Fotbalistky FK Čáslav nadělovaly a v tabulce si upevnily vedoucí pozici

6. květen 2013, 09:37
(aktualizováno: 6. květen 2013, 09:37)

Čáslav - Čáslavské fotbalistky hostily v sobotu odpoledne soupeřky z Pěnčína a od úvodních minut si vytvořily tlak, kdy zatlačily své soupeřky na jejich vlastní polovinu, potažmo před jejich pokutové území.

Čáslav - Pěnčín/Turnov 6:0 (4:0)

"Naše děvčata chvílemi předváděla pohlednou kopanou zakončenou střelbou, bohužel často nepřesnou, ale i tak už některé akce splňovaly kritéria dobré ženské kopané," řekl na úvod jeden z trenérů domácího celku Jindřich Vaněček.

Běžela 9. minuta a Buchtová poprvé rozvlnila síť za zády Homolkové 1:0. I nadále čáslavské fotbalistky tlačily, ale jejich střelecké pokusy byly marné. Druhá branka přišla ve 27. minutě, kterou střílela opět Buchtová 2:0.

Po dvaceti minutách hry bylo jasné, že se hostující hráčky zaměřily na zabezpečenou obranu s rychlými výpady, kdy se snažily využít velmi rychlých brejkových hráček.

Pár hezkých akcí předvadlo duo Karafiátová - Buchtová, kdy po jedné z nich přidala Karafiátová třetí branku. V samotném závěru poločasu pak stav stačila změnit Miláčková, kdy po její tvrdé střele si Bartošová srazila míč do své branky  4:0.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, i když si domácí hráčky vybraly hned v úvodu "oddechový" čas a v několika případech si komplikovaly rozehrávku a tak se ke slovu dostala i Jelínková v brance, která musela zasahovat včasným vyběhnutím, ale bez většího úsilí v pohodě ubránila čisté konto.

"Hostující hráčky zhustily prostor před vápnem, takže se holky těžko dostávaly přes bránící val, který čítal často devět hráček. Navíc umělka je menších rozměrů, takže to ke kombinaci moc nepomohlo. Přesto si s tím ale děvčata poradila a nebýt vychýlené mušky, skore mohlo být vyšší. Je ale vidět, že děvčata hrají v pohodě a s chutí a tak to má být," dodal trenér domácích Ivo Ducheček.

Svou třetí branku v utkání pak přidala v 55. minutě Buchtová 5:0 a skóre završila krásným "angličanem" z přímého kopu Veselá 6:0.

Branky: 9., 27., 55. Buchtová, 41. Karafiátová, 44. Miláčková, 67. Veselá. Rozhodčí: Kafka. Diváků: 55. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Buřvalová, Kunášková - T. Prchalová, Karafiátová, Truhlářová (46. A. Prchalová) - Miláčková (80. Podhorová), Kutílková (75. Červinková), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.