Fotbalistky FK Čáslav si poradily s kvalitním celkem Zbrojovky Brno

13. květen 2016, 07:34

Čáslav - Čáslavandy využily šance v boji o druhou příčku v tabulce nadstavbové části o postup do nejvyšší soutěže a vítězstvím bodově svým konkurentkám odskočily. V sobotním odpoledni čáslavské fotbalistky hostily moravský celek z Brna, který jim bodově šlapal na paty:

Čáslav - Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)

Domácí hráčky byly opět při chuti a od úvodní minuty to bylo na jejich hře znát. Svůj počáteční tlak zúročily v úvodní branku, kdy v patnácté minutě utekla Buchtová, která prostřelila Janštovou a vnesla klid na domácí kopačky 1:0.
O chvíli později domácí hráčky zahrávaly rohový kop Anetou Brothánkovu, která zatočila míč přesně k zadní tyči a rozjásala domácí podruhé 2:0.  Brňanky postupně vyrovnávaly hru a do největší šance se dostala Holková, ale na výbornou Jelínkovou si nepřišla.

Ve druhém poločase Čáslavandy vycházely ze zajištěné obrany, která hrála spolehlivě a hrozily z rychlých brejků Buchtové s Burešovou. U hostujícího celku byla nebezpečná Holková, ale na Jelínkovou si nepřišla. Hra byla pro diváky zajímavá, k vidění byla řada skvělých fotbalových akcí, ale branky se již nedočkaly. Hostující hráčky nesly průběh utkání těžce, na což doplatila vyloučením za zbytečné vulgární projevy Soušková.

„Děvčata si vítězství zcela zasloužila. Hrála přesně tak, jak se hraje o důležité body. Bojovaly, byly aktivnější  a důraznější na míči. Jestliže takto zahrají i ve zbývajících dvou utkáních, tak druhá příčka v tabulce bude spravedlivým vyjádřením jejich kvality,“ dodal jeden z domácích trenérů Ivo Ducheček.

Branky: 15. Buchtová, 22. An. Brothánková. Rozhodčí: Kosová - Uher, Babák. ŽK: Hádlíková, Soušková, Kratochvílová (všechny B). ČK: 83. Soušková (B). Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Karafiátová, Bížová - An. Brothánková (Ad. Brotánková), Čápová, Medunová, Truhlíková (85. Vojáčková) - Buchtová, Burešová (88. Grulichová). Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.