Gólman Neprášek držel Malín dlouho nad vodou, na body to ale nestačilo

19. duben 2017, 21:25

Uhlířské Janovice - V mrazivém středečním počasí fotbalisté FK Uhlířské Janovice B a Sokola Malín dohrávali zápas 16. kola okresního přeboru. Uhlíři chtěli udržet letošní domácí neporazitelnost a to se jim nakonec také povedlo:

U. Janovice B - Malín 3:1 (0:0)

V prvním poločase nejprve oba brankáři s přehledem řešili ne příliš umístěné střely, ve 23. min. se ale do výhodné pozice dostal hostující Málek, jenže pálil jen do nohou gólmana Kmocha a ani dorážka nepřinesla Malínu kýžený gól. Domácí zahrozili až před přestávkou, ovšem po Stoupově centru na zadní tyč Vl. Svoboda pálil jen do gólmana Nepráška.

Skóre se poprvé měnilo až ve druhém poločase: Černík založil útok středem hřiště, Vyhnánek vysunul Stoupu, který zakončil přesně - 1:0. Na brankáři si ve středu "vylámal zuby" domácí Veliký: První příležitost mu v 56. min. nabídl T. Kopp, ovše záložník uhlířů, ač úplně sám, pálil jen do gólmana. V 59. min. Černík proměnil pokutový kop po faulu Richtára na T. Koppa, ale domácí další branky i přes stoprocentní šance dlouho nepřidali. V 70. min. Stoupa vrátil míč na úroveň penalty, ale Neprášek Velikého střelu sice pod břevno, ale do středu brány vytáhl na roh. V 76. min. po dlouhém výkopu gólmana T. Kopp vyzval k zakončení Vyhnánka, toho ale vychytal Neprášek. Neproměněné příležitosti domácí mohly mrzet. V 77. min. totiž po trestném kopu P. Štočka Richtár dostal do hry kontaktní brankou - 2:1. Další průnik T. Koppa ze strany zastavil až brankář Neprášek, který v 83. min. zlikvidoval i příležitost J. Koppa. V 86. min. J. Kopp posunul míč Vl. Svobodovi, kterého ve stoprocentní šanci vychytal opět Neprášek. Domácí tak rozhodli v 87. min., kdy do brány propadl roh T. Koppa - 3:1. Veliký si kalich hořkosti vypil až do dna, když se v 90. min. mohl před malým vápnem Nepráška ptát, "kam chce balón", ale gólman Malína mu skvělým zákrokem nedovolil skórovat ani tentokrát.

Uhlíři udrželi domácí stoprocentní bilanci. "To je ale jediné pozitivum," upozornil hrající trenér domácí rezervy Michal Černík. "Zranili se nám dva hráči, navíc náš výkon nebyl ideální. V prvním poločase jsme hráli proti větru, to bylo úplně příšerné. Byli jsme rádi, že jsme udrželi nulu," nešetřil kritikou a dodal: "Ve druhém poločase už jsme soupeře asi přehráli, mohli jsme dát další tři, čtyři góly."

"První půli jsme odehráli celkem dobře, bez zbytečné nervozity. Vypadalo to celkem dobře, měli jsme i šance, které jsme nedali," začal zápas hodnotit trenér Malína Karel Růžička, který označil střídajícího Tomáše Kulhánka v týmu domácích za rozdílového hráče. "Dokáže míč zpracovat a rozehrát, nám takový hráč chybí. Nám zklamali oba krajní záložníci, kteří nedokázali pokrýt protihráče a z toho pramenily brejkové situace, které vytvářel přesnými pasy za obranu právě Tomáš Kulhánek," doplnil.

Branky: 53. Stoupa, 59. pok. kop Černík, 87. T. Kopp - 76. Richtár. Rozhodčí: Křivka - Herda, Ledvina. ŽK: Holeček, Černík, Beneš - O. Vojtíšek. Diváků: 50. U. Janovice B: Kmoch - Strnad, Vyhnánek, Černík, Holeček - M. Svoboda (19. Vl. Svoboda), Veliký, Beneš (39. T. Kulhánek), J. Kopp - Stoupa (81. Eminger), T. Kopp. Trenér Michal Černík. Malín: Neprášek - M. Vojtíšek, P. Štoček, Rathauz, J. Husa - O. Vojtíšek, Málek, Richtár, Rezler - Šarišský, J. Schwarz. Trenér Karel Růžička.

1 Hlízov 17 14 1 1 1 61:13 45
2 Nové Dvory 17 8 4 3 2 41:17 35
3 Sedlec 17 9 3 1 4 43:20 34
4 U. Janovice B 17 10 1 1 5 37:35 33
5 Malešov 17 9 1 2 5 27:23 31
6 Vrdy 17 8 1 2 6 54:40 28
7 Malín 17 7 3 0 7 34:46 27
8 Zbraslavice 17 7 2 1 7 32:29 26