Fotbalisté FK Čáslav si z Karviné vezou bod, trenér Kopecký své svěřence chválil

21. říjen 2012, 18:56
(aktualizováno: 21. říjen 2012, 19:40)

Karviná – Fotbalisté FK Čáslav v dalším kole druhé ligy zajížděli do Karviné. Díky brance obránce Karala si ze Slezka odvážejí důležitý bod.

Karviná – Čáslav 1:1 (1:1)

Karviná zahrozila v patnácté minutě, ale ránu Fischera bravurně zneškodnil Antošík. O pět minut později ale čáslavský brankář lovil míč ze sítě. Cverna se probil do vápna, po ataku Efthymiadise mohl spadnout na trávník, ale situaci ustál, předložil míč Vránovi a ten se zblízka prosadil – 1:0. Ve třicáté čtvrté minutě ale hosté srovnali krok. Balón z nohy Fikejze prošel napříč celým vápnem, kde jej nezachytil nikdo z pěti domácích hráčů a zcela volný Karal střelou k tyči vyrovnal – 1:1.

O pět minut později zazdil tisíciprocentní šanci Hodas. Ujec mu naservíroval balón před prázdnou branku jako na zlatém podnose, ale Hodas šanci neuvěřitelně nezužitkoval. Těsně před poločasovou přestávkou pak za hlavu mohl chytnout opět Hodas, kdy sám před domácím gólmanem nastřelil pouze jeho nohy!

Ve druhé půli sice domácí tlačili ovšem dostali se pouze do jedné šance. V 75. minutě Vaňkův centr přistál na hlavě Vrány, ten ale mířil těsně vedle. Za hosty kontroval povedenou střelou Kunášek, ale i on těsně minul bránu.

„Vezeme si cenný bod. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, protože jsme obdrželi branku. Dokázali jsme na ní ale vyrovnáním odpovědět,“ rekapituloval trenér FK Čáslav Ivan Kopecký a navázal: „Soupeř měl ze začátku navrch. Nám se ale do poločasu podařilo dostat do dvou stoprocentních šancí. Hodas ale dvakrát neproměnil po krásných akcích,“ mrzelo jej.

„Ve druhém poločase se nám nedařilo držet v ofenzivě míč a kombinovat. Soupeř si ale vytvořil pouze závary po centrech. My jsme měli ještě jednu příležitost. Kunáškova střela ovšem těsně minula tyč,“ popisoval Kopecký a pokračoval: „Závěrečný tlak domácích vyústil pouze v rohy a standardní situace, které se nám podařilo odvrátit.“

„Chtěl bych pochválit celé mužstvo za bojovnost a nasazení. Věřím, že pro nás bude tento výsledek povzbuzením do dalšího utkání s Opavou, které pro nás bude nesmírně důležité,“ uzavřel Ivan Kopecký.

Branky: 20. Vrána - 34. Karal. Rozhodčí: Kocourek - Gallo, Vysloužil.

MFK Karviná: Rakovan - Hrtánek (70. Knötig), Hoffmann, V. Cverna, O. Cverna - Besta (46. Vaněk), Fischer (63. Limanovský), Hottek, Vladavič - Ciku - Vrána.

FK Čáslav: Antošík - Achemaistos, Rendla, Karal, Kunášek - Charuza, Efthymiadis - Fikejz, Ujec (86. Synek), Krmenčík (81. Dudka) - Hodas (60. Markovič).