Kolínský tým proti čáslavské juniorce nasadil Tomáše Wolfa z Uhlířských Janovic

9. leden 2011, 12:45
(aktualizováno: 9. leden 2011, 12:46)

Kolín - Kolínský turnaj na umělé trávě v neděli začal i pro fotbalisty čáslavské juniorky. Ti narazili na pořadatelský tým, který testuje několik nových hráčů. Mezi nimi i Tomáše Wolfa z Uhlířských Janovic.

Kolín - Čáslav B 1:1 (0:0)

Čáslavský gólman Míšek v první půli řešil několik centrů, jinak byl ovšem bez práce. Hosté si připravili náznaky šancí, ovšem ani oni je nedotáhli do úspěšného konce. Ve 21. min. se Maxa pěkně uvolnil u brankové čáry, zpětnou přihrávkou hledal Žiaka, kterému se zakončení nepovedlo. Ve 30. min. zase M. Brudný přesným pasem překonal zadní řadu Kolína, ovšem proti V. Zikmundovi a Veselému včas vyběhl gólman Čižinský.

Po vystřídání patřil Kolínu začátek druhého poločasu. Hosté se dostali pod tlak a v 52. min. Michálek tvrdou a přesnou ranou k tyči ze střední vzdálenosti otevřel skóre. Hra se potom opět vyrovnala a Čáslavští hrozili ze standardních situací. V 71. min. V. Zikmunda přesným trestným kopem do šestnáctky našel nabíhajícího Petra Váňu, který míč usměrnil za Čižinského záda - 1:1. V 73. min. Michálek přízemním centrem poslal ostrý míč do pokutového území Zenitu, volný Kubát naštěstí pro hosty netrefil.V 81. min. M. Král nechal vyniknout gólmanskou legendu Kolína Davida Čižinského, který jeho ránu po odraženém rohu lapil "tygřím" skokem.

Po nerozhodném výsledku podle regulí turnaje přišly ke slovu pokutové kopy. Všichni uspěli, až na posledního v sérii, kolínského Kubáta, kterému pokus kryl gólman Miroslav Potměšil.

Podle kolínského trenéra Bohuslava Pilného nemělo utkání valnou úroveň. "To je ale pochopitelné, máme za sebou teprve dva tréninky," upozornil a pokračoval: "Zkoušíme i nové hráče. Snaha a úsilí viděl byly, kvalita ale chyběla. Možná dvacet minut druhé půle snese přísnější měřítko, ale podobný zápas se nechal čekat. Hrubou přípravu nebudeme podřizovat turnaji v Kolíně, zápasy bereme jako zpestření. Doufám, že se hlavně nikdo nezraní."

Trenér Čáslavi B Jiří Antoš byl po utkání spokojen. "Na první zápas to bylo celkem dobré, je vidět, že jsme teprve začali," podotkl a navázal: "Jsem spokojený s předvedenou hrou i výsledkem. Kluci se vydali, byl to pro ně lepší trénink. Dostali jsme sice laciný gól, ale kromě deseti minut ve druhém poločase, kdy nám trochu chyběl důraz, jsem spokojený. Myslím, že jsme Kolínu byli důstojným soupeřem."

Branky: 52. Michálek - 71. Petr Váňa. Rozhodčí: J. Zikmunda - Wolfram, Baroch. ŽK: Třešňák. Kolín I. pol.: Čižinský - R. Biško, Zdeňka, J. Biško, Vácha - Kutifel, Třešňák, Jirků, Čapek - Volavka, Pohorský. Kolín II. pol.: R. Biško, Šourek, J. Biško - Holub, Wolf, Třešňák, Michálek, Franc - Kubát, hráč č. 18. Trenér Bohuslav Pilný. Čáslav B: Míšek (46. Potměšil) - Matoušek (62. M. Brudný), M. Brudný (46. Pipek), Petr Váňa, Dittrich (46. M. Král) - Veselý (62. Zoufalý), V. Zikmunda, R. Vaigl, Žiak (83. Ryšán) - Ryšán (62. Horyna), Maxa. Trenér Jiří Antoš.