Luboš Votava vytáhl žolíka Petra Stolína, který rozhodl zápas se Suchdolem!

5. květen 2012, 19:55
(aktualizováno: 5. květen 2012, 19:56)

Sedlec - Ve 20. kole okresního přeboru svedli souboj fotbalisté dvou prvních týmů tabulky: Na hřiště druhé Viktorie dorazil na jaře zatím stoprocentní Sokol Suchdol. V zápase plném zvratů vítězství nakonec pořádně oslavili domácí.

Sedlec - Suchdol 4:3 (2:1)

Zpočátku oba celky hrozily jen po standardních situacích. Nejnebezpečněji vypadal suchdolský roh, po kterém hlavičku Linharta sebral gólman Bartoníček. To na druhé straně zahřmělo a nejen na obloze: S rohem Volence si hostující obrana neporadila, Štainz prodloužil na zadní tyč, kde Petr Mrštík propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Další rána pro Suchdol přišla ve 26. min., kdy další roh nadělal obrany obrovské potíže a Petr Mrštík opět doklepával do sítě - 2:0. Obrana v sobotu nebyla nejsilnější stránkou lídra tabulky okresního přeboru, ve 43. min. na trestný kop Volence naskakovali v pokutovém území sami Pavel Mrštík a Gono, tentokrát ale míč směřoval do zámezí. Kontaktní branku Suchdol zaznamenal v nastaveném čase prvního poločasu. Janovský táhl rychlý protiútok, vysunul Šimona, který obstřelil Bartoníčka, když hlavní rozhodčí Mikeš nedal na ofsajdovou signalizaci Pavla Krči.

Druhý poločas sice začal nastřelenou tyčí suchdolské brány, ovšem jinak po dlouhém ošetřování brankáře Viktorie hra patřila spíše hostům. V 56. min. gólmana Bartoníčka překvapil lobem z pravé strany Štainz - 2:2. O tři minuty později mohl Suchdol obrat dokonat, ovšem Šimon z pokutového kopu trestuhodně vysoko přestřelil. Drama přinesla závěrečná desetiminutovka: V 83. min. se Janovský protlačil před Gona a špičkou kopačky poslal balón za Bartoníčkova záda - 2:3. O výsledku ale zdaleka rozhodnuto nebylo. V 87. min. rozhodčí Karel Mikeš odpískal penaltu po kontaktu Böhma s Petrem Mrštíkem a Pospíšil poslal Stoupu na druhou stranu - 3:3. Asi by oba týmy remízu braly, ale v první minutě nastavení Vavřinův trestný kop Stoupa sice vyrazil, jenže jen ke Stolínovi, jenž nekompromisní ranou rozvlnil síť - 4:3. Pořadatelé pak - stejně jako o přestávce - měli plné ruce práce při odchodu hostujícího celku do kabin.

Evidentně šťastný trenér Sedlce Luboš Votava si vítězství vychutnával. "Suchdol opravdu má mužstvo, které je výkonnostně někde jinde," připomněl a pokračoval: "Kluci na hřišti nechali srdce. Před zápasem jsme si řekli, že nemáme co ztratit a že si půjdeme utkání užít. Tak jsme si ho vychutnali a ještě vychutnáme." Luboš Votava pak citoval věty spisovatelky Betty McDonaldové. "V životě ani ve fotbale peníze neznamenají všechno. Jak v jedné knížce píše, je dobré mít hodně peněz, je dobré mít hezké věci, které lze za ty peníze koupit. Je ale dobré čas od času se přesvědčit, jestli máme něco, co se za peníze koupit nedá. To něco ve fotbale je třeba hrdost na klub, za který hraji. Při vší úctě k některým hráčům Suchdola si nedovedu přesvědčit, že kdyby nedostali peníze, potili by za Suchdol krev," uvedl Luboš Votava.

Suchdolská obrana měla velké problémy ve své šestnáctce. "Sedlec je nebezpečná ze standardek, nakonec jsme z nich dostali tři góly," pokrčil rameny Vladimír Střihavka. "Dostali jsme branku z naprosto vymyšlené penalty, protože náš hráč byl ještě nakopnutý zezadu. Penaltu jsme ale nedali, zápas jsme mohli zlomit. Vyrovnali jsme, z jasné šance trefili břevno. Nedá se nic dělat, budeme bojovat do konce," neskrýval zklamání z prohry v Sedlci a dodal: "Ve druhé půli jsme hráli jen my, ale standardní situace domácích nás dnes totálně zabily. Ze strany Sedlce jsem neviděl špatně kopnutou standardku. Na rozdíl od nás, protože my na na dobrou standardku potřebujeme pět pokusů." Podle Vladimíra Střihavky by zápasu slušela remíza. "Rozhodčí nic nenastavil, i když se ošetřovalo minimálně sedm minut. Jak jsme dostali gól na 4:3, zápas hned ukončil. Soupeři ale musím pogratulovat, nevěřil jsem, že je ve druhé půli schopný ze zápasem ještě něco udělat," přiznal nakonec.

Branky: 22., 26. Petr Mrštík, 86. pok. kop Pospíšil, 90.+1 Stolín - 45.+1 Šimon, 56. Štainz, 83. Janovský. Rozhodčí: Karel Mikeš. ŽK: Pospíšil, Kožnar, Pavlík, Vavřina, Hvězda - Janovský, Jan Rak, T. Šváb, Linhart. Diváků: 100. Sedlec: Bartoníček - Vavřina, Kožnar, Gono, Pavlík - Ivičič, Volenec (62. M. Poul), Petr Mrštík, Hvězda (86. Stolín) - Pospíšil, Jelínek (33. Pavel Mrštík). Trenér Luboš Votava. Suchdol: Stoupa - T. Šváb, Linhart, P. Holík, Holub - Böhm, M. Mikeš (46. Jan Rak), Klička, Šimon - Štainz, Janovský. Trenér David Linhart.