Jediný neporažený tým okresního přeboru Kaňk prodloužil svou sérii!

4. říjen 2020, 17:53

Kaňk – Sedmé kolo okresního přeboru uzavřelo nedělní utkání, ve kterém fotbalisté Kaňku hostili Zbraslavice: I po sedmém kole zůstali Kaňkovští jediným stoprocentním týmem okresního přeboru!

Kaňk – Zbraslavice 3:0 (2:0)

Domácí byli aktivnější, výborně zabíhali za obranu soupeře a snažili se zakončovat s každé pozice, ovšem gólman Verner se překvapit nenechal. První vážná situace se ale urodila na druhé straně: Trestný kop téměř z poloviny hřiště se ve vápně odrazil k D. Klečákovi, jehož střela po zemi těsně minula tyč kaňkovské brány. I nadále měl navrch Kaňk, Mukařovský a Černohlávek z dobrých pozic přestřelili. Ve 31. min. L. Veselý pěkně pronikl po brankové čáře, míč se dostal před malé vápno k Mukařovskému, který i tentokrát přestřelil! A tak domácím pomohlo nedorozumění obránců s brankářem, po kterém měl Černohlávek před sebou už jen prázdnou bránu – 1:0. Ještě do přestávky přidal Kaňk gólovou pojistku: Ve 38. min. D. Klatka poslal pěkný centr z trestného kopu za obranu Zbraslavic, kam si nabíhal Kainar a hlavou upravil na 2:0.

Kaňkovští měli utkání pod kontrolou a také ve druhé půli se hrálo spíše na polovině hostů. Asi největší příležitost si Zbraslavičtí připravili v 68. min. Herčík vysunul do vápna Magata, ovšem domácí obrana stačila včas zasáhnout a z nadějné situace byl jen roh. To před tím Černohlávek našel centrem z pravé strany Mukařovského, který pálil skvěle bez přípravy, jenže gólman Verner výtečným zákrokem vyrazil míč do bezpečí. V 84. min. Semerád fauloval Černohlávka ve velkém vápně, následovala penalta, kterou ale J. Horký poslal vysoko nad! Přesto se diváci třetí branky dočkali: V poslední minutě si Mukařovský pohrál ve vápně s obránci soupeře, předložil míč před vápno Jeřábkovi, který jej uklidil do sítě – 3:0.

Kaňkovský tým v současné době šlape jako dobře promazaný stroj. Na hráčích je vidět sebedůvěra a hlad po vítězství. „Kluci potvrdili formu. Chodí na tréninky, hrajeme ve stejné sestavě a teď nám to šlape. Jsou v euforii a dobré náladě, uvidíme, jak dlouho nám to vydrží,“ usmíval se trenér Kaňku Martin Klatka. „Doufám, že soutěž nepřeruší a budeme pokračovat dál,“ dodal. Za stavu 0:0 měli domácí několik dobrých příležitostí, skórovali až po chybě obrany soupeře s gólmanem. „Měli jsme tam pěkné akce, z kterých branky nepadly, gól přišel až z darované situace. Určitě něco bude stát i neproměněná penalta,“ uzavřel spokojený kouč Kaňku.

„Kaňk vyhrál naprosto zaslouženě,“ konstatoval trenér Zbraslavic František Klečák a doplnil: „Domácí tam měli v prvním poločase nějaké šance, ale neprosadili se. My jsme domácí prvním gólem posadili na koně, kdybychom udrželi 0:0… Kaňk vyhrál ale naprosto zaslouženě, my jsme ho neohrozili.“

Branky: 32. F. Černohlávek, 38. Kainar, 90.+1 Jeřábek. Rozhodčí: Chalupa – Řípa, Šim. Pipek. ŽK: Březina, J. Winkler. Diváků: 47. Kaňk: Vokoun (46. Fritea) – Růžička, Franc, Bláha, L. Wagner – L. Veselý (86. Jeřábek), J. Horký, Kainar (89. Handa), F. Černohlávek, D. Klatka (72. Pešek) – Mukařovský. Trenér Martin Klatka. Zbraslavice: Verner – Březina, Ečer, Semerád, M. Veselý – L. Winkler, J. Wikler (46. Adamec), Herčík, Jandus – Magat (76. Pokorný), D. Klečák. Trenér František Klečák.

1 U. Janovice 7 6 0 0 1 28:11 18
2 Kaňk 6 6 0 0 0 17:1 18
3 Chotusice 7 5 0 1 1 19:13 16
4 N. Dvory 7 4 1 0 2 14:5 14
5 Malešov 7 4 1 0 2 15:12 14
6 Tupadly 7 2 2 0 3 12:12 10
7 Kácov 7 3 0 1 3 15:19 10
8 Malín 6 3 0 0 3 14:15 9