Hlízov nakonec v zápase se Zbraslavicemi urval tři body

30. duben 2016, 21:00

Hlízov - Ve 20. kole okresního přeboru zavítali na hřiště Sokola Hlízov fotbalisté ze Zbraslavic. Ti byli po deseti minutách zralí na ručník, ovšem nakonec se do zápasu vrátili a dlouho to vypadalo na penaltový rozstřel. Až v poslední desetiminutovce rozhodl Tomáš Čížek:

Hlízov - Zbraslavice 3:2 (2:1)

Domácí se vrhli do zápasu po hlavě. V 6. min. hosté nebyli schopní po rohovém kopu dostat míč do bezpečné vzdálenosti a Čížek je za to potrestal: Prostřelil vše, včetně gólmana - 1:0. Další úder Zbraslavice inkasovaly po dalším rohu ve 12. min., kdy tetokrát propálil vše před sebou Chadraba - 2:0. Hosté se ale přece jen do zápasu vrátili, když v 19. min. M. Černohlávek upravil na 2:1. I když v dalších minutách Hlízovští zlobili obranu soupeře zejména z brejků, zradila je finální přihrávka a gólmana prakticky neohrozili. Ve 23. min. unikl Suchý, Špitálník vrátil míč na vápno a Budín těsně minul tyčku zbraslavické brány. Ve 38. min. mohlo být srovnáno: Obránce Pertlíček podklouznul, nabídl tak šanci Winklerovi, ovšem jeho umístěnou ránu gólman Jón vytáhl na roh.

Tempo druhého poločasu určovali hosté, kteří také v 58. min. srovnali: Dlouhý pas z kopačky V. Hlavy se odrazil od zadní tyče hlízovské brány a Mičke balón doklepl do sítě - 2:2. V 70. min. Zbraslavice podnikly zajímavou akci po levé straně: Míč zatáhl Radil, Černohlávek ho nalil před značku pokutového kopu, jenže Semerád přestřelil. V 73. min. šanci Mičkeho zlikvidoval gólman Jón, v 78. min. na druhé straně P. Růžička hledal před bránou nabíhajícího Budína, který už na balón pořádně nedosáhl. Vzápětí se Radil vyhnul ofsajdové pasti hlízovských zadáků, jenže jeho útok skončil výborným zákrokem brankáře Jóna. Rozhodnutí tak přinesla 82. min.: Se šancí Špitálníka si obránci hostů před brankovou čárou ještě poradili, ovšem Čížek míč vrátil pod břevno a zajistil tak Hlízovu všechny body - 3:2.

V prvních minutách to vypadalo na jednoznačnou záležitost domácích fotbalistů. "Neproměnili jsme šance, to bylo klíčové. Nakonec to ale dobře dopadlo," ulevil si hlízovský trenér Luboš Balvín.

Branky: 6., 82. Čížek, 12. Chardraba - 19. M. Černohlávek, 58. Mičke. Rozhodčí: Jaroslav Kučera. ŽK: Pertlíček, Čížek - Herčík. Diváků: 80. Hlízov: Jón - Machů, Mathé, Němec, Pertlíček - J. Špitálník (87. Luk. Křelina), P. Růžička, Karvai (14. Budín), Suchý - Čížek, Chadraba. Trenér Luboš Balvín. Zbraslavice: Březina - V. Hlava, Lanc, Semerád, M. Veselý - Dubják (88. Jandus), Herčík, M. Černohlávek, Radil - Mičke, Winkler (70. Byrwa).

1 Tupadly 19 15 0 1 3 50:18 46
2 K. Hora B 20 10 3 3 4 50:28 39
3 Malín 20 8 4 2 6 46:41 34
4 U. Janovice B 19 10 2 0 7 41:36 34
5 Malešov 20 7 4 3 6 37:35 32
6 Vrdy 20 9 1 2 8 49:41 31
7 Sázava B 20 7 4 1 8 40:47 30
8 Hlízov 20 8 1 3 8 39:42 29