Fotbalisté Uhlířských Janovic zvítězili v semifinále poháru OFS a ve finále vyzvou Sedlec!

27. květen 2015, 20:14
(aktualizováno: 28. květen 2015, 11:47)

Uhlířské Janovice – Druhé semifinále OFS Kutná Hora proti sobě svedlo celky Uhlířských Janovic a Malína. Po bezbrankovém prvním poločase si nakonec účast v červnovém finále zajistili dvěma brankami v závěru zápasu domácí fotbalisté.

Uhlířské Janovice – Malín 2:0 (0:0)

Ten, kdo přišel až na druhý poločas střetnutí, vůbec o nic nepřišel. V prvních pětačtyřiceti minutách totiž ani jeden z brankářů nemusel řešit složitější situaci.

O první zajímavý moment se až po hodině hry postaral domácí stoper Černík. Ten se napřáhl ke střele z přímého kopu z dobrých pětatřiceti metrů a svojí pumelicí řádně vystrašil brankáře Staše. O tři minuty pak na druhé straně protáhl brankáře Kmocha dobře umístěnou střelou Janoušek. V 65. minutě pak Jelínek prokličkoval malínskou obranou, ale zuby si v zakončení vylámal na Stašovi. V 74. minutě pak domácí zahrávali rohový kop. Míč vyrazil gólman Staš jen k Černíkovi, z jehož hlavy putoval na Jelínek, který jej trkl do sítě – 1:0.O čtyři minuty později se Uhlíři radovali podruhé, když Kopp střelou z hranice vápna zaskočil Staše – 2:0.

Hosté mohli utkání zdramatizovat šest minut před koncem. Balón po přímém kopu Josefa Krause již putoval do brány, ze které jej ovšem na poslední chvíli vykopl Blecha.

Domácí si tak vítězstvím zajistili účast v červnovém finále poháru OFS Kutná Hora, kde se jim do cesty postaví celek Viktorie Sedlec.

Trenér Malína Tomáš Vojtíšek neskrýval po utkání rozčarování: „Hráli jsme ve splácané sestavě. Podle mě je nesmyslem hrát ve všední den od půl šesté, když lidé chodí do práce,“ uvedl Vojišek a doplnil: „Dali jsme regulérní gól, který ale nebyl pomezním odmávaný. To už ale nebudeme řešit,“ uzavřel.

Trenér domácích Radek Förster uznal, že první půle nebyla příliš ke koukání: „První poločas byl mrtvý a bez šancí,“ konstatoval Förster a pokračoval: „Ve druhém poločase to bylo o tom, kdo dá branku, tak vyhraje. Naštěstí jsme dali branku ze standardní situace, a to rozhodlo.“ Na hřišti se v domácím dresu představilo několik hráčů mladších ročníků: „Dáváme hodně šanci dorostencům,“ podotkl trenér Uhlířů s tím, že tým byl dále poskládaný z hráčů béčka a A-týmu. S jakým cílem půjdou Uhlířské Janovice do finálového duelu? „Ten je jednoduchý. Chceme finále vyhrát,“ uzavřel Radek Förster.

Branky: 74. Jelínek, 78. Kopp. Rozhodčí: Ledvina. Bez karet. Diváků: 25.

Uhlířské Janovice: Kmoch – Stoupa, Černík, Bureš – Blecha – Tancer (88. Förster), D. Kulhánek, Beneš (86. Eminger), Jelínek – Kopp, Veliký. Trenér Radek Förster.

Malín: Staš – Pátek, L. Kraus, Rathauz, Husa – Vokoun, J. Kraus, Kročák, Janoušek – Dastych (72. Novotný), Dupal (84. Puchýř). Trenér Tomáš Vojtíšek.