Kutnohorská rezerva v dohrávce okresního přeboru přejela béčko uhlířů rozdílem třídy

8. listopad 2012, 20:13
(aktualizováno: 8. listopad 2012, 21:39)

Kutná Hora - Na umělé trávě v Kutné Hoře na sebe narazily dvě rezervy: V dohrávce 10. kola okresního přeboru domácí Sparta B hostila FK Uhlířské Janovice B. A soupeře rozebrala do posledního šroubku, jasným vítězstvím si došla pro tři body:

K. Hora B - U. Janovice B 8:1 (4:1)

Kutnohorští od první minuty kontrolovali zápas, byli rychlejší, přesněji kombinovali, silnější v osobních soubojích i v koncovce. Už ve 13. min. po vráceném centru Krále mohl na hranici malého vápna nikým nerušený zakončit Vodička - 1:0. Vzápětí sice odpověděl utěšenou ranou Veliký, kterou vyrovnal na 1:1, ale ze strany hostů to bylo prakticky vše. V 17. min. Filipec samostatnou akci zakončil dělovou ránou a druhou brankou - 2:1, ve 21. min. stejný hráč po rohovém kopu hlavou upravil na 3:1 a M. Frejlach ve 30. min. prokličkoval celou obranou a obešel i brankáře - 4:1. Ve 36. min. po centru M. Frejlacha spálil tutovku Krupička, když z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit bránu.

V podobném duchu se odehrála i druhá půle. V 54. min. Mejstřík neudržel centr Filipce a Vodička zvýšil na 5:1. Za chvíli Mejstřík vychytal Krále, kterému příležitost připravil Krupička, po následném rohu zlikvidoval u zadní tyče i hlavičku Filipce. V 69. min. po Vodičkově úniku Král přece jen zvýšil na 6:1, v 75. min. M. Frejlach z úhlu ranou po zemi na 7:1 a dvě minuty před koncem se dočkal i Krupička, kterého dlouhým míčem vysunul Hulman. A to ještě před tím nevyužili příležitost Brant nebo Pudil, Vodička sice gól dal, ale rozhodčí odpískal ofsajd. I přesto Kutná Hora B zvítězila přesvědčivě 8:1.

Domácí trenér František Onderka pod umělým osvětlením na umělé trávě zářil radostí. "Z áčka nás posílili Filipec a Frejlach a myslím, že jsme předvedli dobrý výkon," hodnotil zápas a pokračoval: "Béčko Uhlířských Janovic nás moc neprověřilo, ale z naší strany to byl velmi dobrý zápas."

Trenér Uhlířských Janovic B Rastislav Masarovič sází na pevnou obranu, kterou nazval "Prešovským betonem." "S tím to ale dnes nemělo nic společného," hlesl a dodal: "Soupeř nás dnes rozebral, neměli jsme na něj. Ani herně, ani fyzicky. Domácí prostě byli lepší."

Branky: 13., 54. Vodička, 17., 21. Filipec, 30., 75. M. Frejlach, 69. Král, 88. Krupička - 14. Veliký. Rozhodčí: Miloslav Pospíšil. Bez karet. K. Hora B: Korejtko - Hulman, M. Šváb, T. Pospíšil, Filipec - M. Frejlach, Jak. Fajfr (70. Brant), Lebeda (62. Pudil), Král - Vodička (84. B. Pospíšil), Krupička. Trenér František Onderka. U. Janovice B: Mejstřík - Kalous (70. Masarovič), Blecha (63. Čížek), Uher, Forman (46. St. Hrbek) - P. Kulhánek, Veliký, L. Bohatec, Marek - Stoupa, M. Svoboda. Trenér Rastislav Masarovič.