Do sestavy zařadili další tři nové hráče

22. červenec 2009, 21:10

Čáslav - Nově se rodící tým FC Zenit Čáslav se svým fanouškům poprvé ukázal ve středu, kdy na svém stadionu ve Vodrantech přivítal jedenáctý celek loňského ročníku ČFL - SK Hlavice. V dobrém světle se ukázal útočník Miroslav Markovič: Sice nedal penaltu, ovšem dvěmi brankami rozhodl o vítězství domácích. Kromě Ricka a Krause, kteří hráli už v neděli proti Jablonci, Čáslav zkoušela i další tři nováčky: Nováka, Rusetskeho a Schuta.

Čáslav - Hlavice 2:1 (2:1)

Začátek Zenitu vyšel: Ve 4. min. se Markovič po dobré kombinaci dostal až do šestnáctky a svou příležitost zkušeně proměnil - 1:0. Hned o minutu na to se Brunclík v pokutovém území nenechal odstavit od míče, Flachbart ho fauloval, jenže Markovič penaltu napálil jen do břevna. O další rozruch se postaral bývalý hráč Sparty, když v 8. min. doslova skopl Milana Nitrianského, který pak s boulí nad kolenem musel střídat. "Koňara má na špatném místě, pokud mu otok sestoupí na koleno, nemuselo by to být jednoduché," obává se trenér Čáslav Přemysl Bičovský. Obranu domácích provětrával hlavně rychlonohý Lehovec, v 18. min. mu v poslední chvíli míč ukopl Ricka. To ve 24. min. nová tvář v modrobílém dresu Sergej Rusetskiy načechral centr před hlavickou bránu, kde se hlavou prosadil Markovič - 2:0. Práci měl ale i gólman Houdek: Ve 27. min. po Higorově centru Chrlemu odskočil míč v malém vápně mezi nohy, ve 37. min. se Chrle prokličkoval až do šestnácky, Houdek balón vytlačil na tyč a dorážku naštěstí netrefil Higor. To už ale bylo 2:1, protože tři minuty před tím se Lehovec prodral až před vybíhajícího gólmana Zenitu, kterého dokázal překonat - 2:1. Sudí pak ještě před přestávkou přimhouřil oči na zákrokem Rustského na Higora.

Po změně stran se hrálo především uprostřed hřiště, asi největší šanci měl čáslavský útočník Fikejz, jenž v 75. min. setřásl Svojtku, jenže v čisté šanci gólman Doubek stačil do dráhy míče vymrštit ruku. Šancí ale proti prvnímu poločasu znatelně ubylo, brankář Poláček byl prakticky bez práce. Ohrozit branku se povedlo jen Wolfovi, který po přetaženém centru M. Sedláčka hlavičkoval těsně vedle.

"První poločas do 25. minuty byl slušný," hodnotil zápas čáslavský trenér Přemysl Bičovský a pokračoval: "Škoda, že se zranil Nitrianský. Trochu se nám nabourala sestava, ve které jsme zkoušeli další hráče: Sergeje Rusteského z Mostu, Lukáše Schuta také z Mostu, který byl v přípravě v Českých Budějovicích, a Martina Nováka z Viktorie Žižkov," představil uvažované posily kouč. "Schut je opravdu kvalitní fotbalista, Rusetskiy hrál celý zápas, protože jsme ho potřebovali vidět. Podle prvního utkání se dá těžko soudit," dodal a vrátil se k zápasu: "Z naší strany tam byla spousta nepřesností, mnoho zkažených přihrávek. To jsou věci, které nás provází prakticky celou dobu. Takové množství zkažených přihrávek by nás v mistrovských utkáních mohlo mrzet." Kromě Rožnika, Peškara, Petrička v Čáslavi dále skončili Petr Janda a Rostislav Augustín.

Branky: 4., 24. Markovič - 34. Lehovec. Rozhodčí: Mikeš - Pudil, Michal. ŽK: Flachbart (H). Diváků: 100. Čáslav: Houdek (46. Poláček) - Kotrba (46. Novák), Skoupý (46. J. Vít), Ricka, Nitrianský (14. M. Sedláček) - Rusetskiy, Brunclík (62. Wolf), Dobal (46. Schut), Kunášek - Kraus (46. Haniak), Markovič (62. Fikejz). Trenér Přemysl Bičovský. Hlavice: Farský (46. Doubek) - Flachbart (46. Herodes), Svojtka, Nesvadba, Soukup - Felipe (60. Dvořák), Havrda (62. Kukla), Koblížek, Higor (60. Sameš) - Chrle (67. Němec), Lehovec (46. Mizera). Trenér Jaroslav Vodička.