Fotbalisté Církvice a Nových Dvorů předvedli divákům divokou přestřelku

25. březen 2018, 09:48

Církvice – První jarní kolo okresního přeboru Kutnohorska proti sobě svedlo celky Církvice a Nových Dvorů. Po dlouhé zimní přestávce si do církvického areálu našlo cestu hned 160 diváků! Ti své návštěvy litovat nemuseli, viděli totiž utkání plné zvratů a branek.

Církvice – Nové Dvory 3:5 (2:1)

Do vedení se překvapivě dostali domácí. Vraný napřáhl z hranice vápna a pohotovou střelou zaskočil brankáře Valdmana – 1:0. V prvním poločase míč častěji kontrolovali hosté, ale jejich šance zůstaly nevyužity. Naopak na druhé straně se sražený centr dostal k osamocenému Němcovi, který míč křiznou střelou poslal přímo do sítě – 2:0. Těsně před poločasovým hvizdem rozhodčího se ovšem hosté dočkali kontaktní branky. Kapitán Zelený sice nasměroval ránu z přímého kopu z hranice velkého vápna jen do břevna, odražený míč ale uklidil do brány dobíhající Vohnický – 2:1.

Ve druhém dějství neuplynulo ani čtyřicet vteřin hry a skóre bylo srovnáno! Lacinou ztrátu domácích ve středu hřiště potrestal Kokeš – 2:2. O další minutu později pláchl po levé straně domácí Němec. Místo centru před bránu zvolil přímou střelu. Dokonale tak zaskočil vyběhnuvšího brankáře Valdmana, kterému při návratu do brány a snaze odehrát balón mimo tři tyče míč ještě přeskočil nohu – 3:2. Hosté ale nesložili zbraně a nakonec strhli skóre na svoji stranu. V 53. minutě využil ke skórování Kokeš precizní Rejthárkovu kolmici za obranu – 3:3. O deset minut později pak Melša přesně nacentroval na hlavu Pátka – 3:4. Domácím na další změnu skóre již nezbývaly síly, naopak za hosty se podruhé prosadil Pátek, který tak dal konečnou podobu výsledku – 3:5.

Trenér Církvice Vladimír Kicner byl po utkání zklamaný: „Je velká škoda, že jsme nezískali minimálně bod. V zápase na to bylo,“ uvedl Kicner a pokračoval: „Hlavně začátek utkání vypadal tak, že vyhrajeme minimálně o dvě branky. Ve druhém poločase jsme soupeři několikrát přihráli a oni chodili osamoceni na našeho brankáře. Je to velká škoda, měli jsme minimálně remizovat,“ řekl trenér domácího celku.

Hrající trenér Nových Dvorů Michal Rejthárek ocenil výkon svého týmu: „Jsme spokojeni. Na to v jakém jsme přijeli složení, můžeme být spokojeni i s naší hrou,“ konstatoval Rejthárek a navázal: „Máme spoustu zraněných hráčů, dva vyloučené,“ připomněl.

V prvním poločase jsme měli tři brejky, mohlo to být tři nula a nebylo co řešit. Soupeř nám dal ze dvou protiútoků dvě branky, když my jsme v bráně měli hráče z pole Lukáše Valdmana. Za ty první dvě branky ale nemohl. Ještě že jsme na konci prvního poločasu dali kontaktní branku. Ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepší a myslím si, že jsme zápas zaslouženě otočili,“ uvedl Michal Rejthárek.

Nové Dvory v prvním kole jarní sezóny trápil post brankáře, na kterém musel nastoupit hráč z pole: „Brankář Štěpnička byl pracovně v Americe a následně odlétá na půl roku do Kanady, takže jsme hledali náhradu. Měl by jí být brankář Hubáček z Chotusic,“ prozradil Michal Rejthárek.

Branky: 17. Vraný, 42. a 47. Němec – 45. + 1 Vohnický, 46. a 53. Kokeš, 64. a 75. Pátek.

Rozhodčí: Vlk – Procházka, Navara. Žluté karty: Kácovský – Kokeš. Diváků: 160.

Církvice: Fořst – Uhlíř, Kácovský, Koten, Koblischke (53. Yuzhaninov) – Křížek (77. Novák), Vraný, Macháček, Jungwirth (90. Nývlt) – Němec, Dušek (67. Vocl). Trenér Vladimír Kicner.

Nové Dvory: Valdman – Dastych, Rejthárek, Zelený, Veselý – Melezínek (38. Melša, 89. Faltys), Kozák (64. Štefl), Vohnický, Marek – Kokeš (88. Křepelka), Pátek. Trenér Michal Rejthárek.

1 Vrdy 13 9 2 1 1 31:10 32
2 Nové Dvory 14 7 5 1 1 28:13 32
3 Sedlec 13 9 1 0 3 30:14 29
4 Paběnice 13 8 1 2 2 27:13 28
5 Malín 13 8 0 1 4 33:15 25