Do prvního kola středočeského poháru postoupili fotbalisté Kácova

24. srpen 2016, 20:56

Tupadly - Ve středečním pohárovém předkole na sebe narazili dva zástupci Kutnohorska: Na hřiště nováčka I. B třídy Star Tupadly zavítal Kácov, který ještě vloni bojoval o body v I. A třídě:

Tupadly - Kácov 1:1 (1:0) - pok. kopy 4:5

Tupadelský celek v posledních přípravných zápasech trápila především propustná obrana, to ovšem ve středečním duelu neplatilo. I když byla hra v prvním poločase plná nepřesností na obou stranách, diváci ovšem i viděli některé nadějné kombinace. Do koncovky se nejprve více tlačili hosté, Tupadly zase zahrozily pěknou narážečkou Chvátala s Krumlem. Ve 28. min. se na druhé straně opřel do míče Pana, jenže z velkého úhlu orazítkoval jen tyč. Jedinou branku první půle přinesla 33. min.: Po rychlé a přesné akci po pravé straně Smutný našel ve vápně Jiřího Kavánka, který se skvěle uvolnil a prostřelil Císaře v kácovské bráně. O chvíli později Kavánek pěkným míčem za obranu hledal Krumla, který to měl při zpracování těžké a míč sebral gólman Císař.

Také začátek druhé půle patřil hostům: Už v 50. min. Psota nastřelil míč zleva do pokutového území, kde se prosadil Lapáček - 1:1. O chvíli později Pana rychle rozehrál trestný kop, křižným pasem vysunul Toupala, který ale tvrdou ránu nasměroval jen do tyče tupadelské brány. V 63. min. zase Pana poslal za obranu Vlasáka, proti kterému ovšem skvěle vyběhl gólman Potměšil. Tupadly se dostaly do hry v závěru druhé půle: Kruml přesným centrem posadil míč na hlavičku Haška, kterého ovšem vychytal gólman Císař a ten si poradil i s dorážkou dobíhajícího Chvátala. V 87. min. domácí podnikli rychlý protiútok, Kořínek posunul balón Haškovi, který ovšem ve finále netrefil kácovskou bránu. Nakonec se mohli radovat hosté, když v 88. min. Pana rozehrál trestný kop a ránu Cettla vytáhl Potměšil na roh.

O postupujícím tak rozhodly pokutové kopy: Zatímco všech pět hostujících střelců uspělo, ve druhé sérii vystihl gólman Císař penaltu Vojt. Vondrovi a poslal tak Kácov do dalších pohárových bojů.

"Dnes jsme zahráli tak, jak jsme chtěli," oddechl si tupadelský trenér Stanislav Krajíček, který po ne příliš vydařených přípravných zápasech mohl své svěřence konečně pochválit. "Hosté byli na začátcích obou poločasů více na míči, my jsme hráli vždy ke konci. Podařilo se nám dát brzy branku, hosté vyrovnali takovou náhodnou branku. Šance jsme neproměnili a na penalty to neumíme," shrnul zápas a dodal: "Určitě kluky musím pochválit za bojovnost a taky za to, že dodrželi vše, co jsme si řekli."

Ze zápasu nebyl nadšený kácovský trenér Miroslav Jelínek. "Hlavně první půle byla hodně z naší strany tragická," zlobil se. "Takto jsme hráli přesně s vlašimským dorostem - něco si řekneme, všechno si odkýveme, přijdeme na hřiště a všechno je jinak - bez pohybu a nápadu," kritizoval své svěřence za první půli a doplnil: "Ve druhé půli jsme se zvedli, už tam byl pohyb a taky šance. Myslím, že jsme zaslouženě vyrovnali, i když ke konci jsme měli i štěstí, že Císař chytil dvě šance. My jsme zase nastřelili tyč, remíza byla asi spravedlivá. Na penalty jsme byli šťastnější, zápas se mi ale nelíbil, musíme se hodně zlepšit."

Branky: 33. Jiří Kavánek - 50. Lapáček. Rozhodčí: Mucha - D. Zoufalý, Pudil. ŽK: Vojt. Vondra, O. Císař, Kruml - Houdek, J. Váňa. Diváků: 70. Tupadly: Potměšil - V. Pipek, R. Krajíček (77. Kořínek), D. Pipek, Hudec - Kruml, Vojt. Vondra, O. Císař, Jiří Kavánek - Chvátal, Smutný (59. Hašek). Trenér Stanislav Krajíček. Kácov: Z. Císař - Toupal (76. Cacák), Lapáček, Kabát, Houdek - Psota, Vlasák, Cettl, Linhart (46. Zvára) - Pana, Filip (85. J. Váňa). Trenér Miroslav Jelínek.