Kutnohorští připravili Tatranu Rakovník první letošní prohru

5. září 2010, 21:05
(aktualizováno: 5. září 2010, 21:10)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora v pátém kole krajského přeboru hostili Tatran Rako Rakovník. Jednoho ze dvou soupeřů s plným bodovým ziskem. Kutnohorští ale potvrdili, že doma body příliš nerozdávají a i přes hektický závěr vyhráli.

Kutná Hora - Tn. Rakovník 3:2 (2:1)

Kutnohorští navázali na poslední domácí zápas s  Berounem, první poločas rozehráli výborně a brzy si vybudovali dvoubrankový náskok. V 17. min. trestný kop Linharta propadl až za hostující obranu, kde míč do sítě usměrnil Doležal - 1:0. Ve 22. min. zasprintoval po pravé straně Luňáček, odcentroval do malého čtverce, kde se i přes obranu Havla prosadil Auer a na míč k tyči gólman Fiedler nedosáhl - 2:0. Další centr letěl před rakovnickou bránu ve 27. minutě z kopačky Auera, ovšem hlavičkující Filipec mířil nad. Jenže chvilková nepozornost Sparty Rakovníku stačila, aby ukázal svou kvalitu a dostal se zpět do zápasu: Ve 31. min. Melichar z trestného kopu našel volného Beneše, který hlavou korigoval na 2:1. Při troše štěstí mohli Kutnohorští své vedení navýšit těsně před přestávkou, ale další z rohů bez povšimnutí prolétl malým čtvercem Tatranu. Rozhodčí pak inkasoval ránu míčem a po chvilkové pauze poslal oba celky do kabin.

Také začátek druhé půle Spartě vyšel. V 50. min. Vančurova tvrdá a pohotová střela těsně minula rakovnickou bránu. V 52. min. ale si další Vančurův prjektil proklestil cestu až před bránu, gólman míč jen vyrazil a Auer se ještě neprosadil, ale Doležal ano - 3:1. V 62. min. Linhartův trestný kop zapadl až do sítě, rozhodčí ale gól pro faul na brankáře neuznali. Rakovničtí chtěli s výsledkem něco udělat a tlačili se před Stoupu. V 66. min. sraženou střelu Stuchlého kutnohorský brankář vyškrábl na roh, v 76. min. se Stoupa vrhl pod nohy Melicharovi při závaru před svou bránou. V 81. min. se Vančura v rohu hřiště hezky uvolnil, našel Luňáčka, který ale odmítl potvrzení výsledku. Místo toho po jednom z dalších závarů v kutnohorské šestnáctce proskákal míč až do sítě - 3:2. V hektickém závěru Tatran sahal po vyrovnání, v 85. min. ale Poula pálil jen do obránce a v 90. min. Linhart vyhlavičkoval z prázdné brány hlavičku T. Kapouna.

"Jsem rád, že jsme opět potvrdili, že dokážeme doma vyhrát i když se nám tolik nedaří," oddechl si kutnohorský trenér Radim Truksa. "Dnes to z naší strany velmi dobrý výkon nebyl, dali jsme sice tři góly, ale kuriozní dostali. Asi vlastní nebo vlastně nevím," pokračoval a navázal: "Ke konci jsme si to ještě dokázali zkomplikovat, ale jsem hrozně rád, že jsme to dokázali dohrát do konce. Soupeř měl velmi dobrý vstup do sezony, když ze čtyřech zápasů získal dvanáct bodů. Proto u nás mohl hrát uvolněně a na to, že byl venku, hrál poměrně dobře." Kutná Hora ale měla nebezečné standardky, z kterých mohla vytěžit více branek. "To ano, hostům dělaly problémy," souhlasil Radim Truksa. "Dvakrát nás ale podržel Ondra Stoupa, dali si smolný gól a mohli klidně i remizovat. Proto si myslím, že naše vítězství je trochu šťastné," podotkl nakonec.

"Začátek jsme nezachytili, začali jsme vlažněji," komentoval zápas trenér Tatranu Rakovník Václav Eck a pokračoval: "Domácí nás potrestali svou dravostí. Zvládli dvě standardky, které jsme nepokryli a od toho se odvíjel celý zápas. Druhou půli jsme začali více kombinovat, drželi míč při zemi a s tím měla Kutná Hora problémy. My jsme zápas nezvládli po taktické stránce."

Branky: 17., 52. Doležal, 22. Auer - 31. Beneš, 83. vlastní. Rozhodčí: Machýček - Šimůnek, Prislupský. ŽK: Luňáček, Klička, Jak. Vančura, Skokan - Vrábík, L. Kapoun. Diváků: 249. Kutná Hora: Stoupa - Skokan, Klička, Doležal, Linhart - Černohlávek (87. M. Šváb), Jak. Vančura, P. Růžička, Filipec (68. Kozel) - Luňáček, Auer (85. Vodička). Trenér Radim Truksa. Tn. Rakovník: Fiedler - Havel, Vecka, Beneš (52. Vrábík), L. Kapoun - Hůla (65. Stuchlý), Melichar, Zmeškal, Čermák (65. Urik) - T. Kapoun, Poula. Trenér Václav Eck.