ve druhém poločase sice měli čáslavští mladí územní převahu, ale ta vedla pouze k jedné brankové příležitosti. V 51. minutě míč po levé straně zatáhl Zoufalý, jeho centr však padající Stránský neusměrnil mezi tři tyče. Nadějně vypadala také dělovka Jirků z přímého kopu, ale ani on nemířil mezi tři tyče. Když už se zdálo, že utkání směřuje k remíze, rozhodl střídající Křelina. Hlízovský útočník se v nastaveném čase opřel ze dvaceti metrů do skákajícího míče a nádhernou střelou zavěšil – 1:0. Nic na této skutečnosti nezměnily ani protesty hostí, kteří na sudím Nepovímovi reklamovali ofsajdovou pozici střelce rozhodující branky.

Myslím si, že jsme začali velmi dobře. Měli jsme hodně standardních situací. Po Maxově přihrávce nedal samostatný únik Šmidrkal,“ rekapituloval hrající trenér Hlízova David Linhart. „Poté převzali iniciativu hosté, kteří jsou o jednu generaci mladší než my. Přehrávali nás ve středu pole. Nějaké vyložené šance neměli,“ uvedl.

Ve druhém poločase jsme si řekli, že spíše počkáme. A pokusíme se využít standardní situaci nebo brejk. To si myslím, že nám vyšlo,“ uvedl Linhart. „Čáslav sice hrála v poli dobře, zápasu by slušela spíše remíza, ale hosté měli jen jednu pološanci. My jsme měli dvě šance a v poslední minutě jsme dali krásný gól. Dnes se k nám přiklonilo i štěstí,“ uzavřel trenér Hlízova.

„Na zápas jsme se těšili. Bohužel jsme do utkání vstoupili zakřiknutě. Pro řadu našich hráčů to byl na této úrovni velký zápas. Máme samé mladé kluky,“ připomněl trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš. „Přežili jsme velkou šanci domácích, kterou chytil Kovařík. Postupem času jsme se dostali do hry. Nakonec jsme dali branku, která nám nebyla uznaná,“ řekl.

„Ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Bohužel jsme nebyli nebezpeční. V závěru nastala situace, po které domácí vstřleili branku a berou tři body. Těžko hodnotit, jestli to byl ofsajd nebo ne,“ konstatoval Jiří Antoš. „Zápas se lámal kolem sedmdesáté minuty, kdy jsme měli dvě, tři pološance, kdy jsme rychlé brejky nevyužili. Nakonec si myslím, že by remíza byla spravedlivá,“ uzavřel.

Branky: 90. + 1. L. Křelina.

Rozhodčí: Suchý – Němeček, Nepovím. Žluté karty: Linhart, Navrátil – Richard, Váňa, Lebduška, Jirků, Stránký. Diváků: 240.

Hlízov: Míšek – Výborný, Holik, Linhart, Navrátil – Šváb (64. Tomíšek), Židík, Růžička, Kvíčala (86. Oliva) – Maxa, Šmidrkal (60. Křelina). Trenér David Linhart.

Čáslav B: Kovařík – Hurda, Richard, Váňa, Lebduška (90. Pavlík) – Strnad (66. Ronovský), Jirků, Stránský (66. Koubský), Zoufalý (74. Plíhal) – Trekoval, Vrána. Trenér Jiří Antoš.

1 Hlízov 11 9 1 1 0 28:7 30
2 Sokoleč 11 9 0 0 2 34:16 27
3 Čáslav B 11 7 1 1 2 30:15 24
4 Milovice 11 5 1 1 4 21:18 18
5 Tuchoraz 9 5 0 2 2 19:22 17
6 Sadská 10 5 0 0 5 25:18 15