Kutná Hora skončila v poháru v prvním kole, nestačila na žižkovskou Viktorku

26. červenec 2014, 19:41
(aktualizováno: 26. červenec 2014, 19:41)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora v sobotu v Lorci nastoupili k prvnímu "ostrému" zápasu pod vedením trenéra Jana Holíka. V rámci tuzemského poháru přivítali druholigového soupeře, FK Viktoria Žižkov.

Kutná Hora - Žižkov 0:7 (0:2)

Hosté se od začátku ujali dirigentské taktovky a postupem času přidali i aktivitu v zakončení. O střelbu se staral nejvíce Folprecht: Ve 21. min. uklidil rychlou kombinaci přesně k tyči - 0:1. Další palebnou pozici mu ve 27. min. připravil Voltr, gólman Šimon tentokrát těžkou ránu dokázal vyrazit. Ve 29. min. po Bazalově úniku po pravé straně trefil Voltr břevno kutnohorské brány. Ve 35. min. Voltrův průnik obrana Kutné Hory zastavila pouze za cenu faulu a Podrazký z pokutového kopu upravil na 0:2.

Po několika šancích na začátku druhé půle se až v 59. min. prosadil Voltr a hřiště zcela ovládla žižkovská Viktorka. Ta v 62. min. doslova rozebrala obranu domácích a Súkenník upravil na 0:4, o dvě minuty později Marek potrestal špatnou rozehrávku brankáře Sparty - 0:5. I když se Šimon v domácí bráně dobře oháněl a některé příležitosti a těžké střely soupeře zlikvidoval, Folprecht v 67. a 83. min. zkompletoval svůj hattrick a uzavřel tak konečné skóre na 0:7.

"Žižkov přijel s mladým mužstvem, rozdíl dvou tříd byl vidět," přiznal trenér Kutné Hory Jan Holík a pokračoval: "Byli na tom lépe kondičně i technicky, plastický pohyb týmu byl nad naše síly. Dokud jsme dokázali plnit defenzivní úkoly a vykrývat určené prostory, dalo se s hosty hrát. Dostali jsme tyč a břevno, je ale škoda penalty. Do druhého poločasu bychom šli za stavu 0:1." Od 59. min. stačilo hostům sedm minut ke vstřelení čtyř branek. "Škoda toho výpadku," litoval trenér. "Jednoznačně nás přehráli a sázeli velmi jednoduché góly," doplnil s tím, že v nedělním přípravném utkání ve Vrdech dostanou příležitost méně vytížení hráči.

Branky: 20., 67., 83. Folprecht, 35. pok. kop Podrazký, 59. Voltr, 62. Súkenník, 64. Marek. Rozhodčí: Lerch - Fišer, Machálek. Bez karet. Diváků: 265. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, Franc, Urban - Lib. Křelina, J. Vančura, Šesták (62. B. Pospíšil), A. Schwarz (89. M. Král), Vácha - Antoš (72. Hačka). Trenér Jan Holík. Žižkov: Holý - Dressler, Hovorka, Šťastný, Bartošák - Bazal (64. Kučaba), Súkenník, Podrazký (64. Karafiát), Folprecht - Voltr, Marek (76. Podzimek). Trenér Jindřich Trpišovský.