Drtina před přestávkou chytil penaltu a Sparta nakonec brala bod

14. duben 2011, 23:05
(aktualizováno: 14. duben 2011, 23:05)

Kutná Hora/Hořovicko - Mladší dorostenci Sparty Kutná Hora sehráli dvě utkání krajského přeboru - hostili Kunice a přivezli jeden bod ze zápasu s Hořovickem.

K. Hora - Kunice 0:3 (0:1)

První poločas utkání toho k vidění moc nebylo. Jediná větší šance ve 22. min. skončila brankou. Bohužel do domácí branky. Hostující útočník projel domácí obranou jako nůž máslem a otevřel skóre.

Do druhého poločasu vstoupil domácí velmi aktivně ale do koncovky se nedostávali. A tak udeřilo a druhé straně. Špatné pokrytý hráč po rohovém kopu zvýšil ve 48. minutě na 2:0. Od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Domácí se už do hry příliš nedostávali. Za zmínku stojí pouze šance Pašiaka z 53. min., kdy se dostal na penaltě k odraženému míči, ale zakončil velmi nesprávně. To hosté o dvě minuty později mířili mnohem lépe a upravili na 3:0.

"Dnes jsme odehráli velmi špatné utkání. Bez pohybu a důrazu. Především mě zklamal výkon a morálka některých jedinců kteří by měli tým táhnout. I když jsme do druhého poločasu vstoupili dobře tak jsme po standartce zbytečně inkasovali druhý gól a už se nedokázali zvednout," zhodnotil zápas kutnohorský trenér Roman Výborný.

K. Hora: Drtina - Michálek, Wasserbauer, Slabý, Rezler - Hájek, Pašiak, Šesták, Lacko - Kruliš, Marek (65. Baroch).

Hořovicko - K. Hora 3:3 (0:0)

Do utkání vstoupili daleko lépe hosté, z čehož vyplynuly dvě velké šance Lacka. V 11. min. po centru Rezlera bohužel nedokázal hlavou usměrnit míč do odryté branky. Ve 25. min. podobná situace: Rezler zahrával roh a Lacko na zadní tyči z bezprostřední blízkosti netrefil branku. V závěru poločasu, ale branky mohly padat na druhé straně. Špatný odkop Drtiny po malé domů domácí ve 35. minutě naštěstí nepotrestali. Po průniku domácího hráče těsně před poločasovou přestávkou Drtina fauloval v pokutovém území a kopal se pokutový kop. Ten však Drtina kryl a do šaten se jde za bezbrankového stavu.

Do druhé části utkání vstoupili mnohem aktivněji domácí. A na rozdíl od hostů se i brankově prosadili. Dvě podobné situace ve 44. a 46. minutě, když Hořovičtí měli příliš mnoho prostoru k finální přihrávce i k zakončení. O dvě minuty později hosté snížili na 2:1. Dlouhý pas Wasserbauera domácí golman podběhl a Marek zakončil do prázdné branky. V 55. minutě chyboval Drtina. Střelu, kterou by měl chytat do ruky, se snažil odkopnout, ale i ideálně připravil střelkou pozici a domácí útočník nikým neatakován z hranice pokutového kopu upravil na 3:1. Na tři body pro domácí to ale nestačilo. 64. a 68. minuta přinesly vyrovnání. Nejprve svou druhou brankou Marek a po něm Kruliš využili brejkové situace když se prosadili sami proti gólmanovi.

"Po nedělním utkání jsme museli klukům promluvit do duše. Především některým. A zřejmě se to vyplatilo. Za nepříznivého stavu jsme to nezabalili a snažili se o co nejlepší výsledek. Což mě těší. Jenom velká škoda že jsme v první půli neproměnily naše šance. Utkání by zřejmě vypadalo jinak a mi mohli myslet i na to že odvezeme body všechny," shrnul utkání trenér Kutné Hory Roman Výborný.

Branky K. Hory: 48. a 64. Marek, 68. Kruliš. K. Hora: Drtina - Michálek, Wasserbauer, Jiroudek, Rezler - Hájek, Šesták, Pašiak, Lacko - Kruliš, Marek.