Kutná Hora vystoupala na páté místo tabulky

23. srpen 2009, 19:59

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora hostili ve třetím kole I. A třídy FK Fercom Týnec n. S. Soupeře, který měl na svém kontě pouhý jeden bod a proto se dalo očekávat, že se pokusí bodovat i v neděli v Lorci. A po dvaceti minutách také vedl 2:0!

Kutná Hura - Týnec n. S. 4:2 (2:2)

Hájka v domácí bráně poprvé prověřil Vavrek z trestného kopu, jeho slabá střela, leč umístěná neměla příliš šancí na úspěch. Co však bylo pro domácí nebezpečnější, byly brejky hostů: Ve 12. min. se obrana Sparty rozestoupila před Kavoňem a útok doklepl dlo sítě P. Žížala - 0:1. Ve 20. minutě měl výbornou příležitost k vyrovnání Jak. Vančura: Parádně se uvolnil, ovšem potom přestřelil. To z protiútoku Skála vrátil balón Vavrekovi a jeho nastřelený míč do malého vápna usměrnil do sítě opět P. Žížala - 0:2! To však bylo ze strany hostů prakticky vše a nad vodou je dlouho držel výborný gólman Kruliš. Ten vyrazil Doležalův centr směřující do brány, o chvíli později si poradil i s hlavičkou Linharta po rohu Jak. Vančury. Kutnohorští předvedli parádní kombinační akci ve 30. min., Jak. Vančura ještě vysunul Kureše, kterému střelecký úhel včasným vyběhnutím zmenšil Kruliš. Domácí se ale přece jen ještě do přestávky dočkali: Vre 43. min. potrestal Hlaváčkovu ruku P. Růžička z pokutového kopu a kutnohorský kapitán ještě jistil o chvíli později přesnou ránu Kureše k tyči - 2:2.

Druhý poločas se hrál zcela v režii Sparty ČKD. Pár vteřin po začátku Kruliš konečky prstů vyškrábl dobře mířenou ránu Jak. Vančury, ve 47. min. Kureš na hranici malého čtverce netrefil nastřelený míč T. Švába. Zápas domácí zlomili v 55. min., kdy trestný kop Jak. Vančury Linhart posadil hlavou do protipohybu gólmana - 3:2. Řadu šancí pak domácí neproměnili, v 68. min. chybělo Luňáčkovi v souboji s Krulišem trochu štěstí, v 72. min. Potůček poslal kolmicí na týneckou bránu Vančuru, kterého také vychytal Kruliš. V 84. min. se Jak. Vančura pěkně uvolnil, ale ani tentokrát si na Kruliše nepřišel. O gólovou pojistku se postaral v 86. min. Luňáček, který si zpracoval centr Jak. Vančury a snad protrhl střeleckou smůlu z posledních zápasů - 4:2.

"Soupeř hrál velmi dobře na brejky, v prvním poločase ze čtyři dva proměnil. Ovšem i my jsme měli šance," upozornil kutnohorský trenér Radim Truksa a pokračoval: "Vyrovnání slepenými góly bylo pro nás hodně důležité, v kabině jsme si řekli, že zápas zlomíme. Šancí jsme měli opravdu hodně, jejich proměňování nás trápí, v tom se musíme zlepšit." Otočení výsledku z 0:2 na 4:2 je ale velmi cenné. "Ve 20. minutě za stavu 0:2 bylo mužstvo hodně dole," připustil kouč a oddechl si: "Vyrovnání nás povzbudilo."

Branky: 43. pok. kop P. Růžička, 44. Kureš, 55. Linhart, 86. Luňáček - 12., 21. Žížala. Rozhodčí: Vlk - Pechanec, Salač. ŽK: Luňáček, Skokan, Linhart - Dvořák. Diváků: 120. Kutná Hora: Hájek - Skokan, Rathauz, M. Tomíšek, Linhart - T. Šváb (74. Kozel), Doležal (64. Luňáček), P. Růžička, Potůček - Jak. Vančura, Kureš (87. Hačka). Trenér Radim Truksa. Týnec n. S.: Kruliš - Stibůrek (74. Víšek), Kyselka, Dvořák, Sedlák - Vavrek, Hlaváček, Kavoň (85. Chrpa), Orsák - Skála, P. Žížala (74. Bartůšek). Trenér Jaroslav Žížala.