Kutnou Horu prověřil další divizní tým, Sparta nezklamala

24. červenec 2010, 20:47
(aktualizováno: 24. červenec 2010, 20:47)

Vrdy - Po středečním utkání s Velimí fotbalisté Sparty Kutná Hora nastoupili v sobotu k dalšímu přípravnému utkání s divizním týmem. Tentokrát změřili síly na trávníku Slavoje Vrdy s FC Graffin Vlašim B.

Kutná Hora - Vlašim B 2:2 (1:1)

Kutnohorští se rozhodně nesoustředili jen na obranu a v prvním poločase byli Vlašimi více než vyrovnaným soupeřem. Už v 5. min. si míč ke střele připravil J. Vančura, ovšem brankář Berovič vyrazil na roh. O chvíli později Linhartův trestný kop propadl až na zadní tyč, kam dobře nabíhal M. Tomíšek, ale balón už netrefil. To Vlašimští byli blíže gólu v 11. min., kdy rohový kop u zadní tyče překvapil Jíchu a od něj se míč odrazil právě na tyč. Gólovku promarnil ve 20. min. Auer, když ho pěkným ostrým centrem hledal M. Šváb, jenže kutnohorský útočník netrefil. Ve 32. min. se Czucz protlačil za obranu Kutné Hory a prostřelil Stoupu - 0:1. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat: Po obléhání vlašimské brány po rohovém kopu balón z velké dálky napálil M. Tomíšek a jeho parádní střela po větru zapadla pod břevno - 1:1.

Také ve druhém poločase si Kutnohorští vypracovali příležitosti ke skórování. V 55. min. Vodičkovu pohotovou ránu výborným zákrokem vytáhl Berovič a Hačka ve skluzu z dorážky minul jeho bránu. V 57. min. J. Vančura na hranici šestnáctky chytrou technickou ranou poslal míč od tyče do sítě a gólman Berovič tentokrát vůbec nereagoval - 2:1. Po rozehraném rohu a centru J. Vančury měl na hlavě třetí gól Sparty Vodička, jenže mířil nad. I tak se Kutná Hora postarala o třetí branku, ovšem tentokrát do vlastní sítě, když Skokan hlavou ukázkově uklidil centr soupeře k tyči - 2:2.

Kutnohorští sehráli s kvalitním soupeřem dobrý zápas a navíc s kvalitním výsledkem. "Výsledek mohl být možná ještě lepší pro nás, dneska jsme měli i na výhru," upozornil kutnohorský trenér Radim Truksa a navázal: "Z naší strany byl povedenější asi spíše první poločas, naše hra směrem dopředu i dozadu v určitých fázích vypadala dobře. Ve druhé půli jsme se dostali do vedení, ale dali si vlastní gól, což se samozřejmě může stát. Ke konci nám asi docházela šťáva, soupeř se dostal do několika nebezpečných situací. Výsledek je dobrý."

Vlašimskému béčku končí období, kdy v přípravných zápasech hrálo v každém poločase s jinou sestavou. "V první půli jsme nasadili převážně zkušené hráče, ale nedařila se nám kombinace tak, jak bych si představoval," rozebíral zápas vlašimský kouč Martin Müller a doplnil: "Kombinace vázla zejména ve středu pole - Broschinský - Vořechovský. Ve druhé půli hrála skutečná juniorka. Kluci, kteří jsou prvním nebo druhým rokem z dorostu, určitě nezklamali. Předvedli slušnou hru a nakonec je výsledek asi spravedlivý, odpovídá průběhu utkání."

Branky: 36. M. Tomíšek, 57. J. Vačura - 32. Czucz, 68. vlastní (Skokan). Rozhodčí: Jirsa - Uher, Kracík. ŽK: Broschinský, Bouček (oba Vlašim). Kutná Hora I. pol.: Stoupa - Skokan, M. Tomíšek, Doležal, Linhart - M. Šváb, J. Vančura, Černohlávek, Kozel - Luňáček, Auer. Kutná Hora II. pol.: Vavřina - Skokan, M. Šváb, Doležal, Filipec - M. Frejlach, J. Vančura, Černohlávek, Kozel - Vodička, Hačka. Trenér Radim Truksa. Vlašim B I. pol.: Berovič - Barros, Veselý, Havlíček, Pohorský - Jaroš, Vořechovský, Broschinský, Haluška - Jícha, Czucz. Vlašim B II. pol.: Berovič - Masopust, Chlumský, Peroutka, L. Petrů - Borkovec, Broschinský (70. Barros), Klupsa, Kuchler (70. Vořechovský) - Bouček, Hanuš. Trenér Martin Müller.