Fotbalisté Kutné Hory v domácím zápase bez větších problémů přehráli poslední Semily

15. květen 2016, 19:30

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory v dalším divizním zápase na domácím hřišti přivítali poslední celek tabulky – SK Semily. Povinnost velela svěřencům trenéra zvítězit. To se nakonec domácím borcům díky pěti vstřeleným brankám povedlo.

Kutná Hora – Semily 5:2 (3:1)

Kutnohorští začali skvěle. V úvodu zápasu vrátil odražený míč zpět na branku hostí Vácha. Do skákajícího balónu trkl hlavou před váhajícím gólmanem Maxa a domácí vedli – 1:0. Těsně před úvodní dvacetiminutovkou pak Šesták poslal kolmicí do sóla kapitána Wolfa, který se tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 2:0. Ve 39. mintě pak Franc po faulu na Maxu bezpečně proměnil pokutový kop – 3:0.

Hosté si v úvodním dějství vytvořili tři příležitosti ke skórování. Dvakrát se vytáhl domácí gólman Ptáček. Chvíli před přestávkou domácí ale špatně zareagovali na roh hostí a Hradecký vykřesal pro Semily jiskřičku naděje – 3:1.

Ve druhém poločase Kutnohorští svůj tlak ještě vystupňovali. Nejprve otřel míč o břevno Schwarz. V 50. minutě pak Franc prodloužil balón po centru Urbana za záda bezmocného brankáře Ptáčka – 4:1. Chvíli na to přestřelil v tisíciprocentní šanci prázdnou bránu Urban. V 58. minutě již ukazatel skóre ukazoval 5:1 pro domácí, když Šesták přesně zakončil Maxovu parádní přihrávku za obranu.

Hosté se k bráně Kutné Hory dostali ve druhém poločase až v 70. minutě. Nicméně to stálo za to. Kočí napřáhl z dvaceti metrů a trefil se přesně k tyči – 5:2. Posledních dvacet minut utkání se pak již jen defacto dohrávalo.

Trenér Kutné Hory Jan Holík byl s výsledkem zápasu spokojen: „Zápas jsme potřebovali zvládnout. Výsledkově se to povedlo. Je důležité, že jsme získali tři body,“ oddychl si Holík a pokračoval: „Spousta věcí je ale v našem herním projevu ke zlepšení. Musíme pokračovat dál. Soutěž bude napínavá až do konce,“ konstatoval.

„Dostali jsme dvě laciné branky. Na druhou strany jsme mohli přidat další dvě, tři branky. Ale doufám, že jsme si něco schovali na přiští týden,“ uzavřel trenér kutnohorské Sparty.

Branky: 4. Maxa, 19. Wolf, 39. pok. kop a 50. Franc, 58. Šesták – 45. Hradecký, 70. Kočí.

Rozhodčí: Vodrážka – Drábek, Šedivka. Žluté karty: Vlach, Kočí (S). Diváků: 100.

Kutná Hora: Ptáček (87. Jeřábek) – Skokan, Schwarz, Franc, Mandutz – Vácha, Maxa, Wolf (62. Nekvinda), Urban – Antoš (46. Zelený), Šesták (68. Hačka). Trenér Jan Holík.

Semily: Vrána (83. Zamastil) – Brett (75. Maleček), Vlach, Motejlek, Kočí – Vancl (62. Seifert), Bína, Hradecký, Pacalt (83. Lukeš) – Suk, Ježek. Trenér Miroslav Procházka.

1 Ol. H. Králové 24 19 1 2 2 57:10 62
2 Živanice 24 15 3 1 5 60:24 52
3 Pěnčín-Turnov 23 10 4 0 9 42:44 38
4 Dvůr Králové 23 9 4 2 8 45:36 37
5 Nový Bor 23 10 2 3 8 36:36 37
6 Vysoké Mýto 24 9 3 3 9 41:38 36