Kanonádu Sparty odnesl Malešov

14. září 2009, 11:28

Kutná Hora - Starší přípravka Sparty ČKD Kutná Hora si v okresním přeboru s chutí zastřílela. Odnesl to Malešov:

K. Hora - Malešov 23:0 (9:0)

Už první vteřiny tohoto zápasu předznamenaly celý jeho další průběh. Domácí hráči ostře napadli rozehrávku Malešova, získali míč a rychlé uvolnění od Jirky Čuchala proměnil v první gól přízemní křižnou střelou Dan Suchomel. Trvalou územní převahu zakončovali domácí opakovaně bez úspěchu,ve 3.min. střílel nad Matěj Masopust a v 6. minutě zakončoval Karel Němec slabou střelou do brankáře. Brankou skončila až akce Pavla Brůžy, jehož přihrávku doklepl Dan Suchomel na 2:0. Hned další akce znamenala změnu skóre na 3:0, když po pěkné rozehrávce Jakuba Vaňka po pravé strany utekl Míra Kurka a jeho centr usměrnil za záda brankáře Pavel Brůža. Od 8. do 14. minuty trvalo nejdelší období bez vstřelené branky, když festival neproměněných šancí odstartovali Kurka, Brůža, Vaněk, Němec, Vojtíšek a Masopust. Ve 14. min. domácí protrhli střeleckou smůlu a Karel Němec zvyšoval na 4:0. Další akci nedoklepl do prázdné branky Míra Kurka a poté Matěj Masopust zakončoval pouze střelou do brankáře.V 18. min. předvedl krásnou individuální akci Pavel Brůža, v rychlosti přešel přes tři protihráče a zvýšil na 5:0. Hned poté Dan Suchomel přestřelil ze tří metrů prázdnou bránu a vysloužil si ihned na hřišti 10 dřepů. Po sérii narážeček Pavel Brůža – Jirka Čuchal upravil posledně jmenovaný na 6:0. Pavel Brůža dál pokračoval ve své brilantní pětiminutovce a v 21.min. přidal gól na 7:0 a hned v té následující na 8:0. Na konečných poločasových 9:0 upravil krásným naskočením na roh Jirky Čuchala Míra Kůrka. Nejmenší hráč domácích bravurně uklidil míč do sítě.

Ani v druhém poločase se obraz hry nezměnil. Sparta předváděla rychlý, kombinační fotbal s velkým množstvím šancí, které v druhém poločase dokázala využívat s větší efektivitou. Mezi střelce se v této půli zapsali 4 × Němec a Brůža, 2 × Čuchal a Kurka a po jednom gólu dali Vaněk a Suchomel. Celkový výsledek se zastavil na letos rekordním výsledku 23:0. Hráči Malešova tentokrát vůbec neohrozili branku Zdeněka Foršta a tak nejnebezpečnější akcí byl jeho střet s Filipem Berkou , po němž byl domácí obránce otřesen a musel střídat.

K. Hora: Foršt – Berka,Vaněk, Masopust – Němec, Čuchal, Suchomel – Brůža (střídali Vojtíšek, Kurka). Trenéři: Karel Němec, Petr Čuchal.