Kutnohorský Jakub Vančura pokořil hattrickem Benátky!

9. říjen 2010, 12:59
(aktualizováno: 9. říjen 2010, 13:04)

Benátky n/J – Fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora po domácí porážce s rezervou Zenitu toužili co nejdříve smazat mínusové body v tabulce pravdy. To se jim povedlo v sobotu dopoledne v Benátkách nad Jizerou, kde předvším díky hattricku Jakuba Vančura zvítězili hokejovým výsledkem 3:5.

Benátky n/J – Kutná Hora 3:5 (0:3)

První poločas vyšel kutnohorským fotbalistům náramně. Po pětadvaceti minutách hry si na kolmici mezi beky naběhl Kozel a podél brankáře Bejra poprvé rozvlnil síť – 0:1. Ve 34. min. bylo na lavičce hostů ještě veseleji, když Růžička proměnil pokutový kop nařízený za faul Kozmy na kutnohorského Luňáčka – 0:2. Totální destrukce benátecké obrany nastala ve 40. min., když si domácí fotbalisté špatně přebrali útočící hráče. Míč se nakonec dostal na kopačky J. Vančury,  který tváří v tvář Bejrovi zakončil mezi jeho nohy – 0:3.

Druhá půle začala obrovskou šancí domácích. Kozma prodloužil hlavou na Karáska, který ale z prosotru malého vápna hlavičkoval vysoko nad branku. Z tohoto varování se však Kutnohorští neponaučili a v 54. min. poprvé inkasovali:  Prudký Kohoutův centr doplachtil až na hlavu Kozmy, který trefil pravou šibenici Stoupovy svatyně – 1:3. Za šest minut ale hosté kontrovali: Luňáček lehce pláchl podél postranní čáry Skramužskému, odcentroval do vápna, kde z první umístil míč přesně k levé tyči domácí branky J. Vančura – 1:4. V 75. min. snížili Benátečtí znovu na rozdíl dvou branek, když Stoupa vyrazil míč po Karáskově přímém kopu přímo k nohám Kozmy, jenž jej doklepl do sítě – 2:4. Za minutu se ovšem znovu radovali Sparťané: Domácí obrana zapomněla na nabíhajícího J. Vančuru, který přesnou ranou dokončil svůj hattrick – 2:5. Devět minut před koncem zápasu domácí zásluhou Kohouta snížili na 3:5, navíc se však v posledních minutách již nezmohli.

„Samozřejmě jsem spokojenější než minulý týden,“ začal utkání hodnotit trenér Kutné Hory Radim Truksa a pokračoval: „Smazali jsme v tabulce pravdy mínusové body a jsme na nule. Dneska můžu pochválit hráče za hru dopředu, kdy jsme na soupeřově hřišti dali pět branek. Navíc jsme ještě nějaké šance nedotáhli, takže jsme těch gólů mohli dát víc, to bychom ale chtěli asi moc.“

Po úvodních pětačtyřiceti minutách kutnohorská Sparta vedla o tři branky: „Po prvním poločase to vypadalo, že je vše hotové. Domácí ale poměrně rychle snížili na 1:3 a ožili. Naštěstí jsme dali rychle na 1:4 a tento gól podle mě zápas rozhodl,“ rekapituloval Truksa a dodal: „Nejsem ale spokojený se hrou dozadu ve druhém poločase, kdy jsme zbytečně za stavu 0:3 a 1:4 nechávali domácí žít, když nám snížili na rozdíl dvou branek. Naštěstí jsme vždy brzo po inkasované brance dali další gól,“ oddychl si.

Tři branky v zápase zaznamenal středopolař Jakub Vančura:  „Většinou to nedělám, ale dneska bych chtěl vyzdvihnout výkon Jakuba Vančury, který dal hattrick a Jirky Luňáčka, jenž třikrát asistoval,“ dodal Radim Truksa.

Branky: 54. a 75. Kozma, 81. Kohout - 40. J. Vančura, 60. J. Vančura a 76. J. Vančura., 25. Kozel, 34. Růžička (pen.). Žluté karty: Kozma, Kopecký (oba Benátky). Rozhodčí: Mrázek - Velebil, Rybka. Diváků: 100.

SK Benátky nad Jizerou: Bejr - Kozma, Rosenkranz, Skramužský, Olšák – Kopecký (78. Bělík), Karásek, Smetana (70. Davídek), Korejza - Kohout, Šimek (46. Mareš). Zdeněk Doležal.

Sparta ČKD Kutná Hora: Stoupa - Linhart, Klička, Doležal, Skokan – Černohlávek (65. Filipec), Šváb, J. Vančura, Růžička, Kozel (88. Vojt. Vančura) – Luňáček (77. Auer). Trenér Radim Truksa.