Janovice zlomilo pět gólů v rozmezí deseti minut

8. říjen 2009, 08:20

Červené Janovice - Starší přípravka Sparty Kutná Hora odehrála mistrovský zápas okresního přeboru na hřišti Červených Janovic. Hrálo se stylem "nahoru a dolu". A to ani ne tak nasazením hráčů, ale hlavně díky nakloněné rovině hřiště. Z kopce to Spartě šlo lépe než do kopce.

Č. Janovice - Kutná Hora 0:8 (0:5)

Od začátku zápasu si Sparta vytvořila soustavný tlak a uzavřela soupeře na jeho polovině. Předváděla kombinační fotbal, kterému však chyběla finální přihrávka. Jedinou 100% šanci v první čtvrthodině zazdil po pěkném vysunutí Čuchala Masopust , který z pár kroků tvrdě pálil přímo do gólmana domácích.Ten dobře likvidoval i množství rohových kopů a byl velkou oporou domácího mužstva.

Skóre se měnilo v 15. minutě po nenápadné akci ve středu hřiště a dvojí výměně míče mezi Čuchalem a Brůžou, který placírkou po zemi k tyči stanovil na 0:1. O tři minuty později si Němec v malém vápně vybral správné místo pro zakončení, a s přehledem usměrnil do sítě míč po průniku a pěkném centru Vojtíška 0:2. V 21.minutě si Brůža ukázkově zpracoval míč, posunutím pod sebe si ho výborně pokryl a přízemní střelou skóroval 0:3. Hned v následující minutě vyvezl Vaněk míč po pravé straně , dlouhým pasem našel Brůžu, jemuž při zpracování míč seděl na noze jako přilepený, a po krátkém přistrčení zvýšil bombou pod břevno na 0:4. Zakončení jako přes kopírák předvedl Pavel Brůža i v minutě 24. a skóre po prvním poločase bylo 0:5.

I v druhém poločase hosté drželi míč na svých kopačkách, vytvářeli si místy až drtivý tlak a … katastrofálně zakončovali. Na kopačky se jim přilepila smůla a nemohoucnost, a tak góly padaly jen po střelách hlavou . V 28. minutě zahrál Čuchal rohový kop na přední tyč, Brůža si pohotově naskočil a hlavou zavěsil 0:6. Další hlavičkovaná proběhla ve 40. minutě, kdy dlouhý přetažený centr z pravé strany hlavou přes celé vápno křižně vrátil Němec přímo na hlavu Vojtíška , který tvrdě a přesně hlavičkou vymetl šibenici 0:7 . A do třetice všeho dobrého načechral Vaněk míč z rohového kopu přímo na hlavu na penaltě neobsazenému Brůžovi 0:8 .

Zápas přinesl velkou bojovnost domácích, kteří svou obětavostí eliminovali fotbalovější mužstvo Sparty a udrželi výsledek na pro ně přijatelném skóre. Zadní řady Sparty byli tentokrát bezchybné. Obránci i brankář nepustily protihráče do výraznější šance. Úkol měli usnadněn i tím, že nejlepší hráč domácích Uher byl vytížen obranými úkoly, pohyboval se ve středu hřiště a podporu útoku tolik nestíhal.

Branky: Sparta Brůža 6, Němec, Vojtíšek. K. Hora: Foršt - Berka, Vaněk, Gygal - Masopust, Čuchal, Němec - Brůža (střídali Markup, Vojtíšek).