Janovický uragán smetl Poděbrady

12. duben 2010, 08:40

Uhlířské Janovice - Zápasem s Poděbrady fotbalistky FK Uhlířské Janovice zahájily jarní odvetné zápasy ve třetí lize. A premiéra to byla výsledkově velmi úspěšná, o čemž svědčí výsledek 7:0.

U. Janovice - Poděbrady 7:0 (4:0)

Uhlířky s několika novými tvářemi v sestavě začaly utkání ve velkém stylu, během úvodní čtvrthodinky čtyřikrát rozvlnily hostující síť. V 6. min. se po centru L. Prnkové gólově prezentovala jedna z novicek, R. Melcherová – 1:0. Poté, co vše před s sebou propálila N. Koulková – 2:0, navázala na své jarní střelecké hody dvakrát M. Bílková. Nejprve byla důraznější N. Znamínkové – 3:0 a pro uhlířky gólově plodných patnáct minut uzavřela přesným zakončením po centru Z. Vedralové – 4:0. V dalším dějství prvního poločasu měly uhlířky stále herní převahu, ale skóre se do přestávky nezměnilo. Střela Z. Vedralové zpoza velkého vápna skončila těsně nad bránou, obdobná situace v podání V. Němcové v náruči golmanky N. Znamínkové. Po nahrávce M. Bílkové otestovala Z. Vedralová svoji levou nohu, i v tomto případě o "kousek" minula pravou tyč, tváří v tvář N. Znamínkové neuspěla L. Prnková.

I druhá polovina utkání přinesla obdobný obrázek. Hra převážně na polovině bránících se Poděbrad, které trochu přeskupily rozestavění. Na post stoperky se stáhla E.Bartoňková, která hned ve 48. min. zablokovala střelecký pokus Z. Vedralové. Po centru L. Prnkové zakončovala těsně vedle M. Beranová a po rohovém kopu zahraném Z. Vedralovou mířila M. Bílková pouze do míst, kde na míč čekala N. Znamínková. Jako první se ve druhém poločase porosadila v 58. min. Z. Vedralová po individální akci – 5:0. O vítězi duelu bylo rozhodnuto, otázkou bylo jen výše skóre. V 60. min. vyrazila z pozice stoperky vpřed M. Makalová, po narážečce se Z. Vedralovou našla svým centrem M. Bílkovou, která však zakončovala nad bránu. V nadějné pozici po centru L. Prnkové mířila těsně vedle M. Beranová, po chybném výkopu N. Znamínkové odvracela D. Piskačová míč před M. Bílkovou na autové vhazování. V 68.min. T. Adamcová nedokázala zastavit Z. Vedralovou, která poté mířila přesně ke vzdálenější tyči – 6:0. Konečnou podobu celkem jednostranného utkání dala v 74. min. M. Bílková po rohovém kopu rozehraném N. Koudelkovou – 7:0. Ještě před závěrečným hvizdem si hostující hráčky vypracovaly snad jedinou možnost k ohrožení K.Veselé. To se K. Říhová protlačila k míči přes bránící H. Černou a jen o pověstný kousek minula levou tyč brány uhlířek.

"Obraz hry byl jednoznačný, hrály jsme hodně na polovině soupeře," viděla převahu domácího týmu Maruška Bílková. "Můžeme litovat spoustu neproměněných šancí, jindy asi nebudeme mít deset šancí na jeden gól," našla i slabé místo na výkonu uhlířek. K dalším zápasům Maruška Bílková poznamenala: "Musíme ještě zlepšit fyzickou kondici, a hlavně hrát víc kombinačně." V dresu uhlířek nastoupily i několik nových tváří. "Osvědčily se nám," byla s jejich výkonem Maruška Bílková spokojená.

"Bohužel nás svazují zranění. Chybí nám tři holky ze základu, které tvoří hru," litoval hostující trenér Radek Hruška. "Museli jsme vzít holky, které celou zimu nechodily trénovat, a bylo to znát," hledal příčiny debaklu. "Tento výsledek je ještě milosrdný," poznamenal Radek Hruška vzhledem k dalším neproměněným šancím uhlířek. V dalším kole přivítají Poděbrady na svém hřišti soupeřky z Vonoklas. "Doufám, že budeme bodovat," přál si Radek Hruška.

Ostatní výsledky 10. kola: Kutná Hora – Dubice 2:2, Vonoklasy – Všestudy 1:1, Liberec B – Mělník 5:0.

K dalšímu utkání uhlířky pojedou v sob 17. dubna 2010 do Dubice, kde od 14.30 hodin poměří síly s domácím výběrem.

Rozhodčí: Jiří Jirsa. U. Janovice: K. Veselá – G. Fialová, M. Makalová, V. Němcová, H. Černá – R. Melcherová (46. M. Beranová), Z. Vedralová, N. Koudelková, L. Prnková (70. P. Hromádková) – L. Vondráčková (46. S. Vejvodová), M. Bílková. Poděbrady: N. Znamínková – T. Adamcová, K. Říhová, M. Weigeltová, D. Piskačová – Š. Tomášková, E. Bartoňková, L. Kuchačová (46. H. Zdobinská), A. Havlíková – Kl. Čápová, B. Klímová.