Kvalitní zápas v Polepech fotbalistům ze Sázavy žádné body nepřinesl

1. září 2012, 20:20
(aktualizováno: 1. září 2012, 20:20)

Polepy - Čtvrté kolo I. A třídy nabídlo zajímavý zápas dvou předních celků tabulky: Na hřiště v Polepech, kteří dosud byly stoprocentní a prakticky zachovaly divizní mužstvo, přijel FK Kavalier Sázava. Ten si jako nováček počíná ve vyšší soutěži nad očekávání: V tabulce po třech zápasech bez prohry figuroval právě za Polepy.

Polepy - Sázava 2:1 (1:1)

Dirigentské taktovky se sice ujali domácí, ovšem Sázavští pozorně bránili a navíc to byli oni, kdo si připravil první gólovou šanci: V 17. min. Tesařík proklouzl z pravé strany do pokutového území, ale pálil nad! Druhá velká příležitost hostů na sebe nenechala dlouho čekat: Na Kubrychta postupoval Foltýn, jenže domácí gólman ho skvěle vychytal.

Hostující obranu nejvíce větral Javorek. Po několika akcích pořádně zahrozil ve 22. min., kdy v rychlosti parádně převzal míč, ale gólman Burcev dobře vyběhl a ještě lépe jeho zakončení vyrazil na roh. To ve 27. min. se Polepy už radovaly: Kmoch přesnou kolmicí vysunul Javorka, který tentokrát zacílil přesně k tyči - 1:0.

Jenže zkušenost domácích jakoby se v zápase s nováčkem ze hřiště vytratila. Ve 32. min. Konečný přetáhl centr z pravé strany a Kuchlerovu hlavičku do sítě ještě doklepl Foltýn. Také hlavou - 1:1.

Druhý poločas začal velkými šancemi hostů, kterým v brejcích nechala hodně prostoru polepská obrana: V 55. min. Foltýn vysunul Švece, proti kterému vyběhl gólman Kubrycht a pádem pod nohy gólovou šanci překazil. Místo toho se radovali domácí: Vojtíšek se vyhnul ofsajdové pasti i brankáři a skóroval do prázdné brány - 2:1. Ten samý hráč vyslal na hostující bránu ošemetnou střelu, který Burcev výtečně vytáhl na roh.
Hodně emocí přinesla 78. min.: Švec poslal Svobodu do pokutového území hostů, míče se pak Švec opět zmocnil a po gólmanově zákroku Sázavští volali po penaltě. Ta se však nekopala a tak se na stavu už nic nezměnilo.

Domácí trenér Bohuslav Mokříž očekával tuhý boj hodný souboje prvního celku s druhým. "Soupeř přijel s jasnou taktikou hrát odzadu a spoléhat na brejky," uvedl. "My jsme se do zahuštěné obrany prosazovali horko těžko," přiznal a zdůraznil: "Museli jsme se vypořádat s tím, že hosté byli v brejcích velice silní."

Vyrovnávací branku soupeře připisuje nekoncentrované obraně. "Ještě že se nám ve druhém poločase podařilo jednu branku vstřelit," oddechl si a dodal: "Byl to ale hodně těžký zápas a hodně těžký soupeř. Jsme rádi za tři body."

Trenér Sázavy Pavel Chuchla mužstvo Polep v akci viděl už dříve. "Stejně jako ostatní soupeře, který sleduji," poznamenal. "Je to asi jiný level než ostatní týmy," narážel na polepský hráčský kádr, který po dobrovolném sestupu z divize zůstal téměř pohromadě. "Připravili jsme taktiku, která nám prakticky po celých devadesát minut vycházela," řekl k zápasu a pokračoval: "Čekali jsme na svoje šance z brejků, které přišly a přišlo jich mnoho. Kromě jedné jsme je ale bohužel nevyřešili nejlépe."

Sázavští mohou litovat zejména brejků ze začátku druhého poločasu za stavu 1:1. "Zápas jsme měli naklonit na svou stranu," pokrčil rameny kouč a navázal: "Polepy by určitě více znervozněly a třeba bychom nějaké body uhráli. Šance se ale musí proměňovat a klukům jsem říkal, že se tímto rozdělují mužstva na lepší a průměrná."

Svůj tým ale Pavel Chuchla chválil. "Kluci pracovali výborně, nemůžu jim říci křivého slova," zdůraznil a mrzí ho situace ze 78. minuty. "To byla jasná penalta," má jasno. "Nevím, proč ji rozhodčí nepískl, říkali to i hráči z Polep. Je to čtvrté kolo," naznačil a dodal: "To ale neubírá nic na kvalitě zápasu, která byla na vysoké úrovni."

Branky: 27. Javorek, 66. Vojtíšek - 32. Foltýn. Rozhodčí: Asník - Fejfar, Brda. ŽK: Štěpán (S). Diváků: 150. Polepy: Kubrycht - Růžička, Suchánek, Kalivoda, Dolejší (66. Zelenka) - Vojtíšek (87. J. Král), Paták, L. Kmoch, T. Javorek - Slezák (63. Dušek), Müller. Trenér Bohuslav Mokříž. Sázava: Burcev - Sedláček, Chuchla, Dytrich, L. Král - Jelínek (74. Svoboda), Konečný, Štěpán, Kuchler - Tesařík (51. Švec), Foltýn. Trenér Pavel Chuchla.