Fotbalovému áčku FK Uhlířské Janovice přispěchal na pomoc Michal Černík

5. listopad 2011, 19:01
(aktualizováno: 5. listopad 2011, 19:01)

Uhlířské Janovice - K dalšímu utkání I. A odjeli fotbalisté FK Uhlířské Janovice na Lumělku" do Benešova. Prořídlou sestavu o čtyři hráče vyloučené v minulém kole doplnila posila z Humpolce, uhlířskojanovický odchovanec Černík.

Benešov B - U. Janovice 3:1 (1:1)

První divácky zajímavé momenty se odehrály až ve 27. min., kdy byl blízko gólovému zápisu Černík. Po centru Benáka odvracel míč před Voráčkem a nechtěně orazítkoval břevno vlastní brány. Ve 30. min. po standardní situaci rozehranou Bohatcem již hlavičkoval do správné sítě - 0:1. O rychlou odpověď se mohl postarat Štěpán, jehož táhlá střela skončila těsně nad. Ve 35. min. bylo přece jen vyrovnáno: Nepřesný odkop Hromádky zachytil O. Páv a zacílil pod víko - 1:1. Hostující gólman neměl svůj den. Po jeho dalším chybném zásahu míče krátce před přestávkou trefil Štěpán z těsné blízkosti tyč, z malého vápna dorážející O. Páv břevno.

Po přestávce uhlíři začali kupit chyby, které je nakonec připravily o jakýkoliv bodový zisk. Po zaváhání Černíka a následném centru Benáka odvracel Uher míč před O. Pávem, o chvíli později po brejku do otevřené obrany po asistenci Benáka překlopil misky vah na domácí stranu Voráček - 2:1. Série chyb u hostujících hráčů pokračovala - zpětnou hlavičky Bohatce se zmocnil Podhorský, jeho střela však byla ukvapená a hlavně nepřesná. V 66. min. vystihl Voráček výhoz Hromádky a ač se strážce hostující svatyně všemožně snažil, svoji chybu napravit nedokázal - 3:1. O výsledku zápasu tím bylo rozhodnuto, uhlíři byli útočně neškodní, utkání se tzv. jen dohrávalo. Domácí hráči s dalšími šancemi již pohrdli, ale i tak si tři body v klidu pohlídali.

"S výsledkem jsme spokojení, i když jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase," usmíval se domácí trenér Miloslav Brožek. "Prvních třicet minut jsme měli problém překonat obranný val hostů," dodal. Jeho hráči mohli nakonec vyhrát i vyšším rozdílem, potýkali se však s koncovkou. "Je fakt, že dlouhodobě máme potíže vyřešit přečíslení, s přehledem zakončit," přiznal. Určitou pochvalu vyslal směrem k hostujícímu celku. "Soupeř mne překvapil, i když jim po minulém kole chyběli někteří hráči. Nevypadali jako tým, který je na předposledním místě," dodal.

To, o čem se spekulovalo, se stalo skutečností: Na konec podzimu posílil uhlíře jejich odchovanec Michal Černík, v současnosti hráč Humpolce. "Návrat po jedenácti letech," zapátral v paměti. Hned v úvodním zápase vstřelil gól, který nakonec k bodovému zisku nevedl. Vydrží mu střelecká forma i v dalších kolech? "To doufám, doma chci dát hattrick," pobavil svou odpovědí kolemjdoucí spoluhráče. A co říkal na první zápas v dresu uhlířů? "Bohužel jsme druhý poločas odpadli, mohli jsme dostat snad osm gólů," uvědomuje si rezervy.

"První poločas z naší strany byl solidní, ale vlastními chybami jsme se srazili do kolen, druhá půle byla špatná," zhodnotil zápas trenér uhlířů Antonín Kapek. Pod dva góly se podepsal Hromádka, jindy opora mezi tyčemi. "Proti Poděbradům zápas vychytal, dnes bohužel zklamal, dnes mu to bohužel nevyšlo," nepochválil Hromádkův výkon Antonín Kapek. Ten v kádru přivítal vítanou posilu, Michala Černíka. "Michal je velmi dobrý hráč, má hlavičky, což nám chybělo. Bezvadně si naběhl a dal gól," byl hostující trenér s jeho výkonem spokojen.

Chystá ještě nějaké další hráčské překvapení? "To je věc výboru, ale asi ne," dodal Antonín Kapek. Dokáží se uhlíři zvednout v posledních dvou podzimních zápasech? "Zvenku jsme nepřivezli ani bod. Doma zabojujeme, ale venku jsme o padesát procent horší. Chceme porazit Bakov a poté plně bodovat i v Týnci," věří v bodový zisk Antonín Kapek.

Branky: 35. O. Páv, 55., 66. Voráček - 30. Černík. Rozhodčí: Brožek - Brda, Jak. Fejfar. ŽK: Podhorský, Komárek (B). Benešov B: Burcev - Hronek (66. Němeček), Fuksa, Večera, J. Páv - Konečný (66. Bohata), Štěpán, O. Páv, Podhorský - Voráček, Benák (66. Komárek). Trenér Miloslav Brožek. U. Janovice: Hromádka - Uher, Černík, Bohatec, Blecha - M. Svoboda (75. Hrbek), Strnad, Wolf (86. Zadražil), Vl. Svoboda - Janoušek, Hrstka (68. Srba). Trenér Antonín Kapek.