Klíčovým okamžikem střetnutí v Sokolově byla vyrovnávací branka do šatny

19. listopad 2011, 12:56
(aktualizováno: 19. listopad 2011, 12:56)

Sokolov - V dosavadní historii vzájemných druholigových zápasů se Čáslavští ze Sokolova nikdy nevrátili s prázdnou. To už ale neplatí, v sobotní předehrávce jarního kola totiž Čáslav prohrála 3:1.

Sokolov - Čáslav 3:1 (1:1)

Hosty rozradostnil ve 25. min. jejich nejlepší kanonýr na podzim Radek Voltr, který se po příhrávce přes pokutové území dokázal prosadit přes Vondráčka - 0:1. V závěru první půle se ale Sokolov dočkal vyrovnání, když ve 41. min. Vaněček těžil z chyby hostující rozehrávky, poslal na čáslavskou bránu Mliku, jehož lob gólmanovi Duchečkovi doklepl do sítě Geňo - 1:1.

Velká rány Čáslav postihla hned po příchodu z kabin: Vondráček si narazil s Glaserem, který zpětnou přihrávkou "pod sebe" našel Mliku - 2:1. V 64. min. ještě Ducheček stihl zneškodnit příležitost Glasera, v 78. min. se už ale skóre měnilo: Obrana hostů u rohového praporku neudržela Vaněčka, po jeho centru sice Ducheček vyrazil hlavičku Šindelářa, na dorážku Dvorníka už byl ale krátký - 3:1. Zdramatizovat závěr střetnutí mohl v 83. min. Čertík, jehož technická střela z velkého vápna jen těsně minula domácí bránu.

Střetnutí v Sokolově začalo pro hosty výborně. "I když domácí měli možná opticky převahu, my jsme dokázali držet míč a dobře kombinovat," zdůraznil čáslavský trenér Oldřich Abrhám a dodal: "Sokolov jsme prakticky k ničemu nepustili a všechno to vypadlo moc dobře."

Hosté se ujali vedení brankou Radka Voltra, které však do přestávky neudrželi. Právě vyrovnávací branku Sokolova ve 41. minutě čáslavský kouč označil za zlomový okamžik zápasu. "Z výkopu od branky jsme si sami dali branku. Když říkám že sami, tak to myslím do slova," poznamenal Oldřich Abrhám a pokračoval: "Tato branka ovlivnila průběh dalšího utkání. Branka těsně před přestávkou domácí nakopnula tak, že na začátku druhého poločasu na nás hned vlétli, hned v první minutě jsme dosstali druhý gól a tím vlastně utkání skončilo."

Čáslavští inkasovali ještě třetí branku ze standardní situace, přesto se ještě pokusili o zvrat nepříznivého vývoje. "Bojovali jsme, v posledních minutách jsme tam měli dvě, tři gólové šance. Bohužel už nám nebylo dáno, abychom vyrovnali," litoval, ovšem hráčům trenér přesto poděkoval: "Odehráli jsme velmi dobré utkání, bohužel, když opomenu jednu příležitost domácích, si domácí nic jiného nevypracoval a přesto nám dal tři branky. Takové jsou ale zápasy. Všem hráčům jsem ale v kabině poděkoval za podzim a už se těším na jaro."

Branky: 41. Geňo, 46. Mlika, 78. Dvorník - 25. Voltr. Rozhodčí: Hrubeš - Peřina, Santarius. ŽK: Vrtělka, Vondráček, Machek - Špidlen, Ducheček, Šisler, Fikejz. Diváků: 874. Sokolov: Buček - Vondráček, Dvorník, Šindelář, Hanzlík - Glaser (77. Machek), Vrtělka, Čada, Vaněček - Geňo (85. Hájovský), Mlika. Trenér Radoslav Látal. Čáslav: Ducheček - Kunášek, Karal, Šisler, Špidlen - Džafič, Rakovan, Fikejz, Čertík, Voltr (63. Kaňák) - Hejný (75. Hečko). Trenér Oldřich Abrhám.