Kutnohorskou rezervu vyprášil z poháru útočník Nových Dvorů Lukáš Valdman pěti brankami!

21. srpen 2016, 19:12

Nové Dvory – Druhé kolo Poháru OFS Kutná Hora proti sobě svedlo týmy z okresní přeboru. Sokol Nové Dvory na domácím hřišti přivítal rezervu Sparty Kutná Hora.

Nové Dvory – Kutná Hora B 7:0 (4:0)

První poločas se stal jednoznačnou záležitostí domácího týmu. Ještě neuběhla ani minuta ze hry a domácí hráči se radovali z branky. Střelu Valdmana totiž hostují brankář Jeřábek chtěl odkopnout do bezpečí, míč ale minul – 1:0. Po čtvrthodině hry vymíchal obranu hostí J. Rejthárek a zvýšil náskok domácího týmu – 2:0. Urostlý domácí útočník Valdman pak stihl do přestávku zaznamenat hattrick. Nejprve se prosadil střelou k tyči z hranice šestnáctky – 3:0. Poté jej ke skórování vybídl přesnou přihrávkou Zelený – 4:0. S hosty mohlo být daleko hůře, ale Valdman v první půli ještě stihl netrefit odkrytou bránu a J. Rejthárek mířil jen do tyče.

Ve druhém poločase domácí trochu polevili, ale i tak si vytvářeli gólově šance. Konto kutnohorské rezervy pak ve druhém dějství zatížil znovu dvakrát Valdman a Bareš z pokutového kopu.

„Chtěli jsme nastoupit aktivně a soupeře napadat. To se nám povedlo a do poločasu jsme vedli čtyři nula,“ uvedl hrající trenér Nových Dvorů Michal Rejthárek a pokačoval: „Ve druhém poločase se nám tolik nedařilo. Hodně jsme kazili přihrávky, ale sedm nula je velmi dobrý výsledek,“ uzavřel spokojeně.

Trenér kutnohorského béčka Pavel Král byl z utkání velmi rozladěný: „Dostali jsme pořádnou facku. Dobře nám ale tak,“ konstatoval Král a navázal: „Příprava byla velmi špatná a od toho se vše odvíjí. Půlka týmu byla na výletě a vrátili se hodinu před zápasem. Další čtyři máme zraněné,“ uvedl Pavel Král. „Přistoupili jsme k zápasu laxně. Sedm nula je katastrofální výsledek. Nic nás neomlouvá, a to k nám byl ještě soupeř benevolentní,“ dodal trenér kutnohorské rezervy.

Branky: 1., 20., 38., 70. a 71. Valdman, 15. J. Rejthárek, 86. Bareš pok. kop.

Rozhodčí: Křivka – Onderka, Kolůvková. Žluté karty: Valdman – Kopecký. Diváků: 40.

Nové Dvory: Černý – Míča, Dastych, Bareš, Maláček (46. Melša) – Pátek, Zelený, M. Rejthárek, Marek – J. Rejthárek, Valdman. Trenér Michal Rejthárek.

Kutná Hora B: Jeřábek – Kopecký, Král, Gygal, Hulman (61. Kolůvek)– Lodinský, Nedvěd, Lebeda (76. Kracík), Šmidrkal, Turkovský – Jarkuliš. Trenér Pavel Král.